دانشگاه های آلمان ( قسمت اول)

  • 0 نظر
  • 3222 بازدید
  • چهارشنبه 21 آذر 1397

دانشگاه های آلمان ( قسمت اول);
دانشگاه های آلمان ( قسمت اول)
5 از 5 بوسیله 1 رای
یکی از پر متقاضی ترین کشور ها برای ادامه تحصیل کشور آلمان می باشد که در این مقاله با 3 دانشگاه این کشور بیشتر آشنا می شویم.

دانشگاه های آلمان ( قسمت اول )

آلمان کشوری است که سالیانه متقاضیان زیادی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خود می پذیرد. اگر نگاهی به لیست بهترین دانشگاه های جهان کنیم می توان 44 دانشگاه آلمانی را در آن مشاهده کرد که این دانشگاه ها در شهر های مختلفی مانند برلین ، مونیخ و ... قرار دارند؛ دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و دانشگاه هومبولت در این لیست در صدر قرار دارند. در این دانشگاه ها بیش از 500 رشته تحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد و شما به راحتی می توانید رشته تحصیلی مورد نظر خود را پیدا کنید.هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین است و هزینه پرداختی مربوط به بیمه دانشجو ، کارت حمل و نقل دانشجو و هزینه های تحصیلی می باشد.اصلا نگران یادگیری زبان انگلیسی نباشید چرا که تمامی رشته ها در این کشور به زبان انگلیسی نیز ارایه می شود و این یکی از هزاران حسن دانشگاه های این کشور است. از دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می توان به هزینه ی تحصیل رایگان ، اقامت در یکی از بهترین کشور های اروپایی و همچنین در دسترس بودن بازار کار برای فارغ التحصیلان اشاره کرد. در ادامه با برخی از دانشگاه های این کشور آشنا می شویم.

 

 1- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان 

این دانشگاه در شهر مونیخ قرار دارد و یکی از دانشگاه های دولتی ممتاز تحقیقاتی اروپا در کشور آلمان می باشد. از بین ۵۱،۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه حدودا 7500 نفر دانشجوی خارجی می باشد که از 125 کشور هستند و 70% این دانشجویان از اروپا ، 20% از آسیا و 7% از شمال و جنوب آمریکا می باشند . این دانشگاه در سال 1472 تاسیس شده است و در بیش از 100 رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می کند. تفکر خلاق، حل مسئله و تحقیق در برنامه های آکادمیک LMU از اهمیت بالایی برخوردار است. مرکز پزشکی این دانشگاه در کنار Charité در برلین، معتبر ترین و بزرگترین موسسه از این نوع در آلمان می باشد.این دانشگاه دارای 20 دانشکده می باشد که در زیر لیست آن ها آمده است :

الهیات کاتولیک، الهیات پروتستان، حقوق، مدیریت کسب و کار، اقتصاد، پزشکی، دامپزشکی، تاریخ و هنر، فلسفه - فلسفه علم و دین پژوهی، روانشناسی و علوم تربیتی، مطالعات فرهنگی، زبان‌ها و ادبیات، علوم اجتماعی، ریاضیات و علوم کامپیوتر و آمار، فیزیک، شیمی و داروسازی، زیست‌شناسی، علوم محیط زیست و زمین شناسی

 

2- دانشگاه هایدلبرگ

سومین رتبه در لیست بهترین دانشگاه های آلمان به دانشگاه هایدلبرگ اختصاص دارد. این دانشگاه در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده است و قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان می باشد. در حال حاضر بیش از صد رشته مختلف در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه وجود دارد. اساتید این دانشگاه رشته‌های علمی جدیدی از جمله روانپزشکی ژنتیک، جامعه شناسی مدرن و فیزیک محیطی را به جوامع دانشگاهی معرفی و ارایه کرده اند. نزدیک 20 درصد از دانشجویان این کشور از 30 کشور مختلف از جهان می باشند. این دانشگاه در جهان به دلیل تحقیقات نوآورانه و تاثیر گذاری فکری در رشته های متعدد شناخته شده است.۵۶ برنده جایزه نوبل با این دانشگاه در ارتباط بوده‌اند که از این تعداد، 9 دانشمند در حین تدریس و تحقیق در دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند. بسیاری از سیاستمداران، دانشمندان و فیلسوفان تاثیرگذار فارغ‌التحصیل یا استاد این دانشگاه بوده‌اند که به عنوان نمونه می توان ماکس وبر «بنیانگذار جامعه شناسی مدرن» و هانا آرنت فیلسوف نام برد.

 

3- دانشگاه هومبولت برلین

نکته جالب و قابل توجه در مورد این دانشگاه این است که این دانشگاه نه تنها بخاطر اعتبار علمی و آموزشی بلکه به جهت روش‌های آموزشی و مدل دانشگاهی در جهان شناخته می‌شود. 16 درصد از دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند . از قرن نوزدهم تا کنون، سبک آموزشی دانشگاه هومبولت برلین در بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و غربی استفاده می شود.اصل اساسی این دانشگاه ترکیبی از تدریس و تحقیق می باشد که هر دو توسط محققان و دانشمندان برجسته انجام می‌شود. برخی از مشهورترین دانشمندان آلمانی در دانشگاه هومبولت تدریس یا تحصیل کرده‌اند که از جمله آن ها می توان مارکس و انگلس، والتر بنجامین، آلبرت انیشتین و ماکس پلانک را نام برد. در مجموع ۴۰ دانشمند برنده جایزه نوبل با این دانشگاه ارتباط داشتند که بیشتر آنها در رشته‌های فیزیک، شیمی و پزشکی فعالیت کرده اند. این دانشگاه در زمینه هنر و علوم انسانی نیز بسیار شناخته شده است. کتابخانه این دانشگاه یکی از غنی ترین کتابخانه ها در سر تا سر کشور آلمان می باشد.

 

مطالب زیر را مطالعه کنید :

 

 جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه روهام تماس حاصل فرمایید

 

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  25     -     هجده   =

خدمات ما

تحصیل در آلمان

سه شنبه 26 شهریور 1398

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

مهاجرت به آلمان

پنج شنبه 24 آبان 1397

جغرافیای آلمان

یکشنبه 25 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>