تحصیل در آلمان یا کانادا؟ کدام کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

 • 0 نظر
 • 481 بازدید
 • سه شنبه 20 اسفند 1398

تحصیل در آلمان یا کانادا؟ کدام کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟;
تحصیل در آلمان یا کانادا؟ کدام کشور رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟
4.33 از 5 بوسیله 3 رای
در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیلی در این دو کشور را بررسی نموده و شما با توجه به شرایطتان بهترین کشور را برای تحصیلات عالی تان انتخاب نمایید، بدرن منظور در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است.

کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده‌است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، اونتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد و ساسکاچوان استان‌های این کشور هستند. ۳ قلمروی آن خطهٔ شمال غرب، نوناووت و یوکان است، جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

درباره حکومت کانادا

حکومت کانادا “دموکراتیک فدرال” است و توسط دو بخش حکومتی استانی و کشوری اداره می شود. مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی (کشوری) تقسیم شده است.

درباره اقتصاد کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

درباره سیستم آموزشی در کانادا 

مسئولیت نظارت و اداره سیستم‌های آموزشی در کانادا بر عهده دولت‌های ایالتی است و به همین دلیل سیستم آموزشی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. معمولا سیستم آموزشی به آموزش ابتدایی، متوسطه (دبیرستان‌ها)، و آموزش عالی (دانشگاه‌ ها و کالج‌ ها) تقسیم می‌شود آموزش درکانادا تا سن ۱۶ سال اجباری است (به استثناء ایالت‌های انتاریو و نیوبرانزویک که در آنها آموزش تا ۱۸ سالگی اجباری است) و دانش آموزان تا سطح ۱۲ درمدارس ابتدایی و متوسطه آموزش می‌بینند. مدارس خصوصی و عمومی در سراسر کشور وجود دارند و اکثر مدارس ابتدایی و دبیرستان‌ها “عمومی” و به عبارتی رایگان هستند.

سال تحصیلی مدارس معمولا از اواخر ماه آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز و تا اواخر یا نیمه ژوئن ادامه دارد. اغلب ایالت‌ها و نواحی برنامه پیش دبستانی برای آماده کردن دانش‌آموزان کلاس اول دبستان تدارک دیده‌اند. تحصیلات ابتدایی از سطح ۱ تا سطح ۶ یا ۸ را شامل می‌شود و دانش‌آموزان تحصیلات خود را تا سطح ۱۲ در دبیرستان ادامه می‌دهند. ساکنین کانادا پس از دریافت دیپلم دبیرستان می‌توانند در دانشگاه‌ ها و یا کالج‌ های کانادا ادامه تحصیل دهند که البته ادامه تحصیل در این مراکز رایگان نبوده و دانش‌آموز بایستی شهریه مربوط به دانشگاه یا کالج مورد نظر را بپردازد. با این حال دولت بیش از نیمی از هزینه تحصیلات دانشگاهی را پرداخت می کند. سال تحصیلی دانشگاهی به طور معمول از اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز و تا پایان ماه آوریل ادامه می‌یابد.

 کانادا -1

چرا تحصیل در کانادا؟

برای بسیاری ، شاید کانادا اولین کشوری نباشد که هنگام انتخاب ترم در خارج از کشور یا تحصیل به آن فکر می کنند. همسایه شمالی ایالات متحده آمریکا چیزهای زیادی برای ارائه دارد:

یکی از بهترین استدلال ها برای مدتی زندگی در کانادا ، طبیعت باورنکردنی و مناظر خیره کننده ای او است که می توان در آنجا یافت. سواحل و پارک های ملی در سواحل غربی و چه کلانشهرهای موجود در شرق ، شما می توانید در هر فصل یک مقدار باورنکردنی را تجربه کنید. حتی معروف ترین آبشارها (نیاگارا) در اینجا هستند. شما می توانید حیوانات جذابی مانند گرگ ، خرس و گوزن را در حیات وحشی خود در کانادا مشاهده کنید و شهرهایی مانند تورنتو ، مونترال و ونکوور که از مشهورترین شهرهای جهان هستند در آن قرار دارند.

ترم تحصیلی در خارج از کشور همیشه توسط افرادی که با آنها در ارتباط هستید شکل میگیرد شکل می گیرد. در کانادا ً نیازی به ترس از از عدم استقبال نیست. مردم کانادا بسیار رفتار دوستانه و صمیمانه ای دارند ، آنها واقعاً به شما علاقه دارند ، و اغلب اتفاق می افتد که شما وسط یک خانواده کانادایی به صرف شام دعوت می شوید. به سختی میتوان گفت که هیچ یک از مردم جهان به اندازه کانادایی ها روشن فکر ،صمیمی و مودب هستند .شما فقط می توانید در میان آنها احساس خوبیداشته باشید.

کانادا دارای دانشگاه های بسیار معتبری است که نه تنها بین المللی هستند بلکه شهرت زیادی در سراسر جهان دارند. در عین حال ، شهریه تحصیل در این دانشگاه ها ارزانتر از کشور همسایه ایالات متحده آمریکا است و برای بسیاری نیز این یک انگیزه جذاب است.
اگر می خواهید انگلیسی خود را در خارج از کشور بهبود بخشید ، كانادا مطمئناً بهترین انتخاب خواهد بود اما این كشور پیشنهاد بیشتر وبهتری برای ارائه دارد .دومین زبان رسمی در کانادا فرانسوی است ، در ایالت کبک حتی جایگاه بالاتری نیزدارد. بنابراین اگر در شهرهایی مانند اتاوا یا مونترال تحصیل می کنید ، می توانید از این فرهنگ دو زبانه بهره مند شوید و انگلیسی و فرانسه را نیز یاد بگیرید و بهبود دهید

 

 ویزای کانادا -1

تحصیل در آلمان

کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان می‌باشد. پایتخت این کشور قبلا شهر بن بوده است و هم اکنون برلین می‌باشد. برلین بزرگترین شهر آلمان می‌باشد و با ۳ میلیون و نیم شهروند ساکن در برلین، این شهر پر جمعیت ترین شهر آلمان نیز می‌باشد. وسعت آلمان ۳۵۷۱۲۱.۴۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۸۲ میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است که شاخه ای از زبان های هندو-اروپایی است و به جز آلمان؛ در اتریش، سوئیس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، بخشهایی از بلژیک، و جنوب دانمارک هم صحبت می‌شود.

موقعیت جغرافیایی آلمان

آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

چرا تحصیل در آلمان را پیشنهاد می‌کنیم؟

شرایط تحصیل در آلمان بخاطر شرایط زیر قابل پیشنهاد به محصلین عزیز می باشد...

 • امکان تحصیل به صورت کاملا رایگان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه های معتبر در سطح دنیا
 • اجازه اقامت به مدت 18 ماه بعد از اتمام تحصیل به منظور یافتن کار
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمانی بعد از اتمام تحصیل
 • امکان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
 • تحصیل در رشته های فنی مهندسی
 • امکان کار در کنار تحصیل و پوشش کلیه مخارج زندگی
 • امکان گذراندن یک الی ۲ ترم تحصیلی به عنوان دانشجوی مهمان در بهترین دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا
 • اعتبار بالای ویزای دانشجویی آلمان و امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه Schingen بدون نیاز به ویزا

شباهت های سیستم دانشگاهی آلمان و کانادا


سیستم آموزش عالی کانادا عموماً شبیه به آلمانی ها است ، اما تفاوتهای اندک و ظریفی نیز در این میان وجود دارد که باید درباره آنها بدانید.


در کانادا نیز دوره ها به کارشناسی و کارشناسی ارشد تقسیم می شود. به طور معمول ، شما بعد از دبیرستان ، یعنی در سن 18 را شروع می کنید. مدرک لیسانس در بیشتر موضوعات تحصیلی چهار سال طول می کشد و دوره کارشناسی ارشد 2 سال . اغلب در سال اول لیسانس ، دانشجویان عمدتاً دوره های ابتدایی را می گذرانند که لزوماً هیچ ارتباطی با برنامه درسی دانشگاهی خود ندارند ، بلکه به طور کلی می توانند ریاضی ، انگلیسی یا دروس ابتدایی دیگری باشند.


برخلاف دانشگاههای آلمان ، کانادا غالباً حق انتخاب بیشتری دریک رشته تحصیلی را در اختیار دانشجو قرارمیدهد ، در برخی موارد نیز گرفتن دوره های تخصصی از سایر دانشکده ها نیز ممکن است.

 


ترم پاییزی از ماه سپتامبر آغاز می شود و در دسامبر با امتحان کتبی به پایان می رسد. ترم زمستانی نیز بعد از تعطیلات کریسمس در ژانویه آغاز می شود و در ماه آوریلپایان می یابد . ترم تابستانی یترمی اختیاری محسوب میشود ، اما بیشتر دانشگاه ها دوره های تابستانی را ارائه می دهند ، که اغلب برای یک دوره کوتاه تر ادامه دارند و با موضوعات عمیق تر برخورد می کنند. تعداد دانشجویان این دوره ها نیز کمتر است ، به همین دلیل اغلب شخصیت جزو افراد اصلی در کلاس محسوب مشوند . با این حال ، بسیاری از دانشجویان در کانادا از تعطیلات طولانی تابستان برای کار یا انجام کارآموزی استفاده می کنند. ولی با توجه به شهریه قابل توجه بالای آن بسیاری از دانشجویان کانادایی در تابستان به درآمد خود اعتماد می کنند.

علاوه بر مدرک لیسانس در دانشگاه ، اشکال دیگری ازتحصیل نیز وجود دارد. می توانید به یک مدرسه تجاری بروید یا یک کالج را انتخاب کنید. اغلب شما ترم های متناوب در کالج و دانشگاه دارید ، که کالج چشم انداز عملی تری را منتقل می کند. افرادی که می خواهند در رشته های پزشکی یا حقوق ادامه تحصیل بدهند اغلب پس از اتمام لیسانس باید به یک مدرسه به اصطلاح پزشکی یا حقوق مراجعه کنند.

پیشنهاد ویژه

شرایط تحصیل در آلمان 2020 را حتما مطالعه نمایید

تحصیل در کانادا چگونه است؟

تحصیل روزانه در کانادا نیز تا حدودی با تحصیل در آلمان متفاوت است. بسته به دوره ، ممکن است شما مجبور شوید یک تغییرات کم وزیاد بیشتری را تجربه کنید.

کارهای زیادی در کانادا در طول ترم برای انجام دادن وجود دارد حتی در زمان امتحانات با این حال ، شما باید برای انجام کارهای زیادی هر هفته آماده باشید. در هفته بین 30 تا 60 صفحه وجود دارد که باید در هر موضوع خوانده شود. تکالیف به اصطلاح باید به طور مرتب ارسال شوند و در ترم اغلب یک یا دو تکلیف در خانه وجود دارد. علاوه بر این ، امتحانات میان ترم وجود دارد که در ماه اکتبر و فوریه برگزار می شود. حجم کار ممکن است در ابتدا بسیار زیاد به نظر برسد ، اما اگر مرتب انجام شود مشکلی پیش نمیاید، و برای امتحان نهایی نیز نیازی به مطالعه اختصاصی نیست چرا که در طول ترم بارها موضوعات تکرار و روی آن کار میشود.

همایش ها در کانادا مشابه به آلمان است. "سخنرانی" های بزرگی وجود دارد که بین 100 تا 400 دانشجودر آن شرکت میکنند وسپس نیز "سمینارها ی" وجود دارد که در آنها دانش جویان بطور قابل توجهی کمت هستند (حداکثر 25 نفر) و به شدت مبتنی بر بحث و به کارگیری هستند. بسته به تخصص ، می توانید دروس آزمایشگاه یا چیز دیگری نیز داشته باشید، در کانادا لازم نیست برای هر مدرک پایان نامه بنویسید. بنابراین اینکه آیا شما مجبورید پایان نامه لیسانس بنویسید بستگی به موضوع آن دارد.

 

 تحصیل در کانادا -1

درخواست و پذیرش

قبل از درخواست تحصیل در خارج از کشور ، اغلب میلیون ها سؤال در ذهن شما به وجود میاید . شما تصور می کنید همه چیز عالی است ، اما در عین حال غافل از بسیاری از اطلاعات جدید و کارهای بسیاری که باید انجام دهید هستید . تحصیل در خارج از کشور مطمئناً یک چالش است و به برنامه ریزی و سازماندهی زیادی نیاز دارد ، اما در عین حال قطعاً امکان پذیر است و تجربه ای غیرقابل مقایسه است که شما را تغییر و شکل می دهد. برای روشن شدن شرایط خود ، مفید است که از طریق پاسخ به مهمترین سؤالات مربوط به تحصیل در خارج از کشوررا مطالعه کنید. به این ترتیب می توانید به بسیاری از خود پاسخ دهید و متوجه می شوید که تنها با سؤالات خود تنها نیستید.

مدرک کلی که باید ارائه بدید

اگر می خواهید مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد خود را در کانادا بگذرانید ، معمولاً باید مستقیماً در دانشگاه کانادا اقدام کنید. بهترین کار برای شروع انتخاب 3-4 مورد از علایق خود فرد است. شما باید زمان زیادی را برای انتخاب دانشگاه مناسب بگذرانید ، تصمیم به تحصیل در خارج از کشور یک قدم بزرگ است و همه چیز باید متناسب باشد. معیارهایی مانند انتخاب رشته ها و دوره ها ، محبوبیت دانشگاه و محل استقرار دانشگاه در کشور را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که دانشگاه چه الزاماتی برای پذیرش برای رشته شما دارد. برای شما فایده ای ندارد که وقت زیادی را در برنامه ای صرف کنید که از همان ابتدا احتمال ردشدن خواهد داشت .اثبات مهارت های زبانی و انگیزه نامه ضروری است. مهلت درخواست برای شروع در ترم پاییز معمولاً بین ژانویه و آوریل است. با این وجود ، باید هر چه سریعتر درخواست کنید تا در صورت پذیرش ، وقت کافی برای مراحل برنامه ریزی بعدی داشته باشید. اگر می خواهید در استان فرانسوی زبان کبک تحصیل کنید ، ممکن است به مهارت های زبان فرانسه نیز اثبات شوید. ارزیابی این آزمون های زبان می تواند تا دو ماه طول بکشد ، بنابراین این زمان را برنامه ریزی کنید تا آخرین مهلت خود را رعایت کنید.

هزینه ها چقدر است؟

نکته مهم هنگام برنامه ریزی یک ترم در خارج از کشور ، محاسبه هزینه ها است. برای اجاره ، هزینه های زندگی و شهریه چه برنامه ای دارید و انتظار چه هزینه هایی را ممکن است نداشته باشید ، اما هنوز هم باید در نظر بگیرید..
غالباً اگر شهریه را حذف نکنید و فقط هزینه های زندگی ، اجاره ، بیمه درمانی و اوغات فراغت را بپردازید ، حدوداً 1000 دلار در ماه پیش بینی می شود.

شهریه ی دانشگاه ها

کسانی که تمام تحصیلات خود را در کانادا می گذرانند و یا ترم خود را در خارج از کشور به عنوان یک فرد آزاد سازماندهی می کند ، معمولاً باید خودشان شهریه را پرداخت کنند. در کانادا ، شهریه هنوز کمی پایین تر از مبا لغ وحشتناک ایالات متحده است ، اما هنوز هم ارزان نیست ، هزینه هایی وجود دارد که باید با دقت به آن پرداخت.

مدرک لیسانس در کانادا بسته به دانشگاه ، سالانه بین 6000 تا 10،000 دلار هزینه دارد. کسانی که در یک مدرسه تجاری هستند و یا دروس و دوره های خاصی را می گذرانند ، ممکن است حتی بیشتر بپردازند. یک سال تحصیلی در کانادا از سپتامبر تا آوریل برگزار می شود و افرادی که در تابستان دوره هایی را می گذرانند ، معمولاً هزینه بالایی را برای آنها پرداخت می کنند، مدرک کارشناسی ارشد در کانادا کمی گرانتر است ، سالانه بیش از 10،000 دلار را باید برای آن در نظر داشت.

هزینه زندگی آلمان بیشتر است یا کانادا؟

هزینه زندگی در کانادا بسته به محل زندگی شما متفاوت است. شهرهای بزرگی مانند تورنتو ، مونترال ، ونکوور و کلگری وقتی قیمت اجاره می رسد به طور قابل توجهی گران تر هستند. به طور خاص ونکوور یکی از گرانترین شهرهای جهان است. البته بستگی دارد که می خواهید در مرکز شهر یا حومه زندگی کنید.

اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید ، می توانید در ماه 600 تا 1000 دلار اجاره کنید ، در شهرهای کوچکتر ماهانه بین 400 تا 700 دلار است. هنگام جستجوی آپارتمان ، به این نکته توجه کنید که آیا هزینه های اضافی در قیمت اجاره نیز درج شده است ، در غیر این صورت این هزینه ها را نیز برنامه ریزی کنید.

بسیاری از دانشجویان در کانادا با یک هم اتاقی سعی در پس انداز کردن پول دارند. در شهرهایی که دانشگاه های بزرگ دارند ، اغلب محله های دانشجویی نیز وجود دارد. خانه های آنجا عمدتا کمی قدیمی تر است و شاید خیلی شیک نباشد ، اما می توانید پول زیادی را پس انداز کنید. علاوه بر این ، می توانید به سرعت با کانادایی ها آشنا شوید و ارتباط دوستانه برقرار کنید.

البته خوابگاه هایی در دانشگاه های کانادا وجود دارد. با این حال مانند آلمان این کمک ها توسط دولت تامین نمی گیردد بلکه باید توسط خود دانشگاه ها تأمین شود.و آنها اغلب به اندازه یک آپارتمان های خارج از دانشگاه گران یا حتی گرانتر هستند.
اگر فقط یک یا دو ترم در کانادا هستید ، می توانید به دنبال یک خانواده میزبان نیز باشید. بسیاری از خانواده های کانادایی دوست دارند دانشجویان بین المللی را بپذیرند .

علاوه بر اجاره ، هزینه های غذا ، حمل و نقل و سایر موارد نیز وجود دارد. اغلب تخفیف های دانشجویی در سوپر مارکت ها یا فروشگاه های به راحتی وجود دارد که می توانید انواع کالاهای روزمره را تهیه کنید.
بسته به نحوه زندگی شما ، می توانید ماهانه حدود 120 تا 200 دلار برای غذا و نوشیدنی برنامه ریزی کنید. سپس مواردی مانند قرارداد تلفن همراه (ماهانه 15 تا 40 دلار) ، احتمالاً هزینه اتوبوس یا قطار و موارد دیگر وجود دارد.
شما باید در دانشگاه های کانادا کتاب های زیادی بخرید و نمی توانید آنها را قرض بگیرید. بسته به موضوع و سال تحصیل ، می توانید در هر ترم حدود 100 تا 300 دلار برای کتاب هزینه کنید. غالباً می توانید نسخه های استفاده شده را نیز در اینترنت بیابید..

اوقات فراغت و مسافرت

کسانی که فقط یک ترم در خارج از کشور در کانادا هستند ، مطمئناً دوست دارند تا حد سفر را امکان تجربه و کشور را بازدید کنند بنابراین باید بخشی از بودجه شما برای سفرهای مختلف اختصاص یابد. بسته به جایی که در کانادا تحصیل می کنید ، می توانید به مقصد های مختلفی برسید. اگر در شرق زندگی می کنید می توانید از شهرهایی مانند اتاوا ، مونترال و تورنتو دیدن کنید و یا به سرعت به آبشارهای نیاگارا یا حتی به ایالات متحده آمریکا به بوستون ، واشنگتن و نیویورک سفر کنید. از طرف دیگر ، در غرب پارک های ملی مهیج ، سواحل جزیره ونکوور و البته خود ونکوور به عنوان مقصد وجود دارد. اگر می خواهید کمی بیشتر به مسافرت بروید می توانید در سواحل غربی آمریکا نیز گشت و گذار کنید.
هرکسی میتواند با بودجه محدود دانشجویی در کانادا مسافرت کند ، با اتوبوس مسافت های طولانی مانند گری تایلند یا مگابوس را انتخاب می کنید. این رفت و آمد ها بین اکثر شهرهای بزرگ انجام می شود و می توانید با پول کمی به مقصد خود برسید. با توجه به مسافت زیاد در کشور چند ساعت با اتوبوس دشوار نیست.
در کانادا چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد و اغلب شما حتی مجبور نیستید به دور از محل سکونت خود سفر کنید. پارک های ملی تقریباً همه جا هستند و در تابستان شما را به پیاده روی و کمپینگ دعوت می کنند ، در حالی که در زمستان می توانید به اسکیو سورتمه برفی بروید.
بسیاری از دانشگاههای بزرگ کانادا نیز فعالیت ها و گردش های بی شماری را ارائه می دهند. می توانید با هزینه ارزان سفر کنید و از طریق دفتر بین المللی یا سایر سازمان های دانشجویی سفرهای زیادی انجام دهید. در عین حال با بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز آشنا می شوید.

بیمه درمانی داشته باشیم؟

بیمه درمانی بخصوص در خارج از کشور ضروری است و حتی توسط بسیاری از دانشگاه های کانادا نیز خواسته ی شود اغلب ، تنها ضروری ترین اقدامات را پوشش می دهد و به شما کمک های بالایی می کند.
معقول تر این است که از بیمه درمانی خارجی دیگری استفاده کنید چرا که هزینه ی کمتری دارد اگر در دنیای بیمه احساس گم شدن کرده اید و کاملاً مطمئن نیستید که کدام بهترین سرویس را ارائه میدهند باید مشاوره بگیرید، به عنوان مثال ماویستا سالها است که بیمه درمانی بین المللی را برای دانشجویان خارج از کشور ارائه می دهد و مزایای مربوط را دقیقاً براساس نیازها در طول اقامت در خارج از کشور تنظیم کرده است. حتی اگر به دلیل بیمه خدمات درمانی هزینه های اضافی نیز نیاز داشته باشید ، گرفتن بیمه اضافی مهم و معقول است، البته در صورت بیماری یا حادثه.

 

برای اطلاعات بیشتر راجع به شرایط تحصیل در آلمان 2020 و هم چنین شرایط تحصیل در فرانسه 2020 و کانادا با ما همراه باشید....

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  بیست و سه     -     12   =