بازار کار در فرانسه

  • 0 نظر
  • 1561 بازدید
  • چهارشنبه 14 آذر 1397

بازار کار در فرانسه;
بازار کار در فرانسه
5 از 5 بوسیله 2 رای
بازار کار در فرانسه | بازار کار در فرانسه در عین شباهتهایش به بازار کار دیگر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی همزمان تفاوتهایی از قبیل درصد بالای کارمندانی که حداقل دستمزد را دریافت میکنند و مشکل بزرگی که دوگانگی را بین یک بخش محافظت شده و یک بخش دوم که سازگاری و بی ثباتی روی آن متمرکز است دارد.

 بازار کار در فرانسه

فرانسه در این تقسیم بندی با ایتالیا و اسپانیا مشترک است. بازار کار کشورهای آنگلو ساکسون بر اساس انعطاف پذیری مشاغل حائز اهمیت و بخشی کمتری از این تقسیم بندی بر اساس مسیرهای شغلی و استخدامی مشخص می شوند.

طبق نظر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، اخراج یک کارمند در فرانسه آسان تر از آلمان، بلژیک و هلند است.

بازار کار آن بسیار فعال است: هر روز حدود 10،000 شغل از بین می رود و 10،000 شغل ایجاد می شوند.

 پدیده انهدام خلاقانه فقط مختص فرانسه نیست . در سطح ملی، هر سال حدود 15 درصد از مشاغل ناپدید و حدود 15 درصد از مشاغل جدید ظاهر می شوند. با این وجود، دوگانگی ذکر شده در بالا به تازگی منجر به نصف گشتن جریان اشتغال معتبر شده است.

بر اساس این یافته ها، اقتصاددانان اصرار دارند که پایداری نرخ بالای بیکاری در فرانسه به علت مشکلات ساختاری و نظارتی است که تا حدودی پویایی ضعیف پیشرفت فرانسویان را از سال 1994 بیان میکند. بررسی تئوریک عملکرد بازار کار توسط اقتصاد کار انجام می شود که بخشی از دو اقتصاد کلان و اقتصاد خرد است.

آنچه خوب است راجع به فرانسه بدانید این است که فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی است و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند. کشور فرانسه پر است از موزه های بزرگ و زیبایی که در سرتا سر این کشور و در شهر های مختلف وجود دارند. که سفر به این کشور میتواند شما را با مشهورترین موزه های پاریس نیز آشنا نماید. معرفی کشور فرانسه شما را با اقتصاد ، شرایط جغرافیایی ، مذاهب و وضعیت آب و هوایی این کشور آشنا میکند.

نیروی کار

ایجاد اشتغال در فرانسه در صنعت (قرمز)، ساخت و ساز (آبی) و بخش سوم (زرد) است.

 

جمعیت فعال  (یعنی افرادی که در اشتغال هستند و افرادی که به دنبال کار هستند) عاملین کارند.

جمعیت شاغل در سال 2005، 24.9 میلیون نفر بوده است که از سال 1995 با 22.3 میلیون نفر، حدود 12 درصد در 10 سال افزایش یافته است (2.686 میلیون ). تعداد بیکاران "با توجه به اداره بین المللی کار" در مقایسه با 2.899 میلیون در سال  1995 ،در سال 2005، 2.717 میلیون نفر است. اکثریت این رشد اشتغال در طول آخرین دوره رشد بین سالهای 1997 تا 2001 که نرخ تولید ناخالص داخلی در بالاترین دوره اقتصادی بوده است رخ داده: 1.9 میلیون شغل اضافی، یعنی حدود 70 درصد پیشرفت .

بین سال های 1954 و 2005، سهم کشاورزان در نیروی کار فعال از 26.7 درصد به 2.6 درصد و کارآفرینان فردی از 12 درصد به 6.04 درصد رسیده است.

همچنین امروزه خویش فرمایان نیز کمتر از 10 درصد از نیروی کار را تشکیل می دهند.

کارمندان گروه اجتماعی-حرفه ای (29.02٪)، و به آن دنبال کارگران (23.9٪)، شغل های متوسط (23.06٪)، مدیران ارشد و مشاغل آزاد (7/14٪) تشکیل می دهند.

 

در سال 2003، فرانسه دارای 5032000 خدمتکار رسمی بود (حدود 20 درصد از نیروی کار فعال)، از جمله 2543000 در خدمات عمومی دولتی، 1523000 در مقامات محلی و 966 000 در بیمارستان ها.

حق کار در فرانسه

یکی از نیازهای اصلی کسانیکه به تازگی وارد بازار کار شده اند وارد شدن به بازار کار این کشور است که فرانسه دارای قوانین پیچیده و سختی میباشد. افرادی که به صورت غی قانونی وارد فرانسه شده اند حق کار ندارند و درصورتکیه مشغول کار شوند کار سیاه میکنند و حقوق خود را به مراجع رسمی اعلام نکرده و مالیات نیز نمیپردازند بنابراین اگر مورد سوء استفاده سودجویان قرار گیرند قانون هیچ مسئولیتی در قبالشان نخواهد داشت.

در راستای اعمال ماده 21-24 قانون مدنی کشور جمهوری فرانسه، این منشور حقوقی کشور فرانسه تهیه شده است که اصول و ارزشهای اساسی را برای تمامی شهروندان یاد آور می شود و جمهوری فرانسه ، حقوق و وظایف شهروندی را که به موجب قانون اساسی و یا قانون مدنی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل تعیین می کند .

کسانیکه در خواست پناهندگی داده اند باید پس از 9 ماه مشغول کار شوند و در غیر اینصورت ریسک بزرگی انجام داده است و امکان این وجود دارد که با پناهندگی اش موافقت نشود. پس از گذشت 9 ماه نیز دوندگی های اداری برای دیافت اجازه کار خسته کننده میباشد و این اجازه به ندرت داده میشود و در موارد خاص داده میشود.

کسانیکه پناهندگیشان قبول شده و کارت اقامت 1 ساله و یا 10 ساله دارند به راحتی میتوانند وارد بازار کار شوند. در این شرایط پناهندگان و اتباع دارای حقوق یکسان خواهند بود. پناهندگان در سنین بالای 25 سال بدون توجه به اقامت 5 ساله در این کشور می توانند حقوق همبستگی فعالانه دریافت نمایند.

پناهندگان میتوانند به عنوان کارگر آزاد و یا مستقل و یا کارمند یک شرکت در بخشهای خصوصی و یا در بعضی از دفتر های دولتی مشغول کار شوند. بجز این میتوانید مانند سایر شهروندان فرانسوی اقدام به ایجاد شرکت نمایید. اما مراحل آن سخت و پیچیده است.

اقدام برای ثبت شرکت در فرانسه ، یکی از شیوه های آسان برای اخذ اقامت در این کشور است . شما می توانید از طریق این بیزینس ، ویزای اقامت اروپا را نیز اخذ نمایید و بدون نیاز به ویزای شینگن تنها با داشتن اقامت این کشور جذاب و دیدنی به تمامی کشورهای اروپا سفر کنید.

کسانیکه دارای ویزای اقامت هستند بسته به نوع ویزای خود حق کار مخصوص خود را دارند. در صورت رعایت نکردن آن نیز احتمال باطل شدن ویزا وجود دارد. برای اخذ تابعیت کشور فرانسه راه های بسیاری وجود دارد که از طریق موسسه رهام میتوانید در این زمینه مشاوره بگیرید.

خارجیان دارای ویزای طولانی مدت خانوادگی همان کارت اقامت زندگی شخصی و خانوادگی اجازه کار است و نیازی به ارسال درخواست برای دریافت آن وجود ندارد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     17   =   1