دانشگاه های مجارستان ( قسمت اول)

 • 0 نظر
 • 2769 بازدید
 • چهارشنبه 23 آبان 1397

دانشگاه های مجارستان ( قسمت اول);
دانشگاه های مجارستان ( قسمت اول)
3.33 از 5 بوسیله 3 رای
مجارستان یکی از کشورهای زیبا در مرکز اروپا می باشد. یکی از دلایلی که سالانه متقاضیان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند آن است که تدریس در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. دلیل دیگر آن اعتبار علمی و قدمت دانشگاه های این کشور می باشد. هزینه های زندگی مناسب، امکانات فراوان برای زندگی راحت ؛ همه این ها دلایلی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. در دانشگاه های این کشور دانشجویان خارجی امکان تحصیل در تمامی رشته های پزشکی یا فنی مهندسی را دارند. دانشگاه فنی بوداپست یکی از دانشگاه های خوب این کشور است که استادان مجرب و حرفه ای در آن درس می دهند و یک افتخار بزرگ دیگر این دانشگاه کسب ۹ جایزه نوبل است. نکته قابل توجه این است که دانشگاه های این کشوردر سال 2018 در تمامی رشته ها دانشجو قبول می کند و پذیرش دانشگاه های این کشور را می توانید بدون مدرک زبان دریافت کنید. پایتخت مجارستان شهر بوداپست یکی از زیباترین شهرهای اروپایی می باشد . واحد پول این کشور فورینت می باشد .

دانشگاه های مجارستان ( قسمت اول )

مجارستان یکی از کشورهای زیبا در مرکز اروپا می باشد. یکی از دلایلی که سالانه متقاضیان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند آن است که تدریس در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. دلیل دیگر آن اعتبار علمی و قدمت دانشگاه های این کشور می باشد. هزینه های زندگی مناسب، امکانات فراوان برای زندگی راحت ؛ همه این ها دلایلی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. در دانشگاه های این کشور دانشجویان خارجی امکان تحصیل در تمامی رشته های پزشکی یا فنی مهندسی را دارند. دانشگاه فنی بوداپست یکی  از دانشگاه های خوب این کشور است که استادان مجرب و حرفه ای در آن درس می دهند و یک افتخار بزرگ دیگر این دانشگاه کسب ۹ جایزه نوبل است. نکته قابل توجه این است که دانشگاه های این کشور در سال 2018-2019 در تمامی رشته ها دانشجو قبول می کند و پذیرش دانشگاه های این کشور را می توانید بدون مدرک زبان دریافت کنید. پایتخت مجارستان شهر بوداپست یکی از زیباترین شهرهای اروپایی می باشد . واحد پول این کشور فورینت می باشد .

این کشور جمعیتی معادل ۱۰ میلیون نفر دارد.از دانشگاه های کشور مجارستان، ۴ دانشگاه علوم پزشکی و ۱ دانشگاه علوم فنی و مهندسی مورد تائید کشور ایران است. متقاضیان تحصیل در این کشور در ابتدا باید یک سال در دوره کالج تحصیل کنند که از دو ترم تحصیلی در ماه های سپتامبر و جولای تشکیل شده است ؛ دانشجویان رشته پزشکی دروس زیست، شیمی، فیزیولوژی، آناتومی و زبان و دانشجویان رشته فنی و مهندسی دروس ریاضی، مکانیک، رسم، فنی و زبان را باید پاس کنند. دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در اواسط تحصیلات خود (پس از گذراندن ۳۶ واحد)، با معدل و نمرات خوب و رعایت شرایط و قوانین مربوطه می توانند در سایر کشورها از جمله ایران تحصیل کنند.

 

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

تنها دانشگاه شش زبانه اروپا در این کشور است و رشته های فنی و مهندسی در این دانشگاه به زبان های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه، مجاری و روسی تدریس می شود و هر دانشجو می تواند در زبان مورد نظر خود تحصیل کند.معروفترين دانشگاه فني و مهندسي در اروپاي مركزي است كه در سال 1782 تاسيس شده  است و 5 تن از اساتيد آن بنامهاي جيسن هارساني اولا ، گيولا و جورج هاوسي ، ايگن وينگر ، دنيس گابر در فيزيك ، شيمي و اقتصاد موفق به کسب جايزه نوبل شده اند. این دانشگاه فرصت های تحقیقاتی زیادی را مختص دانشجویانش فراهم می کند. رشته های موجود در این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شامل: رشته های ساختمان، طراحی منطقه ای و شهری، پلاستیک صنعتی، رشته های شیمی آلی و بیولوژیک، تکنولوژی غذایی، رشته های راه و راه آهن، سازه، رشته  قدرت، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی کامپیوتر، میکروالکترونیک، کنترل و تجهیزات، رشته های تولید، مدیریت صنعتی، صنایع غذایی و شیمیایی،‌ ریاضیات، رشته های مهندسی حمل و نقل، مهندسی هسته ای، تکنولوژی هسته ای، تربیت معلم، مدیریت، ارتباطات از جمله رشته هایی است که در این دانشگاه ارائه می شود. هزینه شهریه در مقطع کارشناسی برای هر سال ۶۰۰۰ یورو ، مقطع کارشناسی ارشد مبلغ  ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو می باشد و در دوره دکترا نیز حدودا همین مبلغ می باشد که شما می توانید در این دوره ها بصورت اقساط در دو قسط پرداخت کنید.

 دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست -1

رشته های مورد نظر در دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده معماری طراحی ساخت، ساختمان ، طراحی منطقه ای و شهری
 • دانشکده مهندسی شیمی شیمی آلی و بیولوژیک، پلاستیک صنعتی، داروهای صنعتی، تکنولوژی غذائی و بیولوژی صنعتی
 • دانشکده مهندسی عمران راه و راه آهن، سازه، هیدرولیک و. . .
 • دانشکده مهندسی الکترونیک و انفورماتیک مخابرات، قدرت، کنترل و تجهیزات، میکروالکترونیک، مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار
 • دانشکده مهندسی مکانیک تولید، پروسه، طراحی ماشین، مدیریت صنعتی، مهندسی صنایع غذائی و شیمیائی، ریاضیات در مهندسی
 • دانشکده حمل و نقل مهندسی حمل و نقل
 • دانشکده علوم طبیعی و اجتماعی مهندسی هسته ای، تکنولوژی هسته ای ، تربیت معلم، روانشناسی ، اقتصاد
 • دانشکده جدید علوم اقتصادی روانشناسی، مدیریت ، مدیریت بازرگانی، ارتباطات ،‌ اقتصاد 

 

 دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مجارستان دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس می باشد که از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور در در جنوب این کشور و در شهر میشکولس است. این دانشگاه که در محدوده مرز کشور کرواسی می باشد تحصیل در آن به زبان انگلیسی و مجاری می باشد و گروه های تحصیلی فنی و مهندسی و رشته های هنر و موسیقی و حقوق در آن به تحصیل مشغول هستند. همچنین در این دانشگاه رشته ی کامپیوتر به زبان انگلیسی ارائه می شود و رشته ی موسیقی به هر دو زبان مجاری و انگلیسی می باشد، رشته ی حقوق به زبان مجاری و انگلیسی و رشته های علوم انسانی هم به زبان انگلیسی و مجاری تدریس می شود. شهریه ی مقطع لیسانس برای هر سال ۶۰۰۰ یورو می باشد و هزینه های زندگی و اقامت در شهر میشکولس مجارستان نسبتا پایین می باشد و برای دانشجویان مناسب است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مجارستان برای ادامه تحصیل دانشجویان غیر بومی می باشد.

 دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس -1

رشته های تحصیلی دانشگاه فنی و مهندسی

 • رشته های فنی و مهندسی به زبان انگلیسی و مجاری دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان
 • کامپیوتر به زبان انگلیسی دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان
 • موسیقی به زبان انگلیسی و مجاری دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان
 • حقوق به زبان انگلیسی و مجاری دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان
 • علوم انسانی به زبان انگلیسی و مجاری و… دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان

زبان تدریس دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان انگلیسی و مجارستانی می باشد و دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان تا مقطع دکترا با امکانات کامل آموزش زبان انگلیسی به مشتاقان تحصیل در مجارستان در دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس مجارستان خدمات ارائه می دهد.

 

 

در صوت علاقه به ادامه تحصیل در کشور مجارستان در مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا می باشید جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه روهام تماس حاصل فرمایید

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  47     -   =   21