روش‌های مهاجرت به اروپا

  • 0 نظر
  • 213 بازدید
  • یکشنبه 10 شهریور 1398

روش‌های مهاجرت به اروپا
روش‌های مهاجرت به اروپا
4.71 از 5 بوسیله 7 رای
برای مهاجرت به اروپا راه‌های مختلفی از جمله دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ازدواج، سرمایه‌گذاری و غیره وجود دارد که با توجه به کشور مقصدی که انتخاب می‌کنید هر کدام شرایط خاص خود را ممکن است داشته باشند. این شرایط ممکن است در طول زمان متغیر نیز باشند بنابراین برای حصول بهترین نتیجه بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک بخواهید.

این‌روزها بسیاری از افراد برای ساختن آینده‌ای بهتر برای خود یا فرزندانشان در جستجوی راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌تر از جمله کشورهای محدوده قاره سبز اروپا می‌باشند. اینکه مهاجرت یا به طور خاص مهاجرت به اروپا در راستای هدفی که برای زندگی دارید برای شما مناسب است یا خیر نیاز به بررسی دقیق و حسابگرانه از جانب خودتان دارد که در نهایت تصمیم شما را به واقعیت بدل کرده یا شما را از آن راه منصرف می‌کند.  اما اگر قصد جدی برای مهاجرت دارید، سوال اینجاست که راه‌های مهاجرت به اروپا چیست؟ 

روش‌های معمول مهاجرت به اروپا: 

ویزای تحصیلی اروپا

یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی دریافت ویزا و در پی آن اقامت تحصیلی است. برای این منظور باید با توجه به رشته خود، کشور و دانشگاه مقصد را انتخاب نموده و شرایط کلی پذیرش در دانشگاه مورد نظر را دارا بوده تا بتوانید از آن دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کند. همانطور که می‌دانید داشتن حداقل معدل، تسلط نسبی به زبان، شرط سنی و داشتن تمکن مالی از شرایط ضمنی برای تایید شماست. البته دانشجویانی که بورسیه تحصیلی می‌شوند و دانشگاه هزینه تحصیل و کمک هزینه زندگی آنها را پرداخت می‌کند از ارائه مدارک تمکن مالی به سفارت معاف هستند. در صورت نیاز می‌توانید تقاضای ویزای همراهان دانشجو که شامل همسر و فرزندان زیر 17 سال فرد متقاضی می‌باشد را داشته باشید. 

ویزای کار اروپا

از آنجا که اولویت پر شدن فضاها و موقعیت‌های کاری در اروپا با افراد اروپایی و دارای اقامت کشورهای اروپاییست، دریافت ویزای کار چندان ساده‌ به نظر نمی‌رسد. کارفرمای اروپایی برای پیدا کردن نیروی‌کار مورد نظر ابتدا باید سه ماه در کشور خود آگهی کرده و در صورت پیدا نشدن نیروی‌کار به مدت سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی استخدام نیروی‌کار را بدهد. در نهایت اگر در این مدت نیروی متخصص مورد نظر خود را نیافت می‌تواند از نیروهای خارجی استفاده کند. این نکته هم مدنظر داشته باشید که پناهندگان دارای مجوز کار، افراد تبعه کشور­های اروپایی و فارغ‌التحصیلان اتحادیه اروپا که مجوزکار دارند بر افراد خارجی اولویت دارند. شما در وهله اول باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دراروپا داشته باشید. اگر شما تحصیلات، سابقه کار و تسلط به زبان را دارید اما دعوت نامه کاری ندارید، امکان درخواست ویزای جستجوی کار را در کشور آلمان و اتریش خواهید داشت. در کل با توجه به مشکلات پیدا کردن کارفرمای اروپایی، بهتر است از طریق ادامه تحصیل یا گذراندن دوره‌های زبان وارد کشور مورد نظر شوید و سپس برای ورود به بازار کار آن کشور تلاش کنید.

ویزای سرمایه‌گذاری اروپا

ویزای سرمایه‌گذاری یک راه مطمئن برای دریافت اقامت فرد به همراه خانواده در کشورهای اروپایی است. برای این منظور باید با توجه به کشور مقصد، حداقل میزان برای سرمایه‌گذاری در خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی و...  را تامین کنید. با توجه به شرایط متفاوت برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و خرید ملک بهتر است برای هر کشور به طور مجزا اطلاعات دقیق و مورد نیاز خود را جستجو کنید.

 ثبت شرکت در اروپا

کشورهای اروپایی قوانین سختی برای ثبت شرکت دارند ولی شما می‌توانید با ثبت شرکت در برخی از کشورهای اروپا که قوانین ساده‌تر و هزینه کمتری دارند مانند لهستان و اوکراین برای خود و خانواده‌تان اخذ اقامت کرده و به این طریق بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی بدون محدودیت سفر کنید.

 ویزای تمکن مالی اروپا

درصورتیکه شرایط مالی و درآمد سالیانه مناسبی دارید ممکن است بتوانید از برخی از کشورهای اروپایی مانند یونان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، اتریش و پرتغال ویزای تمکن مالی (خود حمایتی) دریافت کنید. ولی باید بدانید که دریافت این نوع ویزا کار ساده‌ای نیست. ضمنا از آنجا که شما با پشتوانه مالی خود قصد زندگی در کشور اروپایی مورد نظر را دارید، اجازه کار و استخدام شدن در آن کشور را نخواهید داشت.

 ویزای ازدواج اروپا

با توجه به مشکل بودن برخی روش‌های مهاجرت به اروپا راه‌هایی مانند ازدواج با یک تبعه اروپایی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. شرایط هر کشور ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی باید ازدواج شما ثبت رسمی شده باشد تا بتوانید مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید. همچنین فرد ساکن اروپا باید ثابت کند که تمکن مالی لازم برای حمایت از همسر خود را دارد. پس از تایید مدارک و صدور ویزای یکساله ازدواج و تمدید آن، بعد از حداقل پنج سال می‌توانید تابعیت کشور مورد نظر را کسب کنید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     12   =   29  

اخبار رهام

بیشتر >>

خدمات ما

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

آلمان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

آشنایی با فرهنگ مجارستان

چهارشنبه 17 بهمن 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>