کشور فرانسه و کمک های مالی برای تحصیلات

  • 0 نظر
  • 3060 بازدید
  • یکشنبه 23 دی 1397

کشور فرانسه و کمک های مالی برای تحصیلات;
کشور فرانسه و کمک های مالی برای تحصیلات
3.81 از 5 بوسیله 27 رای
کمک های مالی برای تحصیلات وزارت آموزش ملی فرانسه کمک‌ هزینه ‌های متعددی را جهت تأمین هزینه مالی تحصیل دانش‌ آموزان از مقطع ابتدایی تا پایان دوره متوسطه در نظر گرفته است:برخی شوراهای استانی به خانواده ‌های کم درآمد کمک مالی می‌ کنند. این کمک به والدینی تعلق می‌ گیرد که به دلیل نبود مدرسه ابتدایی در منطقه خود، مجبور به فرستادن فرزندشان به منطقه ‌ای دیگر(سه کیلومتر دورتر) و پانسیون کردن او در آن مدرسه می ‌شوند. کمک ‌هزینه راهگشایی به مدارس: در آغاز سال تحصیلی تمامی دانش ‌آموزان شش تا هجده سال از این کمک هزینه برخوردار می ‌شوند. برای دریافت این مبلغ درآمد خانواده از مقدار مشخص شده توسط دولت نباید تجاوز کند. این کمک مالی بسته به سن دانش‌آموز متغیر است.

کمک های مالی برای تحصیلات
وزارت آموزش ملی فرانسه کمک‌ هزینه ‌های متعددی را جهت تأمین هزینه مالی تحصیل دانش‌ آموزان از مقطع ابتدایی تا پایان دوره متوسطه در نظر گرفته است:

کمک ‌هزینه راهگشایی به مدارس

در آغاز سال تحصیلی تمامی دانش ‌آموزان شش تا هجده سال از این کمک هزینه برخوردار می ‌شوند. برای دریافت این مبلغ درآمد خانواده از مقدار مشخص شده توسط دولت نباید تجاوز کند. این کمک مالی بسته به سن دانش‌آموز متغیر است. 

بورس تحصیلی برای مدارس ابتدایی

برخی شوراهای استانی به خانواده ‌های کم درآمد کمک مالی می‌ کنند. این کمک به والدینی تعلق می‌ گیرد که به دلیل نبود مدرسه ابتدایی در منطقه خود، مجبور به فرستادن فرزندشان به منطقه ‌ای دیگر(سه کیلومتر دورتر) و پانسیون کردن او در آن مدرسه می ‌شوند.


بورس برای دانش ‌آموزان دوره راهنمایی و دبیرستان

خانواده‌ هایی که فرزندشان در دوره راهنمایی یا دبیرستان تحصیل می ‌کند، به شرط این که درآمدشان از حد مشخص شده فراتر نرود، از این بورس برخوردار می‌ شوند. سقف مبلغ این بورس بسته به میزان درآمد خانواده است و برای دانش ‌آموزان دوره راهنمایی و دانش‌ آموزان دبیرستانی متغیر است.


بورس تدریس تطبیقی

این بورس به دانش ‌آموزانی تعلق می ‌گیرد که با مشکلات خاصی برای فراگیری دروس مواجه هستند. این دانش ‌آموزان بین شش تا شانزده ساله که در مدارس خاص تحصیل می ‌کنند، باید آموزش ‌های خاصی را بگذرانند تا با زندگی تحصیلی تطبیق پیدا کنند. مبلغ این بورس بسته به درآمد خانواده و هزینه ‌های پرداختی سالانه متغیر است.

کمک ‌های وي‍ژه به دانش‌ آموزان مدارس شبانه‌ روزی، مبالغ مشخصی به خانواده‌ های کم درآمد که صاحب فرزندانی در دوره‌ راهنمایی یا دبیرستان هستند، یا کمک مالی برای تأمین هزینه غذاخوری مدرسه برای دانش ‌آموزان دوره‌ راهنمایی یا دبیرستان خانواده‌ های کم‌ درآمد، از جمله کمک ‌های مالی تحصیلی دیگر دولت به خانواده ‌هاست و در راستای تشویق بالابردن میزان تولد فرزندان و حمایت از خانواده‌ های پرجمعیت، مبلغ این کمک‌ هزینه‌ ها با ورود فرزند جدید به خانواده افزایش می‌ یابد. دولت با توجه به میزان درآمد افراد یا خانواده‌ ها، کسری از اجاره ‌خانه را به ایشان پرداخت می ‌کند. پرداخت مالیات بردرآمد نیز منوط به شرایط اقتصادی خانوادگی است.

 

  تحصیل -1

 

حمایت‌های مالی از دانشجویان دانشگاه‌های فرانسه

- کمک هزینه‌

در فرانسه انواع مختلفی کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) وجود دارد که از سوی ارگان‌های مختلف و بر اساس ضوابط مختلف پرداخت می‌شوند. بسیاری از این بورسیه‌ها نیز تا زمان فرا رسیدن سال تحصیلی پرداخت نمی‌شوند. میزان بورسیه‌ اصلی متغیر است که این رقم بسته به منابع مالی خانواده و سایر موارد مرتبط، تغییر می‌کند.

- وام دانشجویی

برای شهروندان فرانسوی و یا شهروندان کشورهای عضو جامعه اقتصادی اروپا امکان دریافت وام‌های با بهره اندک از بانک‌ها وجود دارد. این وام‌ها با سود اندک و بازپرداخت طولانی قابل دریافت هستند. ضمن اینکه برای دریافت این وام‌ها هیچ ضامن خانوادگی مورد نیاز نیست.

- سایر حمایت‌های مالی

دانشگاه‌ها همچنین دارای خدمات اجتماعی هستند که به دانشجویانِ نیازمند کمک نقدی، اهدا می‌کنند اما این پرداخت‌ها تنها در موارد خاص و برای تامین هزینه خوراک و درمان صورت می‌گیرند.

 

 

 

موسسه رهام با 9 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت در فرانسه،ثبت شرکت در مجارستان، اعزام دانشجو به فرانسه، کاریابی و خرید ملک در فرانسه، کانادا، آلمان، اتریش و سایر کشورهای اروپایی،اخذ ویزای کار آلمان

 

تماس با ما

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  27     +     دو   =

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>