هزینه تحصیل در فرانسه 2020

  • 0 نظر
  • 687 بازدید
  • دوشنبه 06 آبان 1398

هزینه تحصیل در فرانسه 2020;
هزینه تحصیل در فرانسه 2020
4.05 از 5 بوسیله 10 رای
در این مقاله سعی داریم هزینه های تحصیل در کشور فرانسه را بررسی کنیم، بدین منظور با ما همراه باشید

آیا قصد تحصیل در کشور خارجه را دارید؟ آیا کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب کرده اید؟ چنانچه اینطور است، با هزینه های تحصیل این کشور آشنایی دارید؟ برای تکمیل شدن اطلاعات خود، با مقاله نویس استادی فور ایم همراه باشید.

نگاه کلی به تحصیل در فرانسه 2020

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه : ۱۹۰ یورو در سال
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه : ۲۶۰ یورو در سال
هزینه تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه : ۳۹۶ یورو در سال
هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در فرانسه : متوسط ۴۵۲ یورو در سال
هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در فرانسه : ۶۲۰ یورو در سال
مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه : ۳ سال
مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه : ۲ سال
مدت تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه : ۳ الی ۵ سال
مدت تحصیل در دوره های پزشکی در فرانسه : ۹ سال

  هزینه های تحصیل در فر انسه -1

هزینه تحصیل در فرانسه

با توجه به تحقیقاتی که راجع به هزینه های تحصیل در کشور فرانسه داشتم به این نتیجه رسیده ام که این کشور هر سال بیش از 23 درصد بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و دلیل اصلی ای که اکثر افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند این است که مدارک تحصیلی و همچنین کیفیت آموزش این کشور عالی ست، و تحصیل در فرانسه طبق ضوابطی رایگان می باشد و حدود 200 میلیون نفر به زبان فرانسه در جهان تسلط دارند و جالب است بدانید که اگر شخصی 7 سال به طور متوالی در این کشور باشد می تواند اقامت این کشور را بگیرد. و حتی کسی که در فرانسه تحصیل می کند (در مقاطع مختلف تحصیلی) 20 ساعت در هفته حق کار دارد که با این ویژگی می تواند هزینه های زندگی اش را پوشش دهد.

هزینه تحصیل در فرانسه به سبک زندگی فرد بستگی دارد، اما مهم‌ترین نکته‌ای که تاثیر بسیار زیادی در میزان مخارج یک دانشجو در این کشور دارد انتخاب محل زندگی است. برای مثال، پاریس که یکی از گران‌ترین شهرهای فرانسه است و به طبع برای زندگی در این شهر باید مبلغ قابل توجهی را بپردازید. بودجه‌ای که به طور متوسط برای زندگی در هر شهر نیاز دارید به شرح زیر است:
پاریس: ماهیانه بین 1050 تا 1200 یورو (در صورتی که خوابگاه را برای زندگی انتخاب کرده باشید.)
نیس: ماهیانه بین 700 تا 920 یورو
نانت، لیون، بوردو، تولوز: ماهیانه بین 650 تا 900 یورو

  هزینه های تحصیل در فرانسه 2020 -1

هزینه تحصیل در فرانسه شامل چند بخش کلی است که در زیر آن‌ها را نام برده و به تفصیل توضیح داده‌ایم

شهریه دانشگاه:

که در بالا توضیح داده شد


مسکن:

بسته به محلی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، میزان راحتی، و حفظم حریم خصوصی، اجاره خوابگاه‌های دانشجویی (crous) بین 150 تا 600 یورو در ماه، و اجاره یک آپارتمان بین 400 تا 700 یورو در ماه متغیر می‌باشد. با این حال اگر می‌خواهید هزینه تحصیل در فرانسه برای شما مقرون به صرفه‌تر باشد می‌توانید با اجاره یک آپارتمان کوچک در یکی از شهرهای کوچک فرانسه فقط 300 یورو در ماه بپردازید. قبض برق، آب، و اینترنت نیز در این آپارتمان‌ها حدودا 200 یورو در ماه تخمین زده می‌شود.

  هزینه مسکن در فرانسه -1

مواد غذایی

تصور عموم مردم این است که هزینه مواد غذایی در فرانسه بسیار زیاد است. البته این تصور با توجه به ارزش غذایی برخی ازغذاها خیلی هم دور از واقعیت نیست اما به طور معمول این گونه غذاها در جشن‌ها سرو می‌شود و میانگین هزینه غذا در روزهای عادی در فرانسه خیلی زیاد نیست. این مبلغ برای یک فرد مجرد به 200 تا 250 یورو در ماه در شهر پاریس می‌رسد که البته در شهرهای دیگر کم‌تر خواهد بود.

پوشاک

اگر موقتی وارد فرانسه شدید و فقط به مدت 1 تا 2 سال قصد تحصیل در این کشور را دارید و برنامۀ دیگری ندارید، پوشاک لازم را از آنچه که در ایران داشته‌اید همراه خود ببرید و هزینۀ اضافۀ دیگری را برای خود ایجاد نکنید.

حمل و نقل

قیمت یک بلیط اتوبوس یا مترو در فرانسه بین ۱  تا ۱٫۷ یورو است، اما در بسیاری از شهرها اگر شما به طور هفتگی، ماهانه، یا سالانه خرید کنید می ‌توانید از تخفیف بهره‌مند شوید. یک پاس ماهانه  اتوبوس، مترو، یا تراموا حدودا ۱۷ تا ۳۳ یورو است. تاکسی در فرانسه نسبتا ارزان و در حدود ۱٫۲۵  یورو در هر کیلومتر می‌باشد به طوری که برای یک سفر کوتاه تقریبا باید ۷ تا ۱۰ یورو بپردازید. هرچند ساده ترین راه برای رفت‌وآمد مترو است. همچنین اگر درپاریس هستید و به دوچرخه‌سواری نیز علاقه دارید می‌توانید یک دوچرخه از طریق برنامه اجاره دوچرخه Vélib اجاره کنید  و از این طریق هزینه تحصیل در فرانسه را کاهش دهید.


بیمه

تمام دانشگاه‌ها و واحدهای آموزشی معتبر در فرانسه به محض ثبت نام، دانشجویان کمتر از 28 سال را که طول مدت تحصیلشان در فرانسه بیش از 4 سال باشد بیمه می‌کنند. هزینه این بیمه تامین اجتماعی دانشجویی حدود 180 یورو برای یک سال خواهد بود. اما دانشجویانی که بیش از 28 سال سن دارند و مدت تحصیلشان کم‌تر از 4 سال است و در مراکز آموزشی نامعتبر تحصیل می‌کنند مشمول این بیمه نمی‌شوند و باید به صورت اختیاری و توسط شرکت‌های خصوصی خود را بیمه کنند که در این صورت باید بین 150 تا 550 یورو در سال بپردازند که به طبع این کار هزینه تحصیل در فرانسه را افزایش خواهد داد.

تحصیل در فرانسه – برترین دانشگاه های فرانسه


برترین دانشگاه های فرانسه به همراه رنکینگ جهانی آنها در  زیر آمده است :

نام دانشگاه های فرانسه
رنکینگ جهانی
(Paris Sciences et Lettres Research University (PSL ۵۰
(Ecole Polytechnique (ParisTech ۶۵
Sorbonne University ۷۵
CentraleSupélec ۱۳۷
École Normale Supérieure de Lyon ۱۵۳
Sciences Po ۲۲۱
Université Paris-Sud 11 ۲۳۹
École des Ponts ParisTech ۲۶۳
Université Grenoble-Alpes ۲۸۹
Université Paris Diderot – Paris 7 ۲۹۵

حال اگر شما هنوز هم کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب کرده اید پیشنهاد می کنم از راه های قانونی به این کشور وارد بشوید و با خیالی آسوده به تحصیل بپردازید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     سی   =   هشت