منشور حقوقی کشور فرانسه

  • 0 نظر
  • 3488 بازدید
  • سه شنبه 01 آبان 1397

منشور حقوقی کشور فرانسه;
منشور حقوقی کشور فرانسه
5 از 5 بوسیله 3 رای
در راستای اعمال ماده 21-24 قانون مدنی کشور جمهوری فرانسه، این منشور حقوقی کشور فرانسه تهیه شده است که اصول و ارزشهای اساسی را برای تمامی شهروندان یاد آور می شود ...

منشور حقوقی کشور فرانسه

جمهوری فرانسه ، حقوق و وظایف شهروندی را که به موجب قانون اساسی و یا قانون مدنی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل تعیین می کند :

اصول، ارزش ها و نماد های جمهوری فرانسه

مردم فرانسه خود را در ذیل منشور و اعلامیه حقوق بشری و شهروندی این کشور که مورخ 26 اوت 1789 میلادی است، مسئول دانسته و در راستای اصول دموکراتیک که از تاریخ خود به ارث می برند ، متعهد مینماید .

بدین ترتیب : آنها به نمادهای جمهوری خواه احترام می گذارند.

نماد ملی سه رنگ، آبی، سفید و قرمز پرچم است .

سرود ملی فرانسه ، مارسه یز بوده  La Marseillaise  (که درواقع یکی از سرودهای انقلابی در زمان انقلاب کبیر است)

شعار ملی جمهوری فرانسه سه گانه ی آزادی، برابری، برادری است.

اگر مایل به دیدن شرایط ثبت شرکت در فرانسه هستید به این صفحه مراجعه فرمایید .

جشن ملی فرانسه روز 14 ژوئیه است. ( روز پیروزی انقلاب کبیر فرانسه)

"ماریان"  (تصویر یک زن) نماد و سمبل جمهوری است.

زبان رسمی آن، فرانسوی است.

فرانسه یک جمهوری غیرقابل تقسیم، سکولار، دموکراتیک و وسوسیالیستی است که اصول آن در قانون اساسی تاریخ 4 اکتبر 1958 مطرح شده است .

معنای غیر قابل تقسیم فرانسه : حاکمیت ملی فرانسه متعلق به تمامی افراد است که از طریق نمایندگان منتخب خود و بوسیله انجام همه پرسی ، آن را اعمال و اجرا می کنند. هیچ توده یا بخشی از مردم و هیچ فردی نمیتوانند اعمال این اصل را به خود اختصاص دهند.

لائیک و سکولار : جمهوری فرانسه آزادی عقیده را تضمین می کند و به همه باورها احترام می گذارد. هر کس آزاد است به اصول دینی معتقد یا غیر معتقد باشد، و برای تغییر دین خود آزاد است. جمهوری تضمین می کند که افراد بتوانند مذهب خود را عمل کنند، اما هیچ یک از آنها را به رسمیت نمی شناسد، حمایت مالی از مذاهب  نکرده و این مذاهب از سوی دولت یارانه ای دریافت نمی کنند. دولت و ادیان جدا از هم هستند.

حکومت دموکراتیک فرانسه

اصل جمهورییت : حکومت مردم بر مردم، و برای مردم است. رای گیری و انتخابات چه مستقیم و یا غیر مستقیم همیشه همگانی، برابر و مساوی و با رعایت حریم خصوصی افراد است. از آنجاییکه قانون بیان اراده عمومی است، هر شهروندی باید به آن احترام گذارد. هیچکس را نمی توان مجبور نمود آنچه را که قانون اعمال نکرده را انجام دهد.

عدالت و دستگاه قضایی به نام مردم متعلق به ایشان بوده و یک دستگاه مستقل است. نیروی انتظامی، احترام به قانون و تصمیمات دستگاه قضایی را تضمین می کند.

دیدگاه اجتماعی

کشور فرانسه به فرد و خانواده اطمینان میدهد که شرایط لازم برای رشد آنها را فراهم کند. این جمهوری برای هر کس امنیت شخص و اموال اشخاص را تضمین می کند.

این جمهوری در اتحادیه اروپا عضو است که از دولت های متحده ای تشکیل شده است که آزادانه انتخاب کرده اند تا به طور مشترک المنافع از برخی توانمدی های هم استفاده کنند.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  سی و چهار     -   =   بیست و سه