مشهورترین موزه های پاریس

  • 0 نظر
  • 1078 بازدید
  • سه شنبه 24 مهر 1397

مشهورترین موزه های پاریس;
مشهورترین موزه های پاریس
4.88 از 5 بوسیله 4 رای
کشور فرانسه پر است از موزه های بزرگ و زیبایی که در سرتا سر این کشور و در شهر های مختلف وجود دارند . با خواندن این مقاله میتوانید با مشهور ترین موزه های پاریس آشنا شوید.

مشهورترین موزه های پاریس

مرکز فرهنگی و هنری "ژورژ پومپیدو" با سبک سازه خاص خود که آن را به معماران "راجرز"، "پیانو" و "فرانچینی" مدیون است، در ابتدا موجب بحث های پر چالشی شد. در واقع، ادغام این "چشمه فرهنگ" در قلب محله های شهر، پذیرش پر از مشکلی داشت. با این وجود، این ساختمان پر از زیبایی های بصری هم بود.از جمله آن ها میتوان به جنس شیشه ای بودن آن ، لوله های آب که به نمای بیرونی آن زیبایی خاصی داده اند؛ امروزه جایگاه بی قید و شرطی در زندگی شهر ایجاد کرده است. تعداد بازدیدکنندگان روزانه این مرکز را به یکی از پرطرفدارترین بناهای تاریخی پاریس تبدیل کرده است. دراصل خانه موزه ملی هنر مدرن است که مجموعه ای از شاهکارهای هنرهای تجسمی را درخود گنجانده است.

 

موزه مشهور لوور

موزه لوور بزرگترین موزه در سطح پاریس می باشد. ساختمان قصر سلطنتی سابق در قلب شهر پاریس، بین ساحل راست سن و خیابان ریوولی واقع شده است. در گذشته کاخ بوده و مجسمه لوئی 14 نقطه شروع محور تاریخی آن است. این موزه یکی از قدیمی ترین موزه ها در فرانسه  می باشد و از لحاظ وسعت در جهان سوم است. لوور دارای تاریخچه ای نسبتا طولانی از عصر پادشاهان تا امروز است و این تاریخچه در حفظ و نگهداری آثار هنری و تاریخی نیز مشهود است.

  لوور -1

موزه اورسه

Musée d'Orsay موزه ملی واقع در پاریس، در سمت چپ سین، در منطقه 7 است. مجموعه های موزه اورسه عمدتا نقاشی های غربی (و مجسمه سازی) را از سال 1848 تا 1914 به نمایش می گذارند. شما می توانید نقاشی های اصلی ون گوگ، مونه، دگاس، موریس دنیس، ادیولون ردون و غیره را ببینید. موزه همچنین نمایشگاه های موقت را ارائه می دهد .
دفتر مرکزی موزه تاریخ طبیعی فرانسه، موزه ملی تاریخ طبیعی در پاریس واقع شده است. این موزه ای است که به علوم طبیعی اختصاص دارد و با رشته هایی مانند دیرینه شناس شناسی، گیاه شناسی، زمین شناسی، زیست شناسی و ... شناخته می شود. موزه دارای تعداد قابل ملاحظه ای از شهابسنگ ها، حشرات، مواد معدنی، جمجمه های انسان، خزندگان ، اشیاء ماقبل تاریخ و غیره که مجموعه مجموعه موزه را تشکیل می دهد. او یکی از بزرگترین و ثروتمندترین افراد جهان است. این موزه دارای چندین گالری است که از جمله آن ها می توان به باغ گیاهان، گالری بزرگ تکامل، گالری کانی شناسی و زمین شناسی، گالری آناتومی مقایسه و پالئونتولوژی و همچنین موعود اشاره کرد. این موزه بین سالهای 1635 و 1793، باغ سلطنتی گیاهان دارویی بود به طوری که به باغ متخصص درمان گیاهان بود و توسط پزشکان رهبری می شد.

  اورسه -1

 

موزه بایو یا کالوادوس

اثر مشهور (Bayeux (Calvados با 70 متر طول یک گلدوزی است که در قرن یازدهم ساخته شده است. این در "ثبت جهانی یونسکو" ثبت شده است. پس از فتح انگلیس توسط ویلیام یا همان گیوم تل، دوک نورماندی، این پارچه کتانی پس از نبرد هیستینگز، در 14 اکتبر 1066 میلادی، به احتمال زیاد در یک صومعه در جنوب انگلستان، دوخته شد.

 

موزه هنر مدرن

موزه هنر مدرن پاریس در منطقه 16 واقع شده است. در این مجموعه جبهه شرقی تالار توکیو را اشغال می کند (جبهه غرب توسط موزه یونان اشغال می شود). این یکی از بزرگترین موزه های هنر مدرن و معاصر در فرانسه است. موزه هنر مدرن شهر پاریس علاوه بر نمایشگاه های دائمی هنر مدرن دارای نمایشگاه های موقت اختصاص یافته به هنر معاصر نیز می باشد. این نمایشگاه ها اغلب نمایشگاه های شخصی و گاه جمعی، و یا نمایشگاه های موضوعی است.

  موزه هنر مدرن -1

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  40     -   =   4