معرفی کشور فرانسه ( بخش دوم)

  • 0 نظر
  • 880 بازدید
  • سه شنبه 24 مهر 1397

معرفی کشور فرانسه ( بخش دوم);
معرفی کشور فرانسه ( بخش دوم)
5 از 5 بوسیله 2 رای
شما می توانید با خواندن مقاله ی معرفی کشور فرانسه (بخش دوم) بیشتر با اقتصاد ، شرایط جغرافیایی ، مذاهب و وضعیت آب و هوایی این کشور آشنایی پیدا کنید.

معرفی کشور فرانسه ( بخش دوم )

این کشور با نام رسمی جمهوری فرانسه در اروپای غربی میباشد. فرانسه بزرگ‌ ترین کشور اروپای غربی است که وسعتی به اندازه یک سوم ایران دارد و بعد از اکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد. بریتانیا نیز از طریق تونل کانال مانش با فرانسه مرتبط است.

اقتصاد :

فرانسه در ماه ژوئیه سال 2018 دومین اقتصاد بزرگ اروپا شد که در رتبه بندی بعد از آلمان قرار گرفت ؛ این اتفاق در حالی رخ داد که این کشور در ماه آوریل سال 2016 در جایگاه دهم قرار داشت. از نظر قدرت خرید مردم نیز این کشور پیشرفت چشمگیری را داشته به اینصورت که در سال 2014 در رتبه 20 در رتبه بندی HDI قرار داشت اما در حال حاضر در با 5 رتبه ترقی در رتبه 15 قرار گرفته است.این کشور یکی از بازوهای اصلی قدرت های جهان در صنایع کشاورزی، هوا فضا، خودرو، کالاهای لوکس، گردشگری و بخش هسته ای است.شما میتوانید با خواندن مقاله ی اقامت در آلمان و اروپا بیشتر با اقامت در کشور های اروپایی آشنایی پیدا کنید.

از جمله صنایع کشور فرانسه می‌ توان به صنایع فلز کاری، ماشین ‌آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد خوراکی ، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی ‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و نظامی اشاره کرد. از جمله مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری می توان گندم، جو، سیب ‌زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک را نام برد. مهم ترین منابع طبیعی این کشور هم شامل زغال سنگ، آهن، بوکسیت، روی، پتاس، الوار، ماهی است.

جغرافیا :

به جرات می توان وضعیت جغرافیایی فرانسه را یکی از متنوع‌ ترین ‌ها در اروپا به حساب آورد چرا این کشور پر از منابع طبیعی زیبا شامل دشت ها، کوهستان، سلسله جبال کوه های مرتفع، جلگه ها، ساحل های اقیانوسی و مدیترانه ‌ای می باشند. دشت‌ ها دو سوم مساحت کل فرانسه را تشکیل می‌ دهند.
رشته‌ کوه‌ های اصلی این کشور شامل آلپ (که قله آن مرتفع ترین قله اروپای غربی است) ،پیرنه، ژورا، آردن و رشته کوه مرکزی وله وژ می باشد. ساحل ‌های مرزی، فرانسه را به سه دریای شمال ، مانش ، مدیترانه و اقیانوس اطلس متصل می‌کنند. این کشور دارای 5500 کیلومتر ساحل مرزی است.

مذاهب :

حدود 85 درصد مردم این کشور کاتولیک می باشند.5 تا 10 درصد جمعیت این کشور را مسلمانان و پروتستان ها در حدود 2 درصد جمعیت را تشکیل می دهند. جمعیت یهودی این کشور 1 درصد و مذاهب دیگر 4 درصد را تشکیل می دهند.

وضیعت آب و هوایی :

فرانسه از آب و هوایی معتدل و چهار فصل برخوردار است که بر حسب نواحی متفاوتند :
برتانی و نورماندی : آب و هوای اقیانوسی مرطوب
اکیتن : آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه ‌ای
شرق و شمال غرب : آب و هوای نیمه ‌قاره ‌ای زمستان سرد و برفی
جنوب: آب و هوای مدیترانه ‌ای
ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی، زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوت های بزرگ بسته به دامنه‌ ها و عوامل ریز آب و هوایی است.

برخی از زیباترین مناطق فرانسه در زیر لیست شده اند:

1- دره های رویای منطقه وردون
2- عمارت مون سن میشل در نورماندی
3- تاکستان های ناحیه شامپاین در شرق فرانسه
4- دره های تارن در اوکسیتان
5- کوه مون بلان واقه در رون –آلپ
6- ناحیه کوهستانی ول دیزر در ناحیه اوورنی

جهت اخذ خدمات ویزای کشور فرانسه ،ثبت شرکت در فرانسه ، دریافت ویزای تحصیلی فرانسه ، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک با کارشناسان مجرب رهام تماس بگیرید

شماره دفتر تهران :
                           ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢٠
                           ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢١

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     33   =   44  

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

بازار کار در فرانسه

چهارشنبه 14 آذر 1397

سبک زندگی کردن فرانسوی

چهارشنبه 14 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>