زندگی در مجارستان

  • 0 نظر
  • 1198 بازدید
  • شنبه 19 آبان 1397

زندگی در مجارستان;
زندگی در مجارستان
5 از 5 بوسیله 2 رای
زندگی در مجارستان | در دانشگاه های مجارستان برای دانشجویان بین المللی امکاناتی مانند سالن غذاخوری و استخر و شست و شوی لباس و خشکشویی و اتاق مطالعه وجود دارداین موضوع باعث می شود تا هزینه های زندگی در این کشور کاهش یابد

مجارستان

کشور مجارستان واقع در اروپای مرکزی می باشد؛ این کشور جزء اتحادیه ی اروپا و پیمان شینگن می باشد. شهر بوداپست ، پایتخت مجارستان است که یکی از پرجمعیت ترین و زیباترین شهرهاست. این شهر وابسته به هیچ شهرستانی نمی باشد و کاملاً مستقل است. زبان مجاری ، زبان رسمی مردم در مجارستان می باشد.

۷۰٪ مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪ آنان پروتستان هستند. از مهم ترین شهرهای مجارستان می توان به شهرهایی مانند: بوداپست، دبرسن ، میشکولتس ، سگد ، پچ، جار، کچکمت، گیور، سگشفهروارو نیرگی هازا اشاره نمود.

این کشور ۹۳۰۳۰کیلومتر مربع مساحت دارد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان با کشور رومانی از سمت شرق ، از سمت غرب با کشور اتریش، از سمت شمال با کشور اسلواکی و اوکراین و از سمت جنوب با کشورهای اسلوونی، کرواسی و یوگوسلاوی مرز مشترک دارد.

جمعیت کشور مجارستان برابر با ده میلیون نفر است که ۸۸٪ جمعیت آن متشکل از مجارها و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها می باشند. این کشور، از لحاظ آب و هوایی کشوری معتدل بوده است. این کشور زمستانهای سردی دارد و در تابستانها، درجه حرارت دشت های مرکزی، افزایش شدیدی پیدا خواهند کرد .

ماه های تیر و مرداد با دمای ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتیگراد گرمترین و ماه های دی و بهمن سردترین ایام سال می باشند که احتمال دارد دما تا منفی ۱۵ درجه سانتیگراد نیز کاهش یابد.

یکی از راه های ورود به اروپا مهاجرت به مجارستان می باشد و با توجه به شرایط نسبتاً راحت مهاجرت به این کشور مثل ثبت شرکت در مجارستان، تحصیل و سرمایه گذاری گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد، طبیعتاً اطلاع از هزینه زندگی در مجارستان و هزینه اقامت برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل و اقامت مجارستان را دارند از مباحث کلیدی و مهم به نظر می رسد.

فورینت (HUF) واحد پول در مجارستان است البته پیش بینی می گردد تا چند سال آینده به یورو تغییر یابد.

تحصیل در مجارستان

به عنوان یکی از کشورهای حوزه ی شینگن تحصیل در مجارستان متقاضیان زیادی داشته است.در تمامی مقاطع تحصیلی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های معتبر این کشور می توان به راحتی اقدام نمود. در مدرسه های مجارستان هزینه مربوط به تحصیل متفاوت می باشد. تحصیل پزشکی در کشور مجارستان از استانداردهای اروپا تبعیت کرده و بنظر میرسد که از کیفیت مناسبی برخوردار است.

اخذ ویزای تحصیلی از دیگر خدمات موسسه رهام می باشد که درواقع بعد از اخذ پذیرش تحصیلی دومین گام جهت اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد.

سیستم حمل و نقل

یکی از کارآمدترین و دقیق ترین سیستمهای حمل و نقل عمومی در کشور مجارستان است، وسایل حمل و نقل عمومی این کشور شامل مترو (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus) و اتوبوس برقی(Trolley Bus) هستند. تمامی وسایل حمل و نقل دارای سیستم ۲۴ ساعته می باشند و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به آنها دسترسی پیدا کرد.

جاذبه های توریستی

کاخ رویال بوداپست ، تپه گلرت ، ساختمان پارلمان ، میدان قهرمانان ، دریاچه بالاتن ، جزیره مارگیت ، Chain bridge و … از جاذبه های توریستی کشور مجارستان هستند .

شاید این سوال که ویزای شینگن چیست؟ در ذهنتان شکل گرفته باشد، شینگن به مجموعه ای از کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یکپارچه‌ای در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود، تعیین کرده اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و ویزایی جامع که «ویزای شینگن» (Schengen Visa) نامیده می شود هستند.

وضعیت بیمه و درمان 

در زمینه تولید گیاهان داروئی و دارو مجارستان دومین کشور در دنیا می باشد و همچنین دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهزی است . تمامی دانشجویان در این کشور تحت بیمه درمانی قرار گرفته اند.

سطح و نوع زندگی فرد ارتباط مستقیمی با هزینه زندگی هر فرد دارد. هزینه زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپای غرب در رده پایین تری قرار گرفته است. البته باید خاطر نشان کرد که هزینه زندگی در حومه شهر ارزان قیمت تر است.

اقامت و زندگی در مجارستان

هنگامیکه مجوز اقامت مجارستان به صورت دائم صادر شود، هیچ محدودیتی جهت اقامت و زندگی در مجارستان ، برای فرد وجود ندارد . فرد دارای اقامت دائم مجاز به سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن است. اگر از پدر و مادری که دارای اقامت مجارستان به صورت دائم می باشند فرزندی در مجارستان متولد گردد، والدین او می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت جهت اخذ اقامت دائم فرزند خود اقدام نمایند.

بعد از ۸ سال زندگی در مجارستان می توان جهت اخذ تابعیت این کشور اقدام نمود. البته لازمه اخذ تابعیت ارائه مدرک زبان و یا قبولی در امتحان زبان می باشد.

با اخذ این ویزا تمامی افراد خانواده از جمله فرزندان اجازه کار خواهند داشت.

افراد بسیاری وجود دارند که آرزوی زندگی و کاردر یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند و در نهایت میخواهند اقامت دائم در آن کشور را اخذ کنند.اکثر افرادی که قصد اقدام برای مهاجرت دارند مایلند که راحت ترین,کم هزینه ترین,زود بازده ترین و ایمن ترین راه را انتخاب کنند.افراد مهاجرگزینه های متفاوتی پیش رو دارد از جمله: ازدواج,نامزدی,سرمایه گذاری,ویزای کاری,green card,تحصیلی.

خرید ملک در مجارستان

با اخذ کارت اقامت دائم مجارستان فرد اجازه خرید منزل و هرگونه ملک را خواهد داشت. هزینه خرید ملک در این کشور بسیار پائین و مقرون به صرفه است. تمامی موارد ذکر شده پس از اخذ ویزای طلایی امکان پذیر خواهد شد.

خرید ملک در مجارستان منجر به اخذ اقامت نمی شود. فقط خرید یک شرکت دولتی یا ملک دولتی اقامت را تضمین می کند.

با این حال ارائه اجاره نامه منزل جهت اثبات جای اسکان برای اخذ اقامت اجباری است. البته پس از اخذ اقامت می توان اقدام به خرید ملک جهت زندگی نمود.

یافتن یک خانه ی ایده آل دغدغه ی هر فردی است که قصد جا به جایی یا تغیر محل زندگی خود را دارد . چرا که در هنگام پیدا کردن خانه جدید سوالاتی در ذهن ما ایجاد میشود که باید حتما از آن آن ها یک چک لیست ایجاد کنیم و آن ها را مد نظر قرار دهیم . تا بتوانید خانه ایده آل خود را پیدا کنید .

پرداخت مالیات برای زندگی در مجارستان

اگر فرد متقاضی اقامت مجارستان،سالیانه بیش از ۱۸۳ روز را در این کشور زندگی نماید، به پرداخت مالیات موظف می گردد. از این رو مقامات مجارستان برای این فرد کارت مالیات صادر می نمایند و فرد متقاضی با این کارت می تواند مالیات خود را پرداخت کند.

مجارستان به افرادی که دارای تابعیت کشور دیگری هستند تابعیت دوم ارائه می دهد.

تفاوت میان اقامت موقت و اقامت دائم مجارستان

مدت زمان اعتبار اقامت موقت مجارستان بین ۲ تا ۵ سال متغیر می باشد ، اما اعتبار اقامت دائم پایان پذیر نیست.

این طرح فقط برای اتباع کشورهای جهان سوم امکان پذیر است و شهروندان اتحادیه اروپا نمی توانند از این طرح استفاده کنند.

نرخ موفق و نرخ تایید شده مجارستان

این کشور دارای ۱۰۰ درصد نرخ تائید شده موفق می باشد.

موسسه حقوقی رهام از لحاظ قانونی نماینده مجاز جهت انجام این پروسه و این نوع ویزا می باشد.

شهروندان آمریکا می توانند از این نوع ویزا بهره مند شوند، علاوه بر آن این کشور جهت سرمایه گذاری و حتی خرید ملک در بوداپست پایتخت آن توسط این شهروندان استقبال می نماید.

تاریخ اعتبار پاسپورت مجارستان

برای اخذ ویزای طلایی، توصیه براین است که اعتبار پاسپورت ۶ ساله بوده باشد. اما هنگام سفر و خروجتان از کشور، پاسپورتتان باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

اجازه سرمایه گذاری در مجارستان

ویزای این کشور درواقع مجوزی جهت سرمایه گذاری در مجارستان می باشد و هیچ مفادی برای انجام سرمایه گذاری تجاری نخواهد داشت. البته درصورت تمایل به انجام سرمایه گذاری تجاری می توان جهت تاسیس و شروع کار یک شرکت جدید در مجارستان و همچنین ثبت نام EU VAT اقدام نمود.

میزان مالیات برای زندگی در مجارستان

شرکت های ثبت شده در مجارستان مجاز به خرید ملک در این کشور می باشند و این کار در این کشور بهترین راه جهت کاهش میزان مالیات است.

یکی از راه های ساده تر مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت است .شما با ثبت شرکت در مجارستان بعد از مدتی می توانید اقامت دائم این کشور را گرفته و همراه با خانواده در این کشور زندگی کنید.

افتتاح حساب در بانک های مجارستان

مجارستان خدمات بانکی اینترنتی به زبان انگلیسی را دراختیار متقاضیان قرار داده است . تا متقاضیان بتوانند بعد از افتتاح حساب در بانک های این کشور به سهولت از تمامی خدمات بانکی استفاده نمایند.

جهت افتتاح حساب در بانک های این کشور  باید فرد متقاضی با در دست داشتن پاسپورت خود در بانک حضور پیدا کند.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  سی و دو     -     12   =

خدمات ما

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

تحصیل در آلمان

سه شنبه 26 شهریور 1398

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>