سیاست ‌های دولت فرانسه در خصوص خانواده ها

  • 0 نظر
  • 2906 بازدید
  • چهارشنبه 19 دی 1397

سیاست ‌های دولت فرانسه در خصوص خانواده ها;
سیاست ‌های دولت فرانسه در خصوص خانواده ها
4.06 از 5 بوسیله 8 رای
در پی کاهش نرخ موالید پس از جنگ جهانی دوم و شیوع وسایل پیشگیری از بارداری و به دلیل منفی شدن نرخ رشد جمعیت و عدم تجدیدنسل ‌ها، دولت فرانسه به این فکر افتاد که برای بالا بردن میزان تولد سیاست ‌های تشویقی در پیش بگیرد. از جمله اهداف دولت از بین بردن تبعیض اجتماعی بین خانواده های فقیر و پرجمعیت و خانواده های ثروتمند و کم جمعیت و به طور کلی برای از بین بردن تبعیض بین قشر کم درآمد و قشر مرفه در جامعه بود.به نظر برخی متخصصان، سیاست‌ های دولت در امور خانواده نقش مهمی در بالا بودن نسبی نرخ تولد ایفا می‌ نماید. دولت فرانسه 83 میلیارد یورو، یعنی حدود پنج درصد تولید ناخالص ملی کشور را صرف این دسته از هزینه ‌ها می ‌کند. این میزان هزینه به نوبه خود بالاترین رقم در سطح اروپاست.

سیاست ‌های دولت فرانسه در خصوص خانواده ها

 

کمک‌ هزینه ‌های خانواده

در پی کاهش نرخ موالید پس از جنگ جهانی دوم و شیوع وسایل پیشگیری از بارداری و به دلیل منفی شدن نرخ رشد جمعیت و عدم تجدیدنسل ‌ها، دولت فرانسه  به این فکر افتاد که برای بالا بردن میزان تولد سیاست ‌های تشویقی در پیش بگیرد. از جمله اهداف دولت از بین بردن تبعیض اجتماعی بین خانواده های فقیر و پرجمعیت و خانواده های ثروتمند و کم جمعیت و به طور کلی برای از بین بردن تبعیض بین قشر کم درآمد و قشر مرفه در جامعه بود. 
به نظر برخی متخصصان، سیاست‌ های دولت در امور خانواده نقش مهمی در بالا بودن نسبی نرخ تولد ایفا می‌ نماید. دولت فرانسه 83 میلیارد یورو، یعنی حدود پنج درصد تولید ناخالص ملی کشور را صرف این دسته از هزینه ‌ها می ‌کند(1). این ميزان هزينه به نوبه خود بالاترین رقم در سطح اروپاست. برخی از این کمک‌ های اقتصادی عبارتند از:

پاداش تولد

 در هفتمین ماه بارداری، مبلغی به عنوان پاداش تولد به والدين اهدا می ‌شود. این پاداش به شرطی اهدا می ‌گردد که سطح درآمد زوج از مبلغ مشخص شده بیشتر نباشد


کمک هزینه‌ پایه ‌ای

 تمامی خانواده ‌هایی که فرزند زیر سه سال دارند، ماهيانه مبلغي را به ازای هر فرزند دريافت مي‌ كنند. 


مکمل آزادی انتخاب فعالیت

 دولت فرانسه به به والدین حائز شرایطي که فعالیت شغلی خود را کاهش می‌ دهند یا قطع می ‌کنند تا به نگهداری از فرزند زیر سه سال خود بپردازند، درآمدی اختصاص می ‌دهد. 


مکمل انتخاب آزاد نگهداری کودک

 والدین کودکان می ‌توانند فردی را برای نگهداری فرزندشان در منزل یا بیرون منزل استخدام کنند. در این صورت دولت بخشی از حقوق فرد استخدام شده را تقبل می ‌کند. میزان این کمک هزینه به درآمد والدین و سن کودک بستگی دارد. 


مستمر‌ی خانوادگی

 این مستمری به افرادی که دست‌کم دو فرزند زیر 20 سال تحت تکفل دارند، تعلق می ‌گیرد. در پرداخت این مبلغ، درآمد افراد در نظر گرفته نمی ‌شود و قشر مرفه جامعه نیز از آن بهره می ‌برند.


مکمل خانوادگی

 این کمک هزینه به قید شروطی(از جمله میزان درآمد والدین) به خانواده ‌هایی که صاحب 3 فرزند یا بیشتر بین 3 تا 21 سال باشند، تعلق می ‌گیرد. اگر درآمد اندکی بیش از سطح تعیین شده باشد، مابه‌ التفاوت آن پرداخت می ‌شود.


کمک هزینه حمایت خانوادگی

 چنانچه يكي از والدین به تنهایی کودکی را سرپرستی ‌کند، می ‌تواند از این کمک مالی برخوردار شود. اين كمك هزينه مشروط به آن است که يكي از والدين فوت کرده باشد، کودک را به رسمیت نشناخته یا او را رها کرده باشد. 


کمک هزینه روزانه حضور والدینی

 این کمک هزینه تحت شرایطی به والدین یا هر فرد دیگری تعلق می ‌گیرد که سرپرستی کودک معلول زیر 20 سال را به عهده دارد، یا کودکی که قربانی تصادفی شده است که او را نیازمند به حضور بزرگ تر می‌ سازد.


پاداش اسباب‌ کشی

 والدینی که به مناسبت تولد سومین کودک خود(یا بیشتر) مکان زندگی ‌شان را تغییر می ‌دهند تحت شرایطی از این پاداش مالی برخوردار می‌ گردد.

موسسه رهام با 9 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت در فرانسه،ثبت شرکت در مجارستان، اعزام دانشجو به فرانسه، کاریابی و خرید ملک در فرانسه، کانادا، آلمان، اتریش و سایر کشورهای اروپایی،اخذ ویزای کار آلمان

 

تماس با ما

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  19     +     سیزده   =

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

ویزای تحصیلی فرانسه 2019

یکشنبه 15 مهر 1397

بازار کار در فرانسه

چهارشنبه 14 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>