فرانسه مهد نابغه های جهان

  • 0 نظر
  • 430 بازدید
  • سه شنبه 13 اسفند 1398

فرانسه مهد نابغه های جهان;
فرانسه مهد نابغه های جهان
4.19 از 5 بوسیله 8 رای
فرانسه یکی از کشورهای اصیل جهان می باشد که هر ساله مردم برای مهاجرت، تفریح و کار به این کشور می آیند برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

معرفی کشور فرانسه

فرانسه برای خیلی  از افراد  سرزمینی برای تبدیل شدن آرزو ها به واقعیت هاست . زیبایی و خاص بودن این قسمت از اروپا باعث جذب بالای توریست در این کشور میشود .همچنین در کشور فرانسه  پرداختن و حفاظت از زبان ملی و صنعت موسیقی و فیلم  سازی به صورت قانونی مورد بررسی قرار میگیرد ، چراکه فرهنگ برای فرانسوی ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار است .یکی از جنبه های مهم این میزان از اهمیت به تصویر کشیدن قدمت دانشگاه ها در فرانسه است  که به قرون 12 و 13 برمیگردد.

 

  شهر فرانسه -1

فرانسه و خدمات

تحصیل در فرانسه یک امر پسندیده و قابل ارزش برای فرانسوی ها است و از زمان تاسیس اولین دانشگاه ب" سوربون" که قدمت 800ساله دارد پذیرای دانشجویان در سرار دنیا بوده است .بیشتر دانشجویان این کشور از اروپا و آمریکا هستند . کشور فرانسه به دلیل محبوب و بنام بودن بهترین سیستم های اموزشی که در کارهای فنی حرفه ای ارئه میدهند در تمام دنیا معروف شده است و از سرار دنیا متقاضی چه برای تحصیل و چه برای گذراندن دوره های فنی دارد . بیش از 3500شاخه ی تحصیلی متفاوت در فرانسه وجود دارد .77 دانشگاه دولتی، مدارس معماری ، بیش از 3000مدارس تخصصی در رشته های فنی همچون مدیرت هتل م یا هنر آشپزی ، گردشکری و.... .

 

شرایط تحصیل در فرانسه 2020 را مطالعه نماببد


در فرانسه تفاوت های بسیاری موج میزد از رنگ پوست افراد گرفته تا شخصصیت ها و فرهنگ های گوناگون که این تفاوت ها باعث گرم بودن و یا صمیمیی بودن جو کشور میشود به طوری که دانشجویان از لحظه ی ورود به آن نه تنها احساس غربت نمیکنند بلکه سریع با محیط خود را وقف میدهند از طرف دیگر این تفاوت ها زیبایی بی نظیری را به این کشور میبخشد و صنعت گردشگری را بالا میبرد که این نیز جنبه مثبتی از لحاظ دنیای کاری برای دانشجوبان میتواند داشته باشد.

 

  فرانسه -1

خدمات دانشجویی

امروزه حدود 2،5میلیون دانشجو در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی در فرانسه مشغول به تحصیل هستند. دلیل تقاضای انبوه دانشجویان برای تحصیل در فرانسه حمایت های مالی که از طرف دولت فرانسه یا سازمان های بین المللی و بورس تحصیلی است که با توجه به نیاز فرد و توانایی آن در زمینه درسی یا عملکرد خدماتی متفاوت است .علاوه بر ان وام و کمک هزینه از طرف دانشگاه به افرادی که در حومه شهرو یا روستاها قصد تحصیل دارند باوجود کمتر بودن هزینه ها نیز تعلق میگیرد
تحصیل در دانشگاههای دولتی فرانسه هزینه ای ندارد تنها برای ثبت نام در آن با توجه به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر بین 150 تا 400 یورو در سال را باید در نظر گرفت ولی در کنار آن انشگاهای غیردولتی همچون Grandes Ecoles که یکی از دانشگاهای معروف در فرانسه است هزینه ای ما بین 1500تا8000یورو را متواند دربرگیرد.

هزینه تحصیل در فرانسه 2020 چقدر است؟

هزینه ی مسکن در فرانسه را نباید نادیده گرفت چرا که جزو هزینه های بالا به حساب می آید . ارزان ترین یا بصرفه ترین حالت ، گرفتن خوابگاهای دانشجوییست که ماهیانه از 150 یورو شروع میشود . اما برای دریافت خوابگاه دانشجویی باید سریع اقدام کرد وبرای دریافت آنان مراکزی جداگانه مشغول به فعالییت هستند . 

به طور متوسط هزینه زندگی در فرانسه بین۵۰۰ تا ۷۰۰یورو در ماه تخمین زده میشود که اینن هزینه اسکان غذا کتاب لباس را در بر میگیرد. دانشجویان میتوانند در صورت لزوم تقاضای با در خواست بورس از مجموعه CAF ۳۵درصد از کرایه خانه را پس بگیرند . همچنین بستن قرار داد در این مجموعه به صورت رایگان انجام میشود.

  فرانسه -1

برای برق گاز و اینترنت میتوان ۶۰یورو ماهیانه ، برای وسایل تحصیل ۵۰یورو ، برای رفت آمد ۲۵یورو ، برای مواد غذای ۲۵۰یورو و برای باشگاه ۴۰یورو را درنظر داشت
شروع سال تحصیلی در فرانسه از اول اکتبر و در ۳۰ ژوئن به پایان میرسد .تقاضا کنندگان باید در ماه ژانویه برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنند. سال تحصیلی به دوسته تقسیم میشود، ترم اول که از اکتبر شروع میشود و در تاریخ ۳۰ژانویه به پایان میرسد و تنظیم سال دوم از اوایل فوریه شروع و در اواخر مه به پایان میرسد

دانشجویان اجازه ۲۰ساعت کار در هفته با مبلغ ۹یورو در ساعت را دارند که این برای افرادی که در EUهستند بدون بروز مشکل و برای افراد دیگر نیاز به اجازه ی اقامت در کشور را الزام می دارد.اغلب دانشجویان عضو CROUSهستند (مرکز کار دانشجویی در فرانسه) و دیگر سازمان ها مانند :FDELSS ، MUL Nantes ،CUBTو...... .با این وجود میتوان تمام هزینه ها را قبل از تحصیل در فرانسه براورد کرد،پیشنهاد ما برای هزینه کمتر زندگی در شهرهای کوچک تر است برای مثال در شهرlimgoes هزینه مسکن بسیار پایین وبه ترتیب St etienne Le mens, Brest, poitiers,و........ هستند. 

مؤسسات دانشگاهی Universitaires de Technologie دوره های کوتاه تحصیلی را معمولاً دو ساله را ارائه می دهند و عمدتاً تکنسین ها و دستیاران بخش های صنعتی و خدماتی را پرورش می دهند. تخصص دانشگاه های واقعی در فرانسه مانند آلمان دارای طیف گسترده ای از موضوعات و رشته های تحصیلی هستند.همانطور که در آلمان ، زیر مجموعه های مطالعات پایه ، اصلی و دکتری در فرانسه وجود دارد. مدرک مذکور با تعیین نام های مربوطه (مجوز ، کارشناسی ارشد ، دکترا) و تعداد سالهای تحصیلی تکمیل می شود.مجوز (bac + 3) یک دوره 3 ساله با پایان نامه است و می تواند با لیسانس آلمانی برابری می کند .کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد (bac + 5) پس از تکمیل پروانه به اتمام می رسد و پژوهش محور است. این تقریباً با یک درجه تدریس قابل مقایسه است.از طرف دیگر ، استاد حرفه ای (bac + 5) دارای تمرین های عملی هستند.دکترا (bac + 8) مدرکی است که می تواند با دکترای آلمان معادل باشد.

برای اینکه بتوانید در فرانسه تحصیل کنید ، یک مدرک ورود به دانشگاه عمومی ضروری است و باید دانش کافی در مورد زبان فرانسه ارائه شود.

برنامه بستگی به این دارد که آیا می خواهید یک مدرک کامل یا جزئی را تکمیل کنید. در صورت داشتن مدرک کامل ، درخواست به طور مستقل به دانشگاه های مورد نظر ارسال می شود و طبق روند انتخاب عادی آنها پردازش می شود. برای یک مطالعه جزئی یک ترم در خارج از کشور ، معمولاً درخواست از طریق دانشگاه آلمان انجام می شود و بسته به برنامه ها و توافق های بین کشورها و دانشگاه ها ، انتخاب دانشگاه ها کمی محدود است.کمیته اساتید در مورد پذیرش و درجه بندی تصمیم گیری می کند و معمولاً توسط رئیس دانشگاه تصویب می شود.به طور کلی ، سیستم آموزش عالی فرانسه کمی گیج کننده تر از آلمانی است ، اما در صورت اشتغال زایی عمیق ، می توانید دوره ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. کسانی که فقط می خواهند یک ترم را در خارج از کشور بگذرانند ، معمولاً شرایط سخت تری دارند و گزینه های رایگان کمتری دارند.

 

 برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در فرانسه 2020 با ما همراه باشید

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     بیست و هفت   =   8  

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

مشاوره تحصیل در فرانسه

جمعه 16 خرداد 1399

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>