تورمجارستان | جاذبه های گردشگری مجارستان | موسسه رهام

 • 0 نظر
 • 674 بازدید
 • یکشنبه 27 آبان 1397

تورمجارستان | جاذبه های گردشگری مجارستان | موسسه رهام;
تورمجارستان | جاذبه های گردشگری مجارستان | موسسه رهام
5 از 5 بوسیله 1 رای
تور مجارستان : یکی از کشورهای زیبایی که در قلب اروپا قرار دارد مجارستان میباشد که بسیار حاصلخیز، سرسبز و دارای طبیعت ویژه ای است. این کشور مردمی مهربان و مهمان دوست دارد. کشور مجارستان با قدمت 1100 ساله در حدود 150 سال پیش از کشور اتریش جدا گردید و تبدیل به کشوری مستقل شد. مردم مجارستان دارای یکی از معروف ترین فرهنگ های اروپایی میباشند که دو بخش مهم از این فرهنگ سوارکاری و موسیقی این کشور است.

جاذبه های گردشگری مجارستان

یکی از کشورهای زیبایی که در قلب اروپا قرار دارد مجارستان میباشد که بسیار حاصلخیز، سرسبز و دارای طبیعت ویژه ای است. این کشور مردمی مهربان و مهمان دوست دارد. کشور مجارستان با قدمت 1100 ساله در حدود 150 سال پیش از کشور اتریش جدا گردید و تبدیل به کشوری مستقل شد. مردم مجارستان دارای یکی از معروف ترین فرهنگ های اروپایی میباشند که دو بخش مهم از این فرهنگ سوارکاری و موسیقی این کشور است. مردم این کشور زبان ویژه ی خود را دارند و این زبان ویژگی های خاص کلامی خود را به همراه دارد. مخترعین و هنرمندان بزرگی در این کشور متولد شده اند. همچنین خون گرمی مرمان مجارستان سبب شده تا مردم دوستان بسیار خوب و مهربان در آنجا پیدا نمایند. پایتخت این کشور و نیز بزرگترین شهر مجارستان بوداپست میباشد علاوه بر آن این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی کشور مجارستان است. شهر بوداپست متشکل از دو بخش بنام بودا که در سمت راست رود دانوب قرار دارد و بخش پست که در جهت غرب این رود میباشد. شهر بوداپست دارای مساحتی حدود 525 کیلومتر مربع میباشد و به صورت جداگانه از سازمان استان بندی کشور مجارستان اداره می گردد.این شهر زیبا که به معروف به شهر چراغ ها است تا روستاها و مناظر طبیعی این کشور تاریخ و فرهنگ غنی مجارستان به چشم میخورد. این شهر با شهرهایی همچون پراگ (پایتخت جمهوری چک) و پاریس (پایتخت فرانسه) مقایسه میگردد. شهرهای مختلف کشور مجارستان، ظاهر تاریخی خود را تا به امروز حفظ کرده اند همچنین از فرهنگ سایر کشورها مانند مهاجمان ترک و طراحان رنسانس ایتالیایی نیز تاثیر گرفته اند.
 

کشور مجارستان

وسعت این کشور برابر 93 کیلومتر مربع است و دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر میباشد. پچ، میشکلتز، سگد، شوپرون از شهرهای مهم این کشور هستند. کشورهایی همچون اتریش، اسلواکی، رومانی، کرواسی، سلوونی و اکراین از همسایه های کشور مجارستان میباشند. این کشور علاوه بر جاذبه های گردشگری شگفت انگیز و تاریخی که دارد غذاهای سنتی و لذیذی مانند گولاش معروف خود را دارد.

ویژگی های جغرافیایی

مجارستان کشوری مسطح با دشت هایی زیبا میباشد که از طریق رود دانوب که زیباترین و معروف ترین رود قاره ی اروپا است به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. مجارستان با معماری منحصر به فرد و زیبایی که دارد زیبایی و اصالت را بجا میگذارد. این کشور واقع در اروپای مرکزی میباشد و آب و هوای معتدلی دارد. تابستان های این کشور نسبتا گرم و دارای رطوبت متوسطی است همچنین در زمستان ها هوا سرد بوده و بارندگی زیاد است.این کشور از قدیمی ترین کشورهای استقلال یافته میباشد که دارای تاریخ و تمدن منحصر به فرد خود میباشد. مردم این کشور با گذشت زمان همچنان فرهنگ و آداب و رسوم خود را حفظ نموده اند.کشور مجارستان سرزمین حال و گذشته است و همگامی سنت و مدرنیته جالبی دارد. قسمت های کثیری از شهر معروف بوداپست جزء میراث فرهنگی جهان به شمار می آیند و توسط سازمان یونسکو محافظت می گردد.یکی از شهرهای بزرگ مجارستان شهر پچ می باشد که پایتخت فرهنگی اروپا میباشد و هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان را میپذیرد. این شهر نژادهای گوناگونی را در خود جای داده است که با صلح کنار یکدیگر زندگی میکنند به همین دلیلی پچ در لیست شهرهای صلح یونسکو جای گرفته است و پناهندگان را با آغوشی باز میپذیرند همه ی اینها پچ را به شهری چندفرهنگی تبدیل کرده است. قدیمی ترین دانشگاه کشور مجارستان در این شهر است که مربوط به سال 1367 میباشد. این شهر تحت حکومت های رومی، مسیحی و عثمانی قرار داشته است. کلیسای جامع پچ، مسجد پاشا قاضی کاظم و غیره از جاذبه های گردشگری مهم این شهر میباشند.

دریاچه هویز

 دریاچه هویز -1

بزرگترین دریاچه آب گرم جهان است و نام آن Lake Heviz میباشد. علاوه بر آن بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی Lake Balaton در این کشور واقع شده است. دریاچه Heviz، در قسمت غربی دریاچه Balaton قرار دارد. Heviz شهری زیبا و کوچک است که چشمه با ارزش آب گرم  آن دمایی بین 15 تا 27 درجه داشته و این امر باعث میشود تا شنا در این مکان به فعالیتی لذت بخش تبدیل شود و دارای املاح مدنی فراوانی است که از خواص درمانی برخوردار میباشد. آب این دریاچه هر سه روز و نیم عوض شده و کاملا عوض میشود و این امر به دلیل جریان بسیار سریع این دریاچه است و موجب همیشه تمیز ماندن این دریاچه میشود. استراحتگاه های این مکان بسیار معروف است.

 کاخ رویال بوداپست

 کاخ رویال بوداپست -1

این کاخ در بالای تپه بودا میباشد و در قرن 13 میلادی ایجاد گردید. در هنگام شب این کاخ منظره ای با شکوه را به شهر میبخشد. یک کتابخانه و یک موزه بزرگ در این شهر قرار دارد.این کاخ از لحاظ بازدید و طراحی زیبا در کنار کاخ ورسای پاریس قرار گرفته است و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در محاصره سال 1686، بنای اولیه این کاخ از بین رفت و در زمان حکومت هابزبورگ، در قرن هجدهم بنای جدیدی در این مکان همراه با 200 اتاق ساخته شد که بنای امروزی که توسط توریستها بازدید میشود همان بنای ساخته شده در حکومت هابزبورگ میباشد. همچنین برج بوزوگانی و برج جنوبی این بنا همانند قبل بازسازی شد. در بالای این کاخ منظره ی شگفت انگیزی از رود دانوب به چشم میخورد.

تپه گلرت

 تپه گلرت -1

زیبایی های شهر بوداپست بر فراز این تپه در دید کامل است. نام این تپه از یک اسقف گرفته شده است که در حفظ دین مسیح در این کشور تلاش نمود و در این را کشته شده است.

Chain bridge

این پل سمبل شهر بوداپست است که بر روی رود دانوب قرار داشته و از زیباترین پل های اروپا میباشد همچنین اولین پل سنگی بر روی این رود نیز میباشد که دارای چهار شیر زیبای سنگی است.

  Chain bridge -1

ساختمان پارلمان

زیباترین بنا و پارلمان در دنیا و اروپا است که در کنار رود دانوب میباشد. یکی از جاذبه های دیدنی کشور مجارستان برای توریست ها میباشد. این ساختمان طرحی نئوگوتیک داشته و سنگی است.

 ساختمان پارلمان -1

میدان قهرمانان

 میدان قهرمانان -1

این میدان حاوی مجسمه های زیبایی از سرداران دلیر مجارستان است و در کنار آن موزه هنر های زیبای بوداپست و پارک شهر قرار گرفته است.

دریاچه بالاتون

بزرگترین دریاچه طبیعی آب شیرین اروپا که در نزدیکی بوداپست قرار دارد بزرگی این دریاچه تا حدی است که آنرا دریای مجارستان مینامند و در کناره های این دریاچه هتلهای بسیار زیبا با امکانات آب درمانی و ماساژ وجود دارد و مکانی جذاب و دیدنی برای جهانگردان است.ورزش های جذاب این دریاچه قایقرانی و جت اسکی سواری است و رستووران های سنتی که در فضای آزاد کنار این دریاچه قرار گرفته بسیار خاطره انگیز و دلنشین است.این دریاچه در فصل تابستان توریستهای زیادی را به خود جذب مینماید. با قطار با یک سفر دو ساعته به راحتی میتوان از این دریاچه بازدید کرد.این دریاچه نعمتی بزرگ برای کشور مجارستان است زیرا این کشور به آبهای آزاد دسترسی ندارد. این دریاچه دارای ساحلی پوشیده از علف است و در بعضی نقاط برای شبیه سازی آن به سواحل دریایی ساحل های شنی مصنوعی ایجاد شده است. تیهانی، یکی از استراحتگاه های معروف این دریاچه است.

  دریاچه بالاتون -1

 

جزیره مارگیت

این مکان برای اوقات فراغت و ورزش بسیار مناسب است زیرا طبیعتی سرسبز دارد همچنین این جزیره در میان رود دانوب است.

 جزیره مارگیت -1

شهر اِگر

دومین شهر بزرگ کشور مجارستان است که در شمال این کشور قرار گرفته است. این شهر به دلایل زیادی دارای شهرت فراوانی است که عبارتند از:

 • توسط اولین پادشاه مسیحی به نام سنت اشتفن ساخته شده است و تعداد زیادی از ساختمان های دوران بوراک در این شهر قرار دارد.
 • کلیسای جامع ایسکوپال توسط پادشاه ساخته شد و امروزه این شهر با عنوان شهری مذهبی شناخته میشود. این کلیسا در ابتدا روی یک تپه بنا نهاده شد و پس از آن شهر در اطراف کلیسای جامع شروع به رشد نمود.

 دومین شهر بزرگ کشور مجارستان -1

سوپرون

این شهر در طی زمان هم از شهرهای اتریش بوده است و هم از شهرهای مجارستان و در دوران امپراطوری رم ساخته شده است. در سال 1921 از طریق یک رای گیری مردم شهر سوپرون به مجارستان پیوستند و از آن پس این شهر لقب وفادارترین شهر را گرفت. در جنگ جهانی دوم این شهر تا مرز نابودی پیش رفت اما تعداد زیادی از بناهای قرون وسطای آن تخت تاثیر آسیب قرار نگرفت. 115 آثار باستانی ثبت شده و بیش از 240 بنای محافظت شده در این شهر قرار دارد که آنرا به یکی از کلکسیونهای بزرگ تاریخی مبدل کرده است. 

  سوپرون -1

 

پارک ملی آگتلک

بزرگترین غار استالاکتیک اروپا در این مکان قرار دارد. پارک ملی آگتلک واقع در شمال مجارستان بوده و حدود 3 ساعت تا بوداپست فاصله دارد. هنگام بازدید از این غار میتوانید از روستاهای زیبای اطراف آن نهایت لذت راببرید و همچنین از گیاهان و حیوانات متنوع در آن بازدید نمایید.

 پارک ملی آگتلک -1

دبرِسن

یکی از مراکز فرهنگی مهم در اروپای شرقی است که در طول تاریخ هم به دفعات زیادی بعنوان پایتخت کشور مجارستان انتخاب گردید. در سال 1538، دانشگاه کالوینیست ساخته شد و این امر شهر دبرسن را به قطب دانش کشور تبدیل نمود اما در طی جنگ جهانی دوم، این شهر به سمت نابودی کامل نزدیک شد ولی چند سال بعد بطور کامل مورد بازسازی قرار گرفت. این دانشگاه به جهت معماری خاصی که دارد بسیار معروف بوده و امروزه با نام دانشگاه دبرسن معروف شده است. هر ساله مسابقه های بین المللی موسیقی بلا بارتوک در این شهر که مهد موسیقی است برای گروه های کُر برگزار میشود.

 دبرِسن -1

 

پارک ملی هورتوباگ

این پارک در سال 1373 تاسیس گردیده و بعنوان اولین پارک ملی مجارستان میباشد. پارک ملی هورتوباگ دارای بزرگترین استپ قلیایی و نیمه طبیعی در اروپا است که قدمتی 10,000 ساله دارد و همچنین بزرگترین منطقه محافظت شده در کشور مجارستان است. اسب های وحشی، گاو و گاومیش متعلق به عصر یخبندان در این استپ زندگی میکنند و به چرا مشغولند. 

 پارک ملی هورتوباگ -1

شهر گیور

این شهر طی تاریخ توسط اقوام مختلف مغول، مجاری، چکی و عثمانی اداره شده است و ریشه های آن به دوران سلتی ها و رومی ها بازمیگردد. پدران شهر گیور را به آتش کشیدند تا پیش از غارت عثمانی ها شهر به دستشان نیفتد. در این شهر زیبا میتوان ساعتها در خیابانها قدم زد، این شهر بین بوداپست و وین قرار دارد. مجسمه و بناهای باشکوه باستانی در هر خیابانی به چشم میخورد. 

 شهر گیور -1


 مطالب زیر را مطالعه نمایید :

 


     برای دریافت راهنمایی و مشاوره ثبت شرکت در مجارستان و اقدامات لازم برای اقامت اروپا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

     آدرس: 

     تهران-سعادت آباد - بلوار پاکنژاد - تقاطع ۱۸ متری مطهری - پلاک ۱۸ ساختمان مدائن طبقه اول واحد ۳

     ایمیل : Info[at]rohamde.com

     شماره دفتره تهران :

                            ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢٠

                            ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢١

    

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  24     +   =   45