مهاجرت به آلمان

 • 0 نظر
 • 1045 بازدید
 • پنج شنبه 24 آبان 1397

مهاجرت به آلمان;
مهاجرت به آلمان
4.25 از 5 بوسیله 2 رای
مهاجرت به آلمان | جهت پیدا کردن شغلی مناسب باید شرایط لازم را داشته باشید و این نکته برای مهاجرت گامی اساسی است. از گذشته تا به امروز تحصیل در کشور آلمان مورد توجه بسیاری از افراد است. تحصیل رایگان، خدمات علمی و آموزشی سطح بالا، تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی از دلایل این امر است.

مهاجرت به آلمان

طی چند سال اخیر یکی از مقصدهای محبوب مردم جهان کشور آلمان است. براساس گزارشی در ژانویه 2018، بیش از 11 میلیون نفر از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل میدهند همچنین سهم آنان از بازار بیش از 1/8 میباشد. مهاجران که 1/7 نیروی کار کشور آلمان را تشکیل میدهند سهم پررنگی در صنعت و شکوفایی اقتصادی این کشور داشته اند.در همین راستا دولتمردان و پارلمان کشور آلمان به تصویب قوانینی تسهیل کننده جهت مهاجرت به این کشور پرداخته اند. اینها همه نشان از کیفیت زندگی که در سطحی بالا قرار دارد و همچنین قوانین سودمندی برای افراد تحصیل کرده و افراد جویای کار در این کشور وضع شده است. با توجه به آمار شهرهای برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن، فرانکفورت مناطقی اند که مهاجران در آنجا ساکن هستند.همچنین جمعیت این افراد در شهرهای جنوبی و غربی بیشتر از سایر مناطق میباشد. 1/3 مهاجران آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و این آمار شامل 13% ترک، 11% لهستان، 9% روسها، 5% قزاقها، 4% رومانی است.افراد بسیاری وجود دارند که آرزوی اقامت در آلمان و اروپا را در سر می پرورانند و در نهایت میخواهند اقامت دائم در آن کشور را اخذ کنند.اکثر افرادی که قصد اقدام برای مهاجرت دارند مایلند که راحت ترین,کم هزینه ترین,زود بازده ترین و ایمن ترین راه را انتخاب کنند.افراد مهاجرگزینه های متفاوتی پیش رو دارد از جمله: ازدواج,نامزدی,سرمایه گذاری,ویزای کاری,green card,تحصیلی.

 

دانش زبان

برای مهاجرت به آلمان به هیچ مدرک زبانی احتیاج نخواهید داشت ولی برای موفق شدن در مصاحبه ها باید زبان بلد باشید. مدرک زبان تاثیری در استخدام افراد ندارد و تنها انگیزه و تخصص برای کارفرمایان اهمیت دارد همچنین مهم نیست که در محل کار به زبان آلمانی یا انگلیسی صحبت میکنید. در برخی موارد نیز تامین هزینه های یادگیری زبان آلمانی پس از ورود افراد به این کشور توسط خود شرکت تامین میگردد.

 دانش زبان -1

استخدام نیروی کار

دو گروه شرکت اقدام به استخدام نیروی خارجی مینمایند:

 • شرکت های بزرگ و اینترنشنال

از هر 10 کارمند 8 نفر نیروی خارجی میباشند و علت این امر انگیزه ی بسیار زیاد آنها برای دستیابی به موفقیت است همچنین استخدام یک مهندس با انگیزه خارجی با حقوق سالیانه 40,000 یورو بیشتر از استخدام کارمند آلمانی با بالای 50,000 یورو ارزش دارد و در راستای پیشرفت شرکت اهمیت زیادی خواهد داشت. البته قوانین اجازه ی استخدام نیرو تنها از افراد خارجی را نمیدهد و دارای حد و مرز سالیانه است.

 • شرکت های کوچک تر و شهرهای کم جمعیت تر

مسلما در کشوری که نرخ بیکاری کمتر از 7% و در برخی شهرهای پر جمعیت کمتر از 4% است امکان یافتن فردیکه شرایط استخدامی را داشته باشد غیر ممکن است و اگر فردی نیز وجود داشته باشد بطور مثال در شهر مونیخ 3 الی 4 ماه بیکار میماند و پس از آن به راحتی شغلی با درآمد بالاتر خواهد یافت بنابراین احتمال اینکه آن فرد به شهری کوچکتر با درآمد پایین تر و نقل مکان سخت تر بیاید بسیار کم است.در نتیجه جذب نیروی کار خارجی بهترین راه حل است همچنین رزومه ی مهاجران و سخت کوشی افراد نیز بیشتر با شرایط کاری این شرکتها مطابقت دارد.

در رابطه با دریافت ویزای کار آلمان با استفاده از ویزای جستجوی کار میتوانید طی مدت 6 ماه شغل مناسبی بیابید و یا با پیدا کردن کارفرما در کشور آلمان می توانید از طریق پیشنهاد شغلی ویزای کار دریافت نمایید. یکی دیگر از روش های دریافت ویزا بلو کارت می باشد که اقامت موقت این کشور را به اقامت دایم تبدیل می نماید.

وقت سفارت کشور آلمان

برای گرفتن وقت سفارت آلمان، بهترین راه مراجعه به پرتال رسمی سفارت این کشور است.

نکاتی که پیش از مراجعه حضوری برای مصاحبه باید رعایت نمایید:

 • وقت مصاحبه ای که در سیستم ثبت می نمایید غیر قابل تغییر است.
 • اگر در زمان تعیین شده مدارک شما ناقص باشد و یا درخواست خود را به سفارت ارائه نکنید، تا چند ماه قادر به گرفتن دوباره وقت سفارت نمی باشید.
 • اطلاعات شخصی خود را به دقت وارد نمایید.
 • تمامی اطلاعات با حروف و ارقام انگلیسی وارد شود.
 • اگر در زمان وارد کردن شماره گذرنامه حرف لاتین آن را وراد نکنید در روز مصاحبه اجازه ورود به سفارت را نخواهید داشت.
 • ایمیل بسیار اهمیت دارد زیرا تاییدیه وقت مصاحبه شما به ایمیل ارسال میگردد همچنین پس از دریافت باید از آن پرینت گرفته و در روز مصاحبه با خود به همراه داشته باشد.
 • عکسی که در روز مصاحبه به سفارت خواهید داد باید متفاوت با عکس گذرنامه تان باشد و جدید باشد.
 • اگر قصد مسافرت با فرزند کمتر از 16 سال خود را دارید نیازی به گرفتن وقت سفارت ندارید و تنها کافیست تا در روز مصاحبه همراه شما باشد.

آبا میدانید ویزای شینگن چیست؟ شینگن به مجموعه ای از کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یکپارچه‌ای در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود، تعیین کرده اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و ویزایی جامع که «ویزای شینگن» (Schengen Visa) نامیده می شود هستند.

 

هفت گام تحصیل در این کشور

یکی از موقعیت های جذاب برای دانشجویان بین المللی کشور آلمان می باشد زیرا دارای دانشگاه های با کیفیت و با سطح علمی بالا میباشد. 

 • گزینش دانشگاه

با توجه به تعداد زیاد دانشگاه های با کیفیت و سطح علمی بالایشان انتخاب دانشگاه توسط افراد باعث تلف شدن وقت میگردد. 5% دانشگاه های آلمان خصوصی و 95% دولتی میباشد که دارای زمینه های کاربردی، هنر، فیلم و موسیقی است. به دلیل شرایط رایگان و یا ناچیز بودن میزان شهریه دانشجویان در دانشگاه های دولتی مشغول ادامه تحصیل هستند.

 • انتخاب رشته تحصیلی و برنامه مطالعاتی

دوره ها و مدارکی همچون لیسانس، فوق لیسانس، آزمون های دولتی یا دکترا در این کشور ارائه میگردد. اولین مدرک دانشگاهی که دانشجویان دریافت میکنند مدرک کارشناسی است که 3 الی 4 سال زمان میبرد. اکثر دوره ها دارای موضوع خاص نیستند ولی افراد قادر به دریافت مدرک کارشناسی دوگانه هستند که میتواند شامل 2 موضوع عمده یا 1 موضوع عمده و یا 1 موضوع جزئی باشد. مدارک کارشناسی که ارائه میگردند شامل هنر، علوم و مهندسی است.

 • آشنایی به زبان آلمانی

در دانشگاه های این کشور اکثر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شوندد بنابراین لازم است تا حدودی با این زبان آشنایی داشته باشید تا در کلاس ها شرکت نمایید. معمولا این زبان برای دانشجویان واحدهای بین المللی یا خاص بکار برده نمی شود. درصورتیکه فردی تنها علاقمند به تحصیل به مدت 1 الی 2 ترم در این کشور باشد احتیاجی به آموختن این زبان ندارد. 

 • هزینه ها

هزینه های دانشجویان بین المللی شامل هزینه های زندگی و تحصیل است که در هر ترم توسط دانشجو در هر دانشگاهی قابل پرداخت است همچنین مخارج دوره ها براساس مخارج اتحادیه دانشجویان و اداره دانشجویان محاسبه میگردد.

 • درخواست جهت پذیرش

تحصیل در کشور آلمان دارای اصول و قوانین خاص خود میباشد. جهت پی بردن به اینکه در کدام دانشگاه و چگونه باید ثبت نام نمایید باید موارد  زیر را بررسی نمایید:

 1. علاقمند به تحصیل در کدام رشته هستید؟
 2. فارغ التحصیل کدام دبیرستان یا دانشگاه میباشد؟
 3. مایل به ادامه تحصیل در کدام یک از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستید؟
 • درخواست برای دریافت ویزا

ویزا از مواردی است که دانشجویان باید با توجه به مدتت زمان اقامت خود به همراه داشته باشند. دانشجویانی که نیازمند ویزا هستند شامل دانشجویان بین المللی علاقمند به ادامه تحصیل در این کشور به استثنا اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس میباشند. این دانشجویان مستلزم به همراه داشتن آی دی کارت و یا مدرک شناسایی معتبر جهت مسافرت به آلمان هستند.اخذ ویزای تحصیلی از دیگر خدمات موسسه رهام می باشد که درواقع بعد از اخذ پذیرش تحصیلی دومین گام جهت اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد.

 • تحقیق درباره ی مکان و اسکان دانشجویان بین المللی

دانشجویان علاقمند به تحصیل در این کشور در مقایسه با کشور های دیگر در هنگام ثبت نام، از اسکان برخوردار نمی باشند. علاوه بر آن یافتن اسکانی مناسب با قیمتی به صرفه بسیار سخت است. بزرگترین دغدغه دانشجویان اجاره ماهیانه است که معادل 298 یورو در ماه است.

 

موسسه رهام با 9 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت در فرانسه،ثبت شرکت در مجارستان، اعزام دانشجو به فرانسه، کاریابی و خرید ملک در فرانسه، کانادا، آلمان، اتریش و سایر کشورهای اروپایی،اخذ ویزای کار آلمان

 

تماس با ما

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     31   =   40  

خدمات ما

تحصیل در آلمان

سه شنبه 26 شهریور 1398

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

جغرافیای آلمان

یکشنبه 25 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>