بررسی کلی اقتصاد فرانسه

  • 0 نظر
  • 4070 بازدید
  • یکشنبه 25 آذر 1397

بررسی کلی اقتصاد فرانسه;
بررسی کلی اقتصاد فرانسه
4.15 از 5 بوسیله 58 رای
بررسی کلی اقتصاد فرانسه | حدود یک‌پنجم تولید ناخالص داخلی حوزه اروپا متعلق به کشورفرانسه است. بخش خدمات با بیش از 70 درصد سهم، مهم‌ترین بخش اقتصاد این کشور است. از لحاظ صنعت، فرانسه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان صنایع هوایی، ریلی، خودرو، آرایشی و بهداشتی و کالاهای لوکس است. از سوی دیگر میزان تحصیلات نیروی کار در این کشور بالا می باشد، به‌طوری‌که فرانسه دارای بالاترین نسبت نیروی کار دارای تحصیلات دانشگاهی در هر هزار نفر نیروی کار در اروپا است و از این حیث حتی بالاتر از آلمان قرار دارد.

 بررسی کلی اقتصاد فرانسه

مهم‌ترین صادرات فرانسه ماشین‌آلات، تجهیزات حمل‌ونقل و هوایی و پلاستیک هستند. مهم‌ترین واردات این کشور شامل ماشین‌آلات، خودرو و نفت خام است. علاوه بر این، فرانسه مهم‌ترین مقصد گردشگری دنیاست و این صنعت یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد این کشور است.دولت‌های فرانسه در کنار شریک عمده تجاری خود یعنی آلمان، از یکپارچه‌سازی اقتصادی در اروپا حمایت کرده‌اند. فرانسه یکی از اولین کشورهایی بود که واحد پول یورو را پذیرفت. پس از آلمان، فرانسه دومین صادرکننده بزرگ اروپاست. مردم فرانسه سالانه کالاهای مصرفی وارداتی زیادی مصرف میکنند.فرانسه عضو اتحادیه اروپا بوده و از سیاست‌های تجاری و نرخ‌های تعرفه اتحادیه پیروی می‌کند. فرانسه عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) است و اقتصاد نسبتا بازی دارد. هر ساله سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) بزرگی وارد اقتصاد فرانسه می‌شود که یکی از دلایل آن وجود قوانین شفاف در حوزه سرمایه‌گذاری است؛ پس همواره می توان روی این کشور بعنوان یک محل امن برای سرمایه گزاری حساب کرد هرچند دولت‌های سوسیالیستی پس از جنگ جهانی در فرانسه برخی موانع بوروکراتیک را برای فرانسه به ارث گذاشته‌اند. بخش مالی فرانسه نسبتا بسته است و فقط چند بانک خارجی در این کشور فعال هستند.به دلیل پایداری اقتصادی و چارچوب قانونی و شرایط خوب کار و استاندارد بالای زندگی، فرانسه به عنوان مکانی برجسته برای سرمایه گذاری و مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک در نظر گرفته شده است. هزینه های زندگی در آن نسبتا می تواند با توجه به منطقه ای که می خواهید در ان زندگی کنید پایین باشد. علاوه بر این املاک و مستغلات در آن، با توجه به مبلغی که ارائه می دهید بسیار با ارزش خواهد بود.

صادرات فرانسه

فرانسه طیف گسترده‌ای از کالاها و خدمات را صادر می‌کند. ارزآورترین کالاهای صادراتی برای این کشور عبارتند از: ماشین‌آلات، هواپیما و فضاپیما، خودرو، تجهیزات الکترونیک و فرآورده‌های دارویی. به‌علاوه فرانسه ششمین تولید‌کننده بزرگ محصولات کشاورزی جهان است و یک سوم زمین‌های کشاورزی اتحادیه اروپا در فرانسه واقع شده‌اند. فرانسه دومین صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی دنیا پس از آمریکاست هر چند سهم کشاورزی از تولید ناخالص داخلی تنها 9/ 1 درصد است. نوشیدنی‌ها و پنیرهای فرانسوی در دنیا معروفند. در 2014 ارزش صادرات نوشیدنی فرانسه بیش از 10 میلیارد دلار و ارزش صادرات پنیر به بیش از 7/ 3 میلیارد دلار بالغ شد.

اقتصاد گردشگری

فرانسه محبوب‌ترین مقصد گردشگری دنیاست و سالانه بیش از ۸۳ میلیون گردشگر وارد فرانسه میشوند که ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه مدیون آنها است. درآمد فرانسه از توریسم طی سال‌های اخیر سالانه حدود ۶۵ میلیارد دلار بوده است. در مقایسه مثلا درآمد ایران از فروش نفت خام سالانه حدود ۹۴ میلیارد دلار است. فرانسه همچنین محبوب‌ترین مقصد برای اسکی در دنیاست. نزدیک به ۲۰ هزار هتل و ۳۹۰۰ موزه در فرانسه قرار دارند و موزه لوور و ورسای به‌تنهایی سالانه بیش از ۱۲ میلیون گردشگر را به‌خود جلب می‌کند و حدود 6 میلیون نفر سالانه بازدید کننده از برج ایفل هستند.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقدام برای ثبت شرکت در فرانسه ، یکی از شیوه های آسان برای اخذ اقامت در این کشور است . شما می توانید از طریق این بیزینس ، ویزای اقامت اروپا را نیز اخذ نمایید و بدون نیاز به ویزای شینگن تنها با داشتن اقامت این کشور جذاب و دیدنی به تمامی کشورهای اروپا سفر کنید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  چهار     +   =   بیست و چهار  

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

بازار کار در فرانسه

چهارشنبه 14 آذر 1397

سبک زندگی کردن فرانسوی

چهارشنبه 14 آذر 1397

ویزای تحصیلی فرانسه 2019

یکشنبه 15 مهر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>