شرایط تحصیل دانشگاه های آلمان و گواهی های آن

  • 0 نظر
  • 312 بازدید
  • چهارشنبه 27 فروردین 1399

شرایط تحصیل دانشگاه های  آلمان و گواهی های آن;
شرایط تحصیل دانشگاه های آلمان و گواهی های آن
4.67 از 5 بوسیله 3 رای
متأسفانه ، بیشتر دانشجویان درمورد شرایط تحصیل دانشگاه در آلمان اطلاعات ناقص یا نادرستی دارند با ما باشید تا توضیحات کاملی در این باره دریافت کنید.

تمام این جزئیات مهم در مورد شرایط تحصیل دانشگاه در آلمان به این صورت است که:

در آلمان ، الزامات خواندن دانشگاه نه تنها بسیار چالش برانگیز است ، بلکه شامل فرایندهایی است که هم به تحقیق و هم به صبر نیاز دارند. ذکر چند نمونه در جایی که اطلاعات ناقص را مشاهده می کنیم. هنگام ورود به دانشگاه در آلمان ، دانشگاه های آلمان به طور کلی نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند. با این حال ، برنامه های ویزا با زبان آلمانی صفر امکانپذیر نیست .

 گواهی زبان آلمانی 

طبق شرایط درس خواندن در آلمان ، اکثر دانشگاه ها دانشجویان را بدون گواهی دانش زبان آلمانی می پذیرند. به این سیستم قبولی به شرط گفته میشود . از طرف دیگر در هنگام مصاحبه ویزا از شما زبان آلمانی خواسته می شود. کارمندان کنسولگری در حین مصاحبه برگه هایی که نشان میدهد شما در ایران برای یادگیری زبان آلمانی اقدام کرده اید را از شما میخواهند . دانشجویانی که ویزای خود را برای تحصیل در آلمان دریافت می کنند باید به دوره زبان آلمانی بروند و به سطح مورد نظر (حداقل تکمیل B2) برسند و مهارت آلمانی را از طریق یکی از آزمون های TestDaf یا DSH ثبت کنند.

 

  کشور آلمان -1

گواهی گارانتی یا حساب مسدود شده 

یکی از مهمترین الزامات تحصیل دانشگاهی در آلمان این است که هزینه های شما در طول تحصیل در آلمان چگونه تأمین می شود. در این رابطه هم دو روش وجود دارد یا گارانتی یا حساب مسدود شده .
دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه آلمان هستند باید قبل از ورود ویزا یکی از این دو مدرک را داشته باشند. دانشگاهی که دانش آموز میخواهد در آن تحصیل کند گواهی گارانتی را دریافت میکند ، یک فرد در آلمان ( نیازی نیست که خویشاوند یا آشنا باشد) به عنوان شاهد و ضامن برگه رسمی گارانتی را از مرکز بیگانگان دریافت میکند .
گزینه دیگر که دانش آموزانی که مایل به تحصیل در دانشگاه در آلمان هستند ، ترجیح داده روش حساب مسدود شده است. به همین منظور دانشجو باید حداقل هزینه زندگی را که توسط دولت آلمان تعیین شده است واریز کند. این پول در حساب دانشجویی مسدود شده و با رفتن دانشجو به آلمان فعال می شود. - اگر دانشجو تصمیم به ورود ویزا با یک حساب مسدود شده داشته باشد :
حداقل هزینه های زندگی (853 یورو در هر ماه پس از سپتامبر 2019) که توسط دولت آلمان به صورت ماهیانه تعیین می شود ، که این مبالغ ضربدر 12 ماه به ازای یک سال میشود (10236 یورو) و در حساب یکی از بانک های تعیین شده واریز شده و مسدود میگردد .
و فرد فقط می توانید 853 یورو در هر ماه برداشت کنید.

گواهی گارانتی 

از طرف دیگر ،  گارانتی ، هرگونه آشنایی در آلمان یا شخصی که می تواند ضامن شود ، باید به پلیس بیگانگان (Auslaenderbehorde) که در آلمان زندگی می کنند  مراجعه کرده و ثابت کند که می توانید تمام هزینه های خود را در طول اقامت خود در آلمان بپردازید. برای اثبات این امر ، آن فرد  باید درآمد و هزینه های ماهانه خود را نشان داد. واجب است که او از دولت هیچ کمکی دریافت نکند و برگه ایی مبنی بر توانایی مالی او موجود باشد . طبق قانون لازم از سال 2018 ، دستمزد خالص ضامن با توجه به وضعیت تأهل باید حداقل به شرح زیر باشد :

-مجرد : 2170 یورو

-متاهل و بدون فرزند : 3010 یورو

-متاهل با 1 فرزند : 3527 یورو

-متاهل با 2 فرزند : 3767 یورو

-متاهل با 3 فرزند : 3957 یورو

-متاهل با 4 فرزند : 4100 یورو

اسنادی که توسط ضامن هنگام مراجعه به پلیس بیگانگان باید ارائه شود 

پاسپورت ، برگه ایی که درآمد ماهیانه را نشان میدهد (Einkommensnachweis) ، اگر کسی ضامن باشد بازنشسته می شود؛ سند حقوق و دستمزد (Gehaltsnachweis) .

اگر شخصی که ضامن است خود اشتغالی داشته باشد. مالیات دهندگان / تعهدی (Steuerbescheid) یا سندی که نشان دهنده ارزیابی درآمد / هزینه مالیات فعلی است. (actuaries Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberater) .

علاوه بر اینها اطلاعاتی که ضامن باید در اختیار قرار دهد :

نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، آدرس ضامن در آلمان و ایران ، شماره پاسپورت ضامن .

علاوه بر این ، ضامن در هنگام انجام مراحل ضمانت به پلیس بیگانگان به طور متوسط 25 یورو پرداخت می کند.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در آلمان تا 12 هفته هستند می توانند با ویزای C برای تحصیل به دانشگاه بروند و برای این نوع ویزا نیازی به ضمانت یا حساب مسدود شده ندارند ، فقط برای افرادی که برای آموزش طولانی مدت میروند به یکی از این دو نیاز است 

ویزای آلمان 

انواع ویزای آلمان 

دو نوع ویزای آلمان وجود دارد. یکی ویزای C-Type و دیگری ویزای D-Type است.
ویزای نوع C؛ این یک نوع ویزای توریستی تا 90 روز است و قابل تمدید نمیباشد .
ویزای D-Type؛ 90 روز و بیشتر به عنوان ویزای ملی و قابل تمدید است .
دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند باید برای گروه ویزای D-Type (نود روز یا بیشتر) اقدام کنند . این برنامه ها با قرار ملاقات انجام می شوند . دانش آموزی که از کنسولگری وقت دارد با به همراه داشتن اسنادی که برای ویزا آماده کرده در کنسولگری حاضر میشود . این قرار ملاقات ویزا به صورت مصاحبه است. دانش آموزانی که تمام شرایط دانشگاه های آلمان را بجا آورده اند اجازه درخواست ثبت نام در دانشگاه ها را دارند . روند ارزیابی اسناد بعد از درخواست آغاز میشود .
این روند اگر مدارک کامل باشد حدود یک ماه به طول می انجامد و به صبر نیاز دارد و اگر مدارک ناقص باشد ممکن است بیشتر ازیک سال به طول انجامد . پس از این فرآیند ، قرار ملاقات ویزا دانش آموزانی که از مدرسه پذیرفته شده اند بلافاصله گرفته می شود و آنها را به مصاحبه ویزا هدایت می کنند.
همچنین ویزا اگر مدارک کامل باشد حدود دو هفته الی یک ماه به طول می انجامد و اگر مدارک ناقص باشد ممکن است بیشتر ازیک سال به طول انجامد.


سردرگم ترین مسائل مربوط به ویزای آلمان انواع ویزا ها است ، به دنبال ضمانت نامه و مسایل مربوط به حساب مسدود شده که در مرحله ویزا مشاهده می شود.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  2     +   =   چهل و شش