شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان

  • 0 نظر
  • 1954 بازدید
  • شنبه 12 آبان 1397

شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان;
شرایط مهاجرت و زندگی در آلمان
5 از 5 بوسیله 1 رای
شرایط اقامت در آلمان | دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل می شوند اجازه کار نیز دارند برای یافتن کار در آلمان باید واجد شرایط شوید و این موضوع اصلی ترین نکته برای مهاجرت کاری ست همچنین در صورت کارآفرینی در این کشور از همه مزایای یک شهروند آلمانی برخوردار خواهید شد

تعریف کلی تابعیت

تابعیت رابطه ای معنوی ، سیاسی ، حقوقی و بین المللی می باشد که بین شخص و دولت برقرار می شود ، منشا آن از طرف حاکمیت است و فرد جزو ملیت محسوب می گردد . فرد تبعه دارای اجازه شرکت در مشاغل خاص و حق رای است و در قبال دولت وظایف و حقوقی دارد ، به تبع دولت نیز موظف به انجام وظایفی در قبال اتباع خود می باشد . حق تابعیت را نمیتوان از کسی صلب کرد.

تعریف کلی اقامت

اقامت حضور فرد در قسمتی از خاک کشور را است که بسته به نوع آن متفاوت می باشد ، حضور فرد موقتی بوده و فرد اجازه شرکت در مشاغل خاص و یا حق رای را نخواهد داشت علاوه بر آن اقامت قابل صلب می باشد که به دو نوع اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می گردد .

افراد بسیاری وجود دارند که آرزوی زندگی و کاردر یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند و در نهایت میخواهند اقامت دائم در آن کشور را اخذ کنند.اکثر افرادی که قصد اقدام برای مهاجرت دارند مایلند که راحت ترین,کم هزینه ترین,زود بازده ترین و ایمن ترین راه را انتخاب کنند.افراد مهاجرگزینه های متفاوتی پیش رو دارد از جمله: ازدواج ,نامزدی ,سرمایه گذاری ,ویزای کاری ,green card ,تحصیلی.

تابعیت در کشور آلمان

کشور آلمان کشوری ثروتمند و پیشرفته است که با شرایطی از جمله امکان تحصیل رایگان ، امکان کار و نرخ بیکاری پایین ، امکانات رفاهی و امنیتی بالا و بسیاری از موارد و نکات دیگر افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور علاقه مند نموده . بسیاری از افراد تمایل دارند که تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند و در این کشور زندگی نمایند . 

موارد لازم برای اخذ تابعیت کشور آلمان

• اقامت و زندگی فرد تا سن ۲۱ سالگی به مدت ۸ سال در کشور آلمان
• تحصیل به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور آلمان
• فارغ التحصیل شدن از یکی از مدارس کشور آلمان
• فرد در کشور آلمان آموزش حرفه ای دیده باشد و به موفقیت های بالا دست یابد .
اقامت دائم یا زندگی پدر و مادر فرد در کشور آلمان به مدت ۸ سال

    شرایط مهاجرت در آلمان  -1

یافتن یک خانه ایده آل

دغدغه ی هر فردی است که قصد جا به جایی یا تغیر محل زندگی خود را دارد . چرا که در هنگام پیدا کردن خانه جدید سوالاتی در ذهن ما ایجاد میشود که باید حتما از آن آن ها یک چک لیست ایجاد کنیم و آن ها را مد نظر قرار دهیم . 

 

ادامه تحصیل در آلمان

هدفی برای مهاجران است زیرا دارای بهترین امکانات و مدارکی معتبر در سطح بین‌المللی می باشد.از این جهت پیشنهاد مناسب مهاجرت است.کیفیت بالا یکی از اصلی‌ترین خصوصیات برنامه‌های دانشگاه‌های آلمان، در سطح کارشناسی یا بالاتر است. شما می‌توانید بین ادامه‌ی تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی یکی را انتخاب کنید. با این حال، به احتمال خیلی زیاد هیچ هزینه‌ای بابت شهریه نخواهید پرداخت.

  ادامه تحصیل  -1

معیارهای لازم برای دریافت تابعیت آلمان به عنوان یک حق 

• حضور در آلمان به مدت حداقل ۸ سال
• نماینده قانون باشد یا توانمندی های قانونی داشته باشد .
• تایید و تعهد قانون اساسی دموکراتیک آلمان توسط شخص
• عضو اتحادیه اروپا یا شهروند سوئیسی باشد و دارای اجازه اقامت و حرکت و سفر آزادانه بین کشورها باشد یا عضو اتحادیه اروپا باشد و شهروندی غیر سوئیسی باشد و حق اقامت دائم به وی اعطا گردیده باشد .
• پشتیبانی از خود بدون توسل به منافع
• عدم محکومیت به هیچ عمل غیر قانونی
• داشتن دانش کافی راجع به کشور آلمان
• داشتن دانش کافی از سیستم حقوقی ، جامعه و شرایط زندگی در جمهوری فدرال آلمان
• فرد باید تمامی موارد بالا را دارا باشد و در صورت نداشتن حتی یکی از موارد حق تابعیت در آلمان به وی داده نمی شود علاوه بر آن در صورت اعطای حق تابعیت همسر و فرزندان فرد نیز می توانند تابعیت آلمان را دریافت نمایند .
• دانشمندان ، استادان ، مدرسان حرفه ای و کارشناسان علمی و متخصص می توانند بدون توجه به مقدار حقوق و دستمزدشان بسته به مدت زمان کار آنها به راحتی در کشور آلمان اقامت کنند .
• کارشناسان و کارمندانی که سمت مدیریتی و تجریه کاری بالا داشته اند و با مقدار حقوق مشخصی که از یک مبلغ خاص نباید کمتر باشد می توانند برای اقامت دائم یا همیشگی خود اقدام کنند .
• برخی از افراد از طرف دولت کورس های پیشنهادی دریافت می نمایند که مدت زمان اقامت آن ها از ۸ سال به ۷ سال کاهش می یابد .
• افرادی که استعداد برتر دارند یا مدرک تخصصی و عالی رتبه اخذ نموده اند می توانند پس از ۶ سال اقامت تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند .

اولویت جمهوری فدرال آلمان به جذب متخصصان به کار و زندگی در کشور آلمان

• فارق التحصیلان با دانش حرفه ای و تجربه خاص
• استادان دانشگاه با رزومه های حرفه ای و برجسته

مدیران با تجربه کاری بالا ، پیشنهاد کاری و حقوق و دستمزد مشخص ( از مبلغ مشخصی پایین تر نباشد )

شرایط افراد دارای اولویت

• قادر باشند به زبان آلمانی صحبت نموده و با جامعه ارتباط برقرار نمایند .
• عدم استفاده از هیچ بودجه و مزاییای برای حفظ خود
یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد استخدامی داشته باشد

اشتغال زایی در کشور آلمان 

خارجی های مقیم در کشور آلمان ، آوارگان ، پناهجویان ، همسران و فرزندان آن ها می توانند در شرایط خاص و طبق برخی از قوانین کشور آلمان با اقامت کمتر از ۸ سال تابعیت آلمان را کسب نموده ، پناهندگان و افراد بدون تابعیت ممکن است بتوانند پس از ۶ سال اقامت مستمر در کشور آلمان درخواست تابعیت دهند .
فارغ التحصیلان یک موسسه آموزش عالی آلمان ممکن است پس از ۲ سال موفق به دریافت اقامت از کشور آلمان شوند .
همسر شهروندان آلمان که به زبان آلمانی تسلط دارند پس از ۳ سال می توانند تابعیت کشور آلمان را اخذ کنند و از این ۳ سال باید حداقل ۲ سال با همسر خود زندگی کند .
اگر فرد نشان دهد که یک سطح بالاتر از دستور زبان آلمانی مورد نیاز برای تابعیت کشور المان است ( به عنوان مثال بالاتر از سطح B1) می تواند مدت زمان اقامت برای اخذ تابعیت در کشور آلمان را به ۶ سال کاهش دهد .
دانشجویان در حال تحصیل در کشور آلمان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود می توانند به دنبال کار بگردند و با مدرک فنی خود و پیشنهاد شغلی از کشور آلمان مشغول به کار شوند و با قرارداد کاری و هم چنین تامین هزینه های زندگی و امرار معاش خود درخواست تابعیت دهند. اکثریت قریب به اتفاق ساکنین خارجی در کشور آلمان با تحصیل در یک مدرسه یا دانشگاه آلمانی یا کار برای یک شرکت آلمانی می توانند اجازه اقامت برای خود دریافت نمایند

اقدامات لازم جهت اخذ اقامت در آلمان

بسته به شرایط خود برای دریافت باید مواردی از جمله داشتن مهارت زبان، حمایت از خود از نظر مالی و امرار معاش ، پرداخت مالیات و بیمه درمانی برای دارندگان شغل و هم چنین نداشتن سابقه کیفری را داشته باشید .
افراد برای کسب تابعیت کشور آلمان ، نیازمند گذراندن آزمون تابعیت می باشند . این آزمون دانش فرد را درمورد قانون اساسی آلمان ، مفاهیم اساسی دموکراتیک این کشور و …. ارزیابی می نماید و بجز افراد معلول و ناتوان و افراد کم سن و سال برای همه امری ضروری می باشد.
فردی که برای اخد تابعیت در این کشور اقدام می کند نباید هیچ گونه سابقه کیفری سنگین داشته باشد . تخلف نوجوانان ، جرائم مالی با مدت حبس حداکثر ۱۸۰ روز و حبس تعلیقی تا ۶ ماه جزو جرائم سنگین نیست .
فرد برای دریافت تابعیت آلمان باید به زبان آلمانی مسلط باشد و تابعیت قبلی خود را واگذار نماید که این نکته برای ایرانیان وجود دارد که متقاضیان ایرانی با وجود دریافت تابعیت آلمان می توانند تابعیت ایرانی خود را حفظ نمایند و هم چنین افراد پس از اخذ تابعیت کشور آلمان نباید بر ضد قانون و منافع آلمان هیچ گونه اقداماتی انجام دهد .

 

پایان 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  30     +     32   =

خدمات ما

تحصیل در آلمان

سه شنبه 26 شهریور 1398

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

مهاجرت به آلمان

پنج شنبه 24 آبان 1397

جغرافیای آلمان

یکشنبه 25 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>