آشنایی با شهرهای آلمان و هزینه زندگی در کشور آلمان

  • 0 نظر
  • 1741 بازدید
  • چهارشنبه 03 مهر 1398

آشنایی  با شهرهای آلمان و هزینه زندگی در کشور آلمان;
آشنایی با شهرهای آلمان و هزینه زندگی در کشور آلمان
3.87 از 5 بوسیله 26 رای
ایرانیانی که به هر دلیلی به سوی آلمان مهاجرت کرده اند اغلب در شهر های برلین ، هامبورگ و فرانکفورت پراکنده شده اند

آلمان از جمله کشورهایی است که جمعیت بزرگی از ایرانیان مهاجر را در خود جای داده است . ایرانیانی که به هر دلیلی به سوی آلمان مهاجرت کرده اند اغلب در شهر های برلین ، هامبورگ و فرانکفورت پراکنده شده اند . آمار مهاجران ایرانی در آلمان در سال ۲۰۱۵ به حدود ۵۵۰۰ نفر رسیده بود . در حال حاضر جمعیت ایرانیان که اقامت دائم آلمان را دارند در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر هستند که از این تعداد ۲۵۰۰ نفر از آنها در شهر هامبورگ زندگی می کنند . با توجه به این موضوع شاید بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان این شهر باشد 

بهترین شهر آلمان برای کار و زندگی ایرانیان

  برلین -1

شهر برلین پایتخت و بزرگترین شهر آلمان و میزبان بسیاری از ایرانیان مهاجر می باشد . جمعیت برلین در حدود ۵۰۰۰ نفر است که از این تعداد نزدیک به ۸۰۰ نفر آنها مهاجران خارجی هستند . این شهر به خاطر برنامه های عمومی و یا جهانی اش معروف است . برای مثال جشنواره های فیلم و موسیقی بسیار معرفی در این شهر برگزار می شود . طبیعت زیبا و هوای مساعد برلین در فصل های بهار و تابستان ، مردم زیادی را از سراسر جهان برای گردش و بازدید به این شهر می کشاند .

علوم تکنولوژی ، پزشکی و تحقیقاتی در دانشگاه ها و شرکت های دولتی و خصوصی برلین بسیار پیشرفته هستند . دانشجویان ایرانی نهایت تلاش خود را جهت استفاده از فضای علمی تحقیقاتی برلین به کارمی برند . زندگی در این شهر برای مهاجران نسبتا مقرون به صرفه می باشد ، به همین دلیل بسیاری از مهاجران این شهر را به عنوان بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان توصیه می کنند . البته این موضوع کاملا به سبک زندگی شخص بستگی دارد .

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان برای زندگی ایرانیان


این شهر در واقع یک بندر توریستی بسیار زیبا است که در جنوب شبه جزیره ی یوتلاند و دارای آب و هوای کاملا اقیانوسی است . این شهر دومین شهر بزرگ آلمان است و دارای محل های بی شماری جهت برگزاری مراسم تفریحی و تاریخی می باشد . بندرگاه هامبورگ از فرصت های تجاری خوبی برای سرمایه گذاری در حال و آینده برخوردار است . سیستم حمل ونقل عمومی در این شهر بسیار گسترده است .

  هامبورگ -1

 

مونیخ شهر دانشجویی آلمان

  مونیخ -1


مونیخ شهری ثروتمند با جاذبه های مدرن و تاریخی بسیار زیاد است . این شهر در شمال کوه آلپ بر روی رود ایسار در ایالت بایرن آلمان واقع شده است . این شهر با دارا بودن جمعیتی در حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر ، پس از برلین و هامبورگ سومین شهر بزرگ آلمان می باشد . مونیخ از لحاظ امکانات رفاهی برای برگزاری انواع جشن های تاریخی و فرهنگی بسیار غنی و فعال است و به همین دلیل در بین بهترین شهرهای دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است .

مونیخ همچنین تا کنون چندین بار میزبان بزرگترین نمایشگاه های دنیا بوده است . این شهر در کنار شهرهای دیگری مانند برلین ، فرانکفورت و هانوفر همواره میزبان نمایشگاه های سالانه و کنگره های اقتصادی بوده است . مونیخ علاوه بر اینکه بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان است ، بهترین شهر آلمان برای تحصیل نیز می باشد

شهر دوسلدورف 

  دوسلدورف -1

دوسلدورف در غرب آلمان و در نزدیکی شهر کلن قرار گرفته و هفتمین شهر پرجمعیت آلمان به شمار می رود . این شهر مرکز ایالت نورد راین وستفالن است . در اصل دوسلدورف مرکز تلاقی رودخانه های راین و دوسلی می باشد . از نظر امکانات زندگی دوسلدورف ، جزء بهترین شهر های آلمان به شمار می رود .

بعد از لندن و پاریس ، دویلدورف سومین مرکز تجاری اروپا محسوب می شود . صنعت مد و تبلیغات در این شهر زیبا بسیار پیشرفت کرده است و در حال حاضر این شهر به عنوان یکی از مراکز هنرهای زیبا در دنیا شهرت دارد . فردگاه بین المللی دوسلدورف ، سومین قرودگاه تجاری و بازرگانی آلمان است . مناطق گردشگری این شهر شامل آلت اشتاد ، دوسلدورف هافن ، کارنوال و غیره می باشد .

میزان هزینه زندگی در آلمان

در آلمان، هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملا منطقی است. در کل، شما برای پوشش مخارج زندگی در این کشور 2019 ماهیانه در حدود 720 € Euro و در سال به 8640 Euro نیازمند می باشد. هزینه های مربوط به غذا، اجاره بها، قبض های خدمات شهری، لباس ها، و تفریح اساسا همسو و هماهنگ با هزینه متوسط در اتحادیه اروپایی است. فقط یادآوری می شود که اجاره ماهیانه در آلمان گران ترین هزینه مربوط به هزینه زندگی در این کشور محسوب می گردد. اگر چنانچه شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، مهم است که انتظارات دقیق و درستی درباره هزینه تحصیل و زندگی در آلمان داشته باشید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  26     +     10   =

خدمات ما

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

فرانسه مهد نابغه های جهان

سه شنبه 13 اسفند 1398

مشاوره تحصیل در فرانسه

جمعه 16 خرداد 1399

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>