نکات کلیدی برای اجاره ملک

  • 0 نظر
  • 835 بازدید
  • چهارشنبه 18 مهر 1397

نکات کلیدی برای اجاره ملک;
نکات کلیدی برای اجاره ملک
5 از 5 بوسیله 1 رای
اگر به دنبال اجاره ی ملک در کشور فرانسه هستید یک سری نکات کلیدی برای اجاره ی ملک وجود دارد که ما مطالعه ی این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

نکات کلیدی برای اجاره ملک

اگر به دنبال اجاره ملک در فرانسه  هستید (یک خانه یا آپارتمان اجاره ای) خواسته ها و نیازهای شما، به طور کلی میتواند در موارد زیر قابل بررسی باشد که شما را به صرفه جویی در وقت و هزینه و استفاده کامل از حقوق خود راهنمایی مینماید:

1- محله را بعد از بررسی کامل انتخاب کنید

برای اجاره مناسب و یافتن یک خانه ی ایده آل باید از ابتدا همه جنبه های مورد نظر خود را ارزیابی کنید، نزدیک ترین نقطه به مدارس، حمل و نقل راحت تر و خدمات قابل دسترس ازجمله این موارد است. پس مطالعه این نکات در خصوص محله میتواند شما را به ناراحتی های احتمالی آگاه کنند.

2- سوابق اجاره های قبلی خود را بدون حاشیه نگاه دارید

صاحب خانه ها همیشه از صورتحساب های پرداخت نشده می ترسند و هنگام انتخاب مستاجران می خواهند اطمینان حاصل کنند که با کمترین خطر روبرو می شوند. هنگامیکه از محل اقامت بازدید میکنید، همیشه فایل خود را در اختیار مالک قرار دهید، با تمام اسنادی که ممکن است لازم باشد:
- صورتهای مالی - آخرین اطلاعیه مالیاتی - قرارداد کار، که اجازه می دهد تا صاحب اجاره از توان مالی شما مطمئن گردد.
اگر اجاره بیش از یک سوم از درآمد شما باشد، پرونده شما ممکن است به مشکل بیفتد.

3- مندرجات اجاره نامه را به خوبی بخوانید

مراقب افراد یا موسسات غیر قانونی باشید و موارد غیر قانونی را تشخیص دهید به عنوان مثال، اگر گفتند اطلاعات حساب بانکی را بدهید یا در قرارداد از شما برای کسر خودکار اجاره امضا بخواهند بدانید این کار ممنوع است. تعداد زیادی از کمپانی های با غیر قراردادهای مشکل دار شناسایی شده اند و از تابستان سال 2015، یک استاندارد جدید اجاره وضع شده است.

4- قبل از امضای قرارداد هیچ هزینه ای پرداخت نکنید

پرداخت اولین مبلغ اجاره و سپرده برای رهن با انجام امضای اجاره نامه صورت می گیرد.نه قبل از آن پس هیچ بهانه ای برای پیش پرداخت وجود ندارد.

5- صورت وضعیت مربوط به شرایط فیزیکی و وسایل در منزل را حضوراً مطالبه و به امضا برسانید.

فهرست موجودی ها اجازه می دهد تا شما از هر گونه آسیب مربوط به مستاجر قبلی وخود مالک که می تواند شما را در هنگام ترک محل مجبور به خسارت دادن کند آگاه مینماید. این امر بسیار مهم است، زیرا هنگامی که مدت اجاره تمام می شود و محل را ترک می کنید، ممکن است لازم باشد که آسیب هایی را که برعهده شما قرار دارد تعمیر کنید.
هنگام بازپرداخت رهن، مالک می تواند مبلغی را که لازم است برای تعمیرات نزد خود نگه دارد. پس در وقت امضای قرارداد تعهدات خود را نادیده نگیرید.

6- اجاره را سر وقت پرداخت کنید

بی دقتی در پرداخت اجاره اشتباه است زیرا برای مدت زمان پرداخت اجاره بها قرارداد یا همان اصطلاحا bail موارد و مهلت را پیش بینی می کند.

7- در صورت بروز مشکل، با مالک صحبت کنید.

منتظر نمانید که پرداخت اجاره به تعویق بیفتد بعد از صاحب خانه مهلت بگیرید برعکس، به محض اینکه دچار مشکل شدید، بهتر است آن را توضیح دهید که احتمالا نظر مساعد صاحب خانه را بدست خواهید آورد.

8- یادداشت کردن هزینه ها و تسویه شارژ و قبوض با صاحبخانه را فراموش نکنید

هر ماه شما مبلغی را برای هزینه های شارژی که صاحب خانه پرداخت می کند، اغلب همراه اجازه پرداخت می کنید. هر سال او باید وضعیت پرداختی ها را با توجه به آنچه که او واقعاً پرداخت کرده است، تنظیم کند.
اگر شما به اندازه کافی پرداخت نکرده اید، او از شما برای تسویه پرداختی درخواست خواهد کرد.
اگر شما بیش از حد پرداخت کرده اید، او باید به شما بازپرداخت کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  18     +     بیست و هفت   =