شرایط تحصیل در فرانسه 2020

  • 19 نظر
  • 293 بازدید
  • شنبه 20 مهر 1398

شرایط تحصیل در فرانسه 2020;
شرایط تحصیل در فرانسه 2020
5 از 5 بوسیله 5 رای
در این مقاله سعی داریم شرایط تحصیل در فرانسه در سال 2020 را به سمع و نظر شما برسانیم ما را همراهی کنید...

همه می دانیم که از مهم ترین قدم های تحصیل در فرانسه داشتن مدرک تحصیلی معتبر می باشد که در این مقاله از سطح ابتدایی و مقدماتی تا تحصیلات عالی در فرانسه می پردازیم.

لازم به ذکر است افرادی که در فرانسه زندگی می کنند از تحصیلات رایگان در کشور بهره مند می شوند و در واقع شرایط مطلوب تری دارند و سیستم آموزشی کشور فرانسه به مراحل مختلفی تقسیم می شود که در زیر به آن اشاره می کنیم:

  تحصیل در فرانسه -1

روند انتخاب رشته محصلانی که در فرانسه زندگی می کنند

در واقع روند انتخاب رشته محصلان در طول تحصیل در فرانسه با توجه به روند تحصیل و گرایش ها و علاقه های ایشان انجام خواهد شد همانند کشور ایران دانش آموزان/محصلان پس از گذراندن دوره های اجباری (ابتدایی و ...) وارد دبیرستان شده و در آنجا انتخاب رشته می کنند و به ادامه ی تحصیل خود و علایق شان در این زمینه می پردازند.

سیستم آموزشی فرانسه به چه چیزهایی تاکید دارد؟

سیستم آموزشی فرانسه به رقابت بین محصلان از نظر سیستم نمره ای، حق و حقوق مدرسان، تکرار،تحلیل و یادگیری مثمر ثمر و انتظار آموزش سطح بالا و کلی را تاکید دارد.

مدارس محلی و بین المللی در فرانسه

قابل درک است که بیشتر خانواده ها فرزندانشان را به مدارس محلی که رایگان است می فرستند ولی خانواده های خارجی که تامین مالی هستند و مشکلی با هزینه ها ندارند، برای بالا بردن درک مفاهیم دروس، فرزندانشان را به مدارس بین المللی با زبان و برنامه ی آموزشی آشنا می فرستند.

شاید برایتان جای سوال باشد که شروع سال تحصیلی فرانسه به چه صورت است؟؟ 

  تحصیل در فرانسه 2020 -1

شروع سال تحصیلی فرانسه از سپتامبر است و جالب است بدانید مدارس فرانسوی تعطیلات بسیاری از جمله دو ماه تابستان که از جولای شروع می شود دو هفته کریسمس، عید پاک و همچنین تعطیلات بعد از ترم دارند!!!!

کمک های مالی برای تحصیلات وزارت آموزش ملی فرانسه کمک‌ هزینه ‌های متعددی را جهت تأمین هزینه مالی تحصیل دانش‌ آموزان از مقطع ابتدایی تا پایان دوره متوسطه در نظر گرفته است:برخی شوراهای استانی به خانواده ‌های کم درآمد کمک مالی می‌ کنند. این کمک به والدینی تعلق می‌ گیرد که به دلیل نبود مدرسه ابتدایی در منطقه خود، مجبور به فرستادن فرزندشان به منطقه ‌ای دیگر(سه کیلومتر دورتر) و پانسیون کردن او در آن مدرسه می ‌شوند. کمک ‌هزینه راهگشایی به مدارس: در آغاز سال تحصیلی تمامی دانش ‌آموزان شش تا هجده سال از این کمک هزینه برخوردار می ‌شوند. برای دریافت این مبلغ درآمد خانواده از مقدار مشخص شده توسط دولت نباید تجاوز کند. این کمک مالی بسته به سن دانش‌آموز متغیر است.

شباهت بین ایران و فرانسه

  تحصیل در فرانسه -1

در همه مدارس این کشور مشاوران تخصصی وجود دارند که وظیفه آن ها ارائه خدمات مشاوره به دانش آموزان می باشد که این امر نشان از یکپارچه بودن نظام آموزشی این کشور دارد.
شباهت دیگری که بین ایران و فرانسه وجود دارد این است که دانش آموزان برای رسیدن به مدرک دیپلم دبیرستان باید از سن 6 سالگی به مدرسه بروند و 12 سال تحصیلی را بگذرانند. آن ها پس از 5 سال دوره ابتدایی ملزم به گذراندن 4 سال دوره مقدماتی متوسطه می باشند و بعد از ان باید 3 سال دیگر درس بخوانند تا نهایتا اگر در ازمون نهایی دبیرستان ها ( terminal ) قبول شوند بتوانند مدرک دیپلم متوسطه یا BACCALAURAT را دریافت کنند.

حال میخواهیم راجع به محصلان/ دانشجویانی که در کشور های دیگر ساکن اند و برای تحصیل به فرانسه می آیند صحبت کنیم و بررسی کنیم چه اقداماتی را باید رعایت کنند:

ویژگی کشور فرانسه برای تحصیلات دانشجویی

  تحصیل در فرانسه -1

اگر دانشجو هستید و برای ادامه تحصیلات عالی خود به فرانسه نقل مکان می کنید باید در جریان باشید که می توانید با گذراندن دوره های فرانسوی،در فرانسه کاملا رایگان تحصیل کنید.

حمایت های دولت فرانسه

دولت کشور فرانسه دانشجویان را حمایت مالی و معنوی می کند و آنها را به طرف هدفشان سوق می دهد به این صورت که دانشجویان دارای بیمه ی درمانی و کارت تردد داخل شهری می شوند.

نکته

کلیه ی دانشجویان با سن کمتر از 28 سال با پرداخت 260 یورو بیمه ی درمانی می شوند و فقط با همین پرداخت همین مبلغ ناچیز برای یکسال از خدمات درمانی در فرانسه می توانند استفاده نمایند، در ضمن دانشجویان بالای 28 سال به طور رایگان بیمه ی درمانی می شوند!!!

حمایت‌های مالی از دانشجویان دانشگاه‌های فرانسه

- کمک هزینه‌

  تحصیل در فرانسه -1

در فرانسه انواع مختلفی کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) وجود دارد که از سوی ارگان‌های مختلف و بر اساس ضوابط مختلف پرداخت می‌شوند. بسیاری از این بورسیه‌ها نیز تا زمان فرا رسیدن سال تحصیلی پرداخت نمی‌شوند. میزان بورسیه‌ اصلی متغیر است که این رقم بسته به منابع مالی خانواده و سایر موارد مرتبط، تغییر می‌کند.

- وام دانشجویی

برای شهروندان فرانسوی و یا شهروندان کشورهای عضو جامعه اقتصادی اروپا امکان دریافت وام‌های با بهره اندک از بانک‌ها وجود دارد. این وام‌ها با سود اندک و بازپرداخت طولانی قابل دریافت هستند. ضمن اینکه برای دریافت این وام‌ها هیچ ضامن خانوادگی مورد نیاز نیست.

- سایر حمایت‌های مالی

دانشگاه‌ها همچنین دارای خدمات اجتماعی هستند که به دانشجویانِ نیازمند کمک نقدی، اهدا می‌کنند اما این پرداخت‌ها تنها در موارد خاص و برای تامین هزینه خوراک و درمان صورت می‌گیرند.

تحصیل در فرانسه بر پایه ی مدرک تحصیلی

لیسانس یا bac+3

مقطعی است که پس از پایان مدرک دیپلم متوسطه می باشد و شامل 180 واحد درسی است که باید در طی 6 ترم تحصیلی گذرانده شود. مدت زمان آن 3 سال می باشد. برای کسانی که قصدشان حضور در یک موقعیت شغلی است این امکان فراهم شده است تا با تحصیل برای تخصص در یک زمینه خاص در سال 3 برای دریافت لیسانس حرفه ای اقدامات لازم را انجام دهند.همان طور که گفته شد هدف از این نوع لیسانس ها دسترسی راحت به بازار کار می باشد که برای این امر  آموزش های تخصصی ویژه ای، در نظر گرفته شده است.

ارشد یا مستر (master)

مقطعی است که پس از پایان مدرک لیسانس می باشد و شامل 300 واحد درسی است که باید در طی 4 ترم تحصیلی گذرانده شود.مدت زمان آن 2 سال می باشد. اگر شخصی نخواهد در دوره دکترا تحصیل کند ، امکان آن را دارد تا برای آموزش حرفه ای و شغلی در سال دوم وارد شاخه مربوطه شود. بنابراین، اگر این طور فرض شود که سال اول به نام Master 1 نام گذاری شود، سال دوم تحصیل در رشته کارشناسی ارشد به منظور تخصص حرفه ای در یک رشته خاص، و تجربه شغلی از طریق کارآموزی می باشد و امکان ادامه تحصیل وجود دارد.

دکترا (PHD)


مقطعی است که پس از پایان مدرک ارشد می باشد و شامل 480 واحد درسی است که باید در طی 6 ترم تحصیلی گذرانده شود.مدت زمان آن 3 سال می باشد. پس ازmaster2 هدف اصلی این مقطع ایجاد زمینه های تحقیقاتی و تخصصی محض در علوم مختلف می باشد و برای تحصیل در آن باید یک طرح پژوهشی به استاد مربوطه در آن زمینه ارائه گردد تا پس از پذیرش وی امکان حضور در رشته برای شما فراهم شود.
تحصیل در دانشگاه های فرانسه رایگان می باشد و سالانه هزینه مختصری برای بیمه و ثبت نام اداری باید پرداخت شود و در حین تحصیل مبلغی به تمام دانشجویان حتی افراد خارجی میتوانند به عنوان کمک هزینه پرداخت می گردد.

به نطر شما بین کشور آلمان و فرانسه کدام یک از شرایط تحصیلی بهتری برخوردارند؟ در زیر به بررسی آن می پردازیم و حق انتخاب را به شما نسبت به شرایط کشور و شرایط خودتان واگذار می کنیم:

می دانیم که کشورهایی اروپایی از امکانات بی نظیری جهت کار، تحصیل، کار ضمن کار حمایت های مالی و... برخوردارند و از نظر علمی و فرهنگی هزینه های بسیار هنگفتی را برای پیشرفت علمی خود می کنند و از گذشته تا کنون پیشرفت های شان 

زبانزد خاص و عام بوده است و بر هیچ کس پوشیده نیست...بدون شک همین موضوع باعث استقبال جوانان و کمک به پیشرفت علمی جوامع اروپایی کرده است.

 از کشورهای معروف اروپایی که بسیار در زمینه ی علمی پیشرفت کرده و دانشگاه های معتبر دارند می توان به دانشگاه های کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، هلند، بلغارستان، یونان و نروژ اشاره کرد، دو کشور فرانسه و آلمان دو قدرت برتر اروپایی در زمینه ی صنعت و علوم مختلف هستند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی دانشگاه های کشور آلمان و فرانسه می پردازیم و سعی می کنیم به نتیجه ای مناسب از میان دانشگاه های این دو کشور برای شما برسیم.

معرفی کشور فرانسه

در معرفی کشور فرانسه باید به این موضوع پرداخت که این کشور اهمیت بسیار زیادی برای کیفیت آموزش ها و مدارک ارائه شده ی خود قائل است و هر ساله بیشتر از 23% از بودجه ملی خودش را صرف آموزش مینماید. از دلایل مهم دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه و تحصیل رایگان در این کشور میباشد همچنین فرانسه کشور خوبی است. تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی انجام می پذیرد.

فرانسه شامل بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه، 240 مدرسه عالی مهندسی، 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و دیگر مراکز که برای ادامه تحصیل دانشجویان مکان های مناسبی میباشند. حدود 200 میلیون از جمعیت جهان به زبان فرانسوی صحبت می نمایند. تسلط به زبان فرانسوی دسترسی افراد را به 47 کشور و 5 قاره جهان آسان می سازد.

در صورتیکه فرد 7 سال متوالی برای اموری چون تحصیل، کار و غیره در فرانسه ساکن شود اقامت این کشور به او تعلق خواهد گرفت و پس از یک هفته ورود شخص به فرانسه مقیم انجا می شود. علاوه بر آن دانشجویان در حین تحصیل می توانند به مدت 20 ساعت در هفته در این کشور مشغول به کار شوند و اگر کارفرما آنها را بیمه نماید میتوانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند.

 معرفی کشور آلمان

کشور آلمان برای ادامه ی تحصیل یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان می باشد. تقریباً اکثر دانشگاه‌های آلمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات رایگانی را به محصلین ارائه می‌کنند و در همه ی دانشگاه ها دانشجویان لیسانس هیچ هزینه‌ای بابت تحصیل در کشور آلمان پرداخت نمی کنند. زبانی که در دانشگاه های آلمان در هنگام تحصیل در مقطع لیسانس استفاده می شود آلمانیاست ( به جز تعداد معدودی از دانشگاه ها که واحدهایی به زبان انگلیسی ارائه میکنند) و همانطور که ذکر شد برای تحصیل در آلمان حداقل باید سطح B1 زبان آلمانی را داشته باشید.

سیستم آموزشی آلمان از چند سال گذشته تغییرات زیادی داشته‌ است و بعد از اجرایی شدن برنامه بلونیا شرایط تحصیل در آلمان هم تحت تاثیر این برنامه همگانی قرار گرفته است. بر اساس شرایط جدید ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل خود در کشور آلمان باید ۱۵۰۰ یورو به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت نمایند.

شرایط کلی تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آلمان

داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی
داشتن دست کم ۱۸ سال سن
داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1
داشتن تمکن مالی مناسب برای دست کم یکسال زندگی و تحصیل در آلمان

برای اطلاعات بیشتر راجع به کشور آلمان و شرایط تحصیلی اش به اینجا مراجعه کنید.

شهرهای دانشگاهی فرانسه

بوردو Bordeaux

در این شهر ،۶۰۰۰۰ دانشجو، ۴ دانشگاه، ۱۴ مدارس عالی و ۵۰۰۰ پژوهشگر در ۲۰۰ آزمایشگاه است. پتانسیل پژوهش شهر بوردو را در رتبه یک در کشور فرانسه قرار دارد و زمینه های تخصصی (شیمی مولکولی، لیزر قوی، …) این موقعیت ممتاز را تقویت می کنند در نتیجه می تواند شهر خوبی برای متقاضیان باشد.

گرونوبل Grenoble

از شهرهای دانشجویی فرانسه دومین شهر، گرنوبل می باشد، شهر گرونوبل (Grenoble)که از پاریس ۳ ساعت و از لیون یک ساعت و نیم فاصله دارد قطب مهم علمی و فناوری فرانسه است. ۵۹۲۰۰ دانشجو در این شهر به تحصیل مشغولند که ۴۷۲۰۰ نفرشان در چهار دانشگاه شهر گرونوبل UPMF , UJF, INPG و دانشگاه استاندال تحصیل می کنند.

شهریه های دانشگاه های فرانسه

به طور کلی هزینه‌ تحصیل در فرانسه در دانشگاه‌های دولتی بسته به مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود که در زیر به اختصار توضیح می دهم:

شهریه متوسط برای دوره‌های کارشناسی حدود 190 یورو در سال است، در صورتی که برای تحصیل در رشته‌های مطالعات پزشکی این مبلغ بالاتر رفته و به 450 یورو در سال می‌رسد. رشته‌های مهندسی نیز دارای هزینه بالاتری هستند و برای تحصیل در این رشته‌ها باید حدود 620 یورو در سال بپردازید.
هزینه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد 260 یورو و مقطع دکترا نیز 396 یورو در سال می‌باشد.
این در حالی است که هزینه تحصیل در فرانسه در دانشگاه‌های خصوصی از 1500 یورو آغاز و به 2500 یورو در سال نیز می‌رسد.
همچنین هزینه تحصیل در فرانسه در مدارس کسب و کار، صرف نظر از مقطع تحصیلی، ۵,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.
هزینه تحصیل در فرانسه در موسسات عالی این کشور بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال است و این مبلغ بسته به امکانات و منطقه و رتبه علمی موسسه تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال نیز افزایش پیدا میکند.

خوابگاه های موجود در فرانسه

معمولا دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی فرانسه همواره کوشش می کنند خوابگاه های دانشجویی در فرانسه را برای دانشجویان بین المللی خود ، به بهترین نحو فراهم کرده باشند . اجاره این خوابگاه ها معمولا بین ۲۵۰ و ۳۵۰ یورو در ماه است. سایت اینترنتی دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیارتان قرار می دهد . به محض دریافت پذیرش نسبت به رزرو خوابگاه اقدام کنید. در کشور فرانسه معمولا اجاره یک ماه به عنوان ودیعه مطالبه می شود اما اگر از خارج از فرانسه اقدام نمایید ، اغلب اجاره ی دو ماه از دانشجو اخذ می شود .

و نهایتا اینفوگرافی طراحی شده برای درک بیشتر شما را درج می نماییم:

  تحصیل در فرانسه -1

با توجه به شرایط گفته شده شما می توانید بهترین انتخاب را برای کشوری که در آن تحصیل خواهید کرد داشته باشید و نگرانی ها را از این بابت دور ریخته و آسودگی خاطر داشته باشید.

امیدواریم مطالب گفته شده سرآغاز زندگی نوین و کار ساز برای شما باشد و پله های ترقی را با گام های محکم و استوار پشت سر نهید و پرچم موفقیت را بر قله ی استوار هدفتان بکوبانید...

تا اطلاعاتی بیشتر بدرود... 

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

شبنم قلی زاده :

سلام ممنون از سایت خوبتون مقدار شهریه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه چقدره؟ ممنون میشم توضیح بدین...

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

سلام شهریه دانشگاه های دولتی بین 3500 تا 4000 یورو در سال می باشد و دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و شهر می تواند از 3000 تا 20 هزار یورو در سال باشد.

  0 0

مریم محمدی :

سلام در خصوص شهرهایی که می تونیم سکونت داشته باشیم صحبت می کنید

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

سلام. شهر های بوردو، گرونوبل و لیل از جمله شهرهای دانشجویی در فرانسه هستن که میتونین سکونت داشته باشین. برای اطلاعات بیشتر با سایت رهام در ارتباط باشید.

  0 0

مهسا محمودی :

با سلام به شما من سایت شما رو کامل خوندم و خیلی استفاده کردم اما یک تضادی برام پیش اومده که خواهش می کنم پاسخ بدید. من هم در سایت شما و هم در بسیاری از سایت های دیگر خواندم که تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان است.اما امروز در سایت فرهنگی سفارت فرانسه در بخش”چگونگی ثبت نام” با این اطلاعات مواجه شدم

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

در دانشگاه که دولت بخش عمده هزینه های تحصیل هر دانشجو را به عهده دارد (از ۵٠٠٠ تا ١۵٠٠٠ یورو بر حسب رشته)، هزینه ثبت نام با احتساب هزینه های مربوط به بیمه درمانی، متغیر است و از ۱۳۰ یورو تا ۶۹۵ یورو برای بعضی از رشته های علمی در نوسان خواهد بود

  0 0

سعید عرب :

من دانشجوی سال سوم مکانیک هستم و همچنین در حال یادگیری زبان فرانسه می باشم. اما علاقه ی من فلسفه هنر است و در نظر دارم در رشته ای غیر از رشته ی فعلی ام در فرانسه ادامه تحصیل بدهم. آیا من می توانم برای دوره ی مستر تقاضای پذیرش کنم؟ یا باید از ابتدا در فرانسه شروع به تحصیل در دوره ی لیسانس کنم؟ شرایط تحصیل در رشته ی غیرمرتبط با رشته ی کارشناسی را لطفا توضیح دهید

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

همون طور که میدونید در بیشتر کشور‌های پیشرفته از جمله فرانسه به جز چند رشتهٔ خاص ( گروه پزشکی‌ ) هیچ آزمون یا کنکوری برای ورود به دانشگاه وجود نداره و بیشتر دانش آموزان با توجه به علاقهٔ خودشون وارد رشتهٔ دانشگاهی مورد نظر میشوند. کسانی‌ که قصد دارن تحصیلات خودشون رو از سال اول دانشگاه ادامه بدن معمولا مشکلی برای انتخاب رشته ندارن.. یعنی‌ هر رشته ای که خواستن رو می‌تونن انتخاب کنن ولی‌ در مقطع ارشد یا دکترا این قضیه فرق می‌کنه.. در واقع چون دانشگاه کنکوری برای این ۲ مقطع برگزار نمی‌کنه بنابراین رشته قبلی و نمرات لیسانس دانشجویان رو ملاک انتخاب آنها برای ورود به ارشد یا دکترا قرار میده..

  0 0

شمسی تحویلداری :

من ماهی‌ ۳۰۰ هزار تومن در ماه می‌تونم جور کنم برای ادامه تحصیلم و ۶ میلیون هم که برای اپلی‌ کردن لازمه می‌تونم جور کنم فقط می‌خوام ‏بدونم که برای من امکان پیدا کردن کار هست که بتونم کمی‌ از خرج زندگی‌ رو در بیارم یا نه ؟ من ۴ سرتیفیکت کاری دارم و تراشکار هم هستم ، ‏و از هیچ کاری ابائی‌ ندارم اینجا هم دارم کار می‌کنم برام میگی‌ که چند درصد می‌تونم رو کار پیدا کردن حساب کنم ؟ ‏

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

این مقدار درامد شما برای زندگی‌ در اینجا خوبه ولی‌ علاوه بر اون۶ میلیون و ماهی‌۵۰۰ تومن باید حدود۲ میلیون اول کار دستت باشه ‏در واقع این برای مورد غیر پیش بینی‌ شده هست و ضروری هست.. ولی‌ از ماه۵ یا۶ دیگه با همون۵۰۰ تومن زندگیت میچرخه البته این ‏برای شهر های غیر پاریس و لیون هست چون در این۲ شهر اجاره خونه یا خوابگاه و حمل و نقل گرونتر هست . حالا در مورد کار باید بگم که هر‏دانشجو به صورت قانونی‌ اجازه داره۱۸ ساعت در هفته کار کنه… که با کمی‌ چونه بیشتر هم می‌شه کرد… ولی‌ شما تا۶ ماه و گاهی‌ تا۱ ‏سال اول رو کار کردن حساب باز نکن.. چون تا کارت اقامت صادر شه و جا بیفتی‌ شش ماه طول می‌کشه مخصوصا اینکه در کار کردن زبان دونستن هم ‏شرط هست.

  0 0

میثم :

آیا اونجا جایی‌ هست که تابستون ثبت نام کنیم و در تابستون که درس ندارم اونجا فرانسه رو قوی کنم ؟ اگر هست میتونین قیمتشو برام بگی‌ن ؟(‏ با هزینهٔ مسکن و زندگی‌ )

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

تو تابستون همچین کلاس هایی‌ داریم ولی‌ برای دانشجویان اروپایی‌ هست من به شما حالت دیگری رو پیشنهاد می‌کنم.. در شهر لیون یه انستیتو ‏هست برای زبان که با ثبت نام در آن کارت اقامت یک ساله هم میگیرید آخه بیشتره کلاس های زبان در فرانسه نمیتونه ویزای شما رو برای یک ‏سال تمدید کنه جز اینجا و یه جا تو پاریس.. این انستیتو در لیون هست و یک سال شهریش می‌شه۲۴۰۰ یورو … البته بگم دانشگاه های فرانسه ‏رایگان هست ولی‌ کلاس زبان پولی‌ هست. یعنی‌۲۴۰۰ یورو پول کلاس.. ماهی‌ ۵۰۰ یورو خرج زندگی‌… ولی‌ در عوض زبانتون فول می‌شه و ‏سال بعد مشکلی‌ ندارید… اگر نمیتونید اینجوری هزینه کنید باید زبانتون رو قبل از اینکه اینجا بیاد درست کنید بعد یه راست برید کلاس ارشد.

  0 0

همتا سعیدی :

‏برا ویزا گرفتن داشتن مدارک ( دلف ) الزامی‌ هست یا این که حرف بتونم بزنم کافی‌ هست ؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

برای گرفتن ویزا در ایران در مقطع ارشد یا دکترا دلف نمیخوان .. مشکلی‌ نمیگیرن.. مسوول ویزا یه خانم ایرانی‌ هست که شاید بین حرفاش یه ۲ ‏تا سوال هم به فرانسه بپرسه.. این قسمت خدا رو شکر آسونه پس نگران ویزا نباش..

  0 0

خداوردی :

برا ی ورودی در ارشد و دکترا امتحان ورودی هست یا نه ؟ منظورم زبان فرانسه نیست ، منظورم درس اختصاصی‌ هست

  1 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

نه برای گرفتن پذیرش فقط باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس رو بفرستی‌ که هیات دانشگاه تصمیم میگیره که به شما پذیرش بده یه نه البته ‏اگه تحقیقی‌ هم بدی احتمال گرفتنش خیلی‌ بیشتر می‌شه… در ورود به دانشگاه هیچ امتحانی‌ از شما گرفته نمی‌شه.. ولی‌ برای پزشکی‌ و دندون‏پزشکی‌ بعد از ۱ سال درس خوندن یه امتحان سخت میگیرن. . مثل همون کنکور ما.. ولی‌ برای بقیه رشته ها نه.. امتحان ورودی نداره ، ‏اگه باز سوال داشتی‌ در خدمتم ، ‏یا علی‌

  0 0

خانم زنگنه :

نه برای گرفتن پذیرش فقط باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس رو بفرستی‌ که هیات دانشگاه تصمیم میگیره که به شما پذیرش بده یه نه البته ‏اگه تحقیقی‌ هم بدی احتمال گرفتنش خیلی‌ بیشتر می‌شه… در ورود به دانشگاه هیچ امتحانی‌ از شما گرفته نمی‌شه.. ولی‌ برای پزشکی‌ و دندون‏پزشکی‌ بعد از ۱ سال درس خوندن یه امتحان سخت میگیرن. . مثل همون کنکور ما.. ولی‌ برای بقیه رشته ها نه.. امتحان ورودی نداره ، ‏اگه باز سوال داشتی‌ در خدمتم ، ‏یا علی‌

  1 0

بهبانی :

سلام امین،ما قصدداریم برای ادامه تحصیلات در مقطع لیسانس به فرانسه بیایم… می خوایم بدونیم کدوم شهر (به جز پاریس )برای ادامه تحصیلاتمون در رشته های علوم انسانی و اینکه ما تنها می خوایم زندگی کنیم مناسب هست -در مورده اجاره خونه هم اگه توضیحی بدین ممنون میشم ،برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس مدرک خاصی از نظر زبانی مورده نیاز هست به جز اقدام از طریق سفارت ، بی نهایت ممنون و منتظره جوابات هستم و امیدوارم امتحاناتو با موفقیت پشت سر گذاشته باشی

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

۱- رشته های علوم انسانی‌ در فرانسه دارای شاخه های زیادی هست و مناسب برای ادامه تحصیل … ولی‌ مهمترین مساله در این رشته ها دانستن و آشنا بودن به زبان فرانسه هست یعنی‌ شما باید قبل از ورود به دانشگاه در زبان مشکلی‌ نداشته باشید … قصد ترساندن شما رو ندارم ولی‌ اگه بدون تسلط بر زبان وارد این رشته ها بشوید بعد از چند ماه از اینجا زده میشید…

  1 0

  سی     +     چهل و هشت   =