شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه

  • 0 نظر
  • 635 بازدید
  • چهارشنبه 03 مهر 1398

شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه;
شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه
4.5 از 5 بوسیله 4 رای
برای کار همزمان با تحصیل در کشور فرانسه باید در حد متوسط و یا مقدماتی با زبان فرانسوی آشنایی داشته باشید تا کارفرما نسبت به استخدام شما ترغیب شود

بسیاری از افرادی که برای زندگی و تحصیل در فرانسه به این کشور مختلف مهاجرت می کنند این تصور را دارند که می توانند در کنار تحصیل به کار هم مشغول شده و بخشی از هزینه های خود را تامین کنند . برای کار همزمان با تحصیل شما باید فاکتور های مختلفی را در نظر داشته باشید که در کاریابی شما بسیار موثر هستند . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله سعی دارد تا شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه را بررسی کرده و الزامات تحصیل در کشور فرانسه را بیان کند .

  کار ضمن تحصیل -1

مهم ترین نکته

شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه

این است که حتما در یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش این کشور به تحصیل مشغول باشید . شما در صورتی از طریق ویزای تحصیلی فرانسه ، اجازه کار خواهید داشت که از یک موسسه آموزشی حتی برای دوره های فراگیری زبان پذیرش داشته باشید . شما با داشتن کارت دانشجویی و اجازه اقامت دیگر نیازی به دریافت مجوز کار نخواهید داشت و می توانید به صورت پاره وقت کار کنید . کار دانشجویی شما امکان دارد در رابطه با رشته تحصیلی تان نباشد ولی مهارت های دیگری را در شما تقویت سازد .

برای کار همزمان با تحصیل در کشور فرانسه باید در حد متوسط و یا مقدماتی با زبان فرانسوی آشنایی داشته باشید تا کارفرما نسبت به استخدام شما ترغیب شود . فردی که نتواند هیچ گونه ارتباط کلامی برقرار کند نمی تواند در جامعه جایگاهی برای خود دست و پا کند .

  کار ضمن تحصیل -1

 

طبق قوانین این کشور شما اجازه کار به مدت ۹۶۴ ساعت کار در سال را دارید که برابر با ۶۰% یک فرد شاغل است . حداقل دستمزد شما که در فرانسوی به آن SMIC می گویند برابر با ۹ یورو در ازای یک ساعت کار مفید خواهد بود.

قانون فرانسه به دانش آموزان بین المللی اجازه می دهد تا حداکثر ۹۶۴ ساعت در سال کار کنند که ۶۰٪ از کار رسمی تمام وقت را شامل می شود. توجه داشته باشید که شما نمی توانید انتظار داشته باشید که تمام هزینه های خود را با کار نیمه وقت تطبیق دهید، بنابراین باید از سایر ابزارهای پشتیبانی استفاده کنید و کار ضمن تحصیل  در فرانسه برای دانشجویان فراهم می باشد !

قراردادهای کار ضمن تحصیل  در فرانسه برای دانشجویان برای حداکثر ۱۲ ماه بین اول سپتامبر و ۳۱ اوت به پایان می رسد. دانشجویان متقاضی  کار نیمه وقت دانشجویی در کشور فرانسه ممکن است بین ۱ سپتامبر و ۳۰ ژوئن تا ۶۷۰ ساعت و بین ماه های ۱ ژوئیه تا ۳۱ اوت تا ۳۰۰ ساعت کار کنند.

دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه و  کار دانشجویی در فرانسه  تحت قرارداد تحصیلات خود را ادامه می دهند و با سرعت کار می کنند: شرایط استخدام و شرایط مربوط به حجم کار مشخص شده در قرارداد متناسب با الزامات هر برنامه دانشجویی، به منظور اطمینان از موفقیت تحصیلی و پس از تحصیل ،، انتقال حرفه ای از دانش آموزان است .

قوانین فرانسه 

کار ضمن تحصیل  در فرانسه برای دانشجویان  ، راهی عالی برای داشتن یک تجربه ی منحصر به فرد در یادگیری است. بسیاری از دانش آموزان در زمان تحصیل در خارج از کشور به عنوان راهی برای به دست آوردن بینش های فرهنگی و زبانی و همچنین تخصص در حرفه آینده خود تصمیم می گیرند. داشتن کار دانشجویی در فرانسه واقعا می تواند هنگامی که شما به دنبال شغل پس از فارغ التحصیلی نیاز به لبه مورد نیاز، و تجربه خود را در خارج از کشور تجربه در فرانسه به سطح بعدی افزایش می دهد. اگر شما علاقه مند به کار ضمن تحصیل در فرانسه هستید، در حالی که در فرانسه تحصیل کرده اید، چندین چیزهای فرهنگی و قانونی وجود دارد که باید بدانید تا هرچه زودتر شروع به کار حین تحصیل  در کشور فرانسه برای دانشجویان کنید.

در برخی از موارد دانشجویان خارجی می توانند در بخش های یک موسسه آموزشی و یا دانشگاهی که در آن به تحصیل مشغول هستند به کار پاره وقت مشغول شوند و همزمان با تحصیل به کار خود سر ساعات مشخص نیز مشغول شوند . دقت کنید که کار دانشجویی شما در هر جا که باشد نباید هیچ تداخلی با زمان درس و دانشگاه شما داشته باشد و تنها در اوقات فراغتتان از درس برنامه ریزی شود .

داشتن یک کارشناس و یا همراه در مسیر اخذ ویزای تحصیلی و کاریابی در کشور فرانسه می تواند بسیار به شما کمک کرده و راه را برایتان هموار سازد . کار در هنگام تحصیل نه تنها در کشور فرانسه بلکه در هر کشور دیگری می تواند عامل موفقیت و فراهم کننده اقامت دائم شما در کشور مورد نظرتان باشد .

موفق باشید

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  38     -   =   14  

خدمات ما

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>