تحصیل در آلمان و هزینه های آن

  • 0 نظر
  • 316 بازدید
  • چهارشنبه 27 فروردین 1399

تحصیل در آلمان و هزینه های آن;
تحصیل در آلمان و هزینه های آن
5 از 5 بوسیله 2 رای
تحصیل در آلمان چه برای آلمانی ها وچه برای مردم در سرار دنیا یک فرصت بزرگ به حساب میاد . کسب تجربیات جدید، یادگیری زبان آشنایی با روش های جدید با ما.

تحصیل در آلمان چه برای آلمانی ها وچه برای مردم در سرار دنیا یک فرصت بزرگ به حساب میاد . کسب تجربیات جدید، یادگیری زبان آشنایی با روش های جدید آموزشی دنیاست...


اجازی اقامت در آلمان برای تحصیل به منظور ماندن در آن کشور و شرکت در برنامه های دانشجوی،کلاس پیشنیاز و کلاس های زبان در صورت لزوم است.
برای تحصیل در آلمان نیاز به گذراندن یک دوری درسی در کشور فرد درخواست کننده است .به ترتیب نیاز به ویزای دانشجویی و محلی برای سکونت است و در نهایت نیاز به اجازه ی اقامت.
تحصیل در آلمان یک امتیاز بالا محسوب میشود چرا که دانشگاه های کشور آلمان در دنیا از مقام بالایی برخوردار هستند و علاوه بر آن دوره های آکادمیک فنی حرفه ای آن در بخش عمده ای به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده میشود.

هزینه تحصیل در آلمان

یکی از سوالاتی که ذهن فرد و خانواد را درگیر می کند هزینه تحصیل در آلمان است . اولین هزینه ای که باید مدنظر گرفته شود هزینه دانشگاه است .دانشگاه های دولتی آلمان هزینه ایی برای شخص ندارد . ا گر دقیق گفته شود اکثر دانشگا های آلمان و مدارس عالیه تخصصی توسط دولت تامین میشود.
در صورت تمایل امکان تحصیل در دانشگا های خصوصی یا غیر دولتی نیز هست که مسلما هزینه ی بالایی نیز به همراه دارد و باید در سال حدودا 2000هزار یورو برای آن در نظرگرفت . برای دانشگا های دوتی با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی به طور میانگین بین 150 تا 250 یورو برای هرترم محاسبه میشود.


در اغلب دانشگاه ها امکان استفاده از کارت دانشجویی به عنوان بلیط اتوبوس و مترو است


مبحثی که نباد فراموش شود هزینه ی خورد و خوراک در آلمان است . اگرچه کشور آلمان در مقایسه با بقیه کشور ها از لحاظ مواد غذایی ارزان تر است ولی آن را نباید نادیده گرفت. اگرچه نوع خوردو خوراک کاملا سلیقه ایست ولی حدودا ماهیانه 250یورو کافی است.
هزینه مسکن در کشور آلمان بسیار متفاوت است و بسته به انتخاب شهر متغییر است . به طور مثال زندگی در یک شهر صنعتی با دانشگا های بزرگ با انتخاب یک شهر کوچک و دانشگاهی در نزدیکی ان خیلی متفاوت است .
از آنجایی که گرفتن خانه برای دانشجویان کمی دشوار است .اکثرا آپارتمان مشترک را انتخاب میکنند . یکی از انتخاب هایی که دانشگاه دراختیار دانشجویان قرار میدهد که از لحاظ مالی هم بسیا ر مناسب است خوابگاه دانشجویی است . اغلب در خوابگاه دانشجویی آشپزخانه مشترک و هر کسی برای خودش اتاق جداگانه دارد.

داشتن قرارداد خانه در آلمان فرصت دریافت پذیزش دانشجویی را بالا میبرد . خوابگاهای دانشجویی اغلب بین 200 _400یورو ، آپارتمان مشترک بین 300_500یورو و خانه ی شخصی از 400یورو به بالا شروع میشود، هزینه کتاب و جزو های دانشجویی با توجه به نوع رشته متغییر است ولی به طور میانگین 50یورو را باید در نظر داشت.

روش های یادگیری سریع زبان

بهترین راه برای یادگیری زبان بودن در محیط همان کشو ر است در واقع اگر کسی شرایط خواندن زبان در کشور مورد نظر را داشته باشد از خیلی از موانع به راحتی عبدر کرده است.
در حین تحصیل در آلمان با توجه به نیاز شخص از طرف دانشگاه اساتیدی برای کمک به فرد بعد از ساعات کلاس درسی و رفتن به کلاس زبان به صورت فشرده دراختیار فرد قرار داده میشود
این کلاس ها بسته به نوع شرایط فرد هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری انجام میشود .استفاده از کلاس ها باعث فعال کردن زبان و فهم مفاهیم سخت و همچنین آشنایی با افراد جدید و شناخت مهارت های شخصی در خود فرد است.


دستبندی دانشگاه در کشور آلمان

در کشور آلمان دانشگاه ها به 3 دسته تقسیم میشوند

هنرکده که در آن به موسیقی، فیلم و هر آنچه که با هنر در ارتباط است پرداخته میشود و همراه با کارهای عملی است.
دانشکده فنی تخصصی که برعکس هنرکده دروس علمی ورشته های عمومی را داراست و در کنارش باید یک دوره عملی هم انجام شود.
دانشگاه که شخصا به رشته های تحصیلی اختصصاص داده میشود و دوره ی عملی ندارد.
تعداد دانشگاه های دولتی آلمان از غیر دولتی آن بیشتر است .تحصیل در آلمان باید برای تمامی افراد امکان ذیر باشد از این جهت بعضی از ایالات در آلمان هزینه ای بابت دانشگاه دریافت نمیکنند و در بعضی به حداقل رسانده شده است و علاوه بر آن راه کافی برای دریافت کمک از طرف دولت وجود دارد که به آن درکشور آلمان گفته میشود.
در دانشگاه علاوه بر توضیحاتی که توسط استاد مطرح میشود تا حد امکان شرایط را ایجاد میکنند تا این دروس ارائه شده به صورت عملی نشان داده و اثبات گردد.
نمرات هرترم توسط امتحانات پایانی ، سخنرانی کارهایی ، که در منزل باید انجام داد وپروژه های عملی داده میشود . بخش های عملی توسط دانشجو به عنوان کارآموز به مدت چند هفته تا چند ماه انجام میگردد و همزمان با آن از تجربیات و دروسی که در دانشگاه خوانده شده است استفاده میشود . پیام مثبتی که اینچنین کارهای عملی با خود به همراه دارد انتخاب راحت تر شغل در آینده است .
مدرک فارق التحصیلی در آلمان در سطح بین المللی است وهمچنین دوره های فننی حرفه ای دانشکده های کشور آلمان همیشه از بهترین ها بوده است . برای دوره ی کارشناسی باید بین 6تا 8 ترم و بعد از آن بین 2تا4 ترم کارشناسی ارشد تحصیل شود و در نهایت پایان نامه برای تایید این دو مدرک است.
در رشته های پزشکی ، دارو سازی، وکالت ، دندان پزشکی و شغل های معلمی باید امتحان دولتی را هم علاوه بر امتحانات دانشگاه داد. آموزش های آکادمیک فنی حرفه ای در کشور آلمان ایجاد کننده ی دانش بنیادی ، دانش نظری ، همچنینن جزئیات فنی و کاربردهای عملی است.
فارق التحصصیلان پس از اتمام درس در هرجای دنیا متوانند به راحتی و با موفقییت کارکنند.
بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل
Muenster.
هیچ وقت یک شهره صنعتی نبوده است .ساختار این شهر کاملا دانشجویی است .جمعیت این شهر را 300000هزار نفر تشکیل داده است که از آن 52000نفر دانشجو هستند .این شهر داری کافه های زیاد دانشجویی است .هزینه زندگی در این شهر کم بوده و اکثرا در این شهر از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده میشود .

  آلمان -1


Berlin

برلین با د اشتن جمعیت 3،5میلیون دارای 180000هزار دانشجو که 32000 هزار نفر از آنان در دانشگاه Humboldt تحصیل میکنند هزینه زندگی در برلین نسبت به قبل کمتر شده است ولی نمیتوان آن را نه عنوان یک شهر ارزان به شمار آورد. رفت وآمد با وسایل حمل نقل عمومی در این شهر بسیار راحت است که به این منظور خرید را نیز دلنشین تر و راحت تر میکند.همچنین کار در برلین برای دانشجویان به راحتی پیدا میشود.

Dresden

شهری است با جمعیت 550000 هزار نفر که 45000هزار نفر آن را دانشجویان تشکیل میدهند. با توجه به جمعیت پایینی که این شهر دارد همیشه پذیرای صمیمانه ی دانشجویان بوده است. Dresden در ایالت Sachsen قرار دارد وفرهنگ کلاسیک این شهر باعث شاد نگه داشتن افراد این شهر میشود. هزینه اجار خانه در Dresdenخیلی پایین است به طوری که تنها با 300یورو میتوان در نزدیکی Campus زندگی کرد.


Heidelberg

ضرفیت این شهر 150 هزار نفراست که 40 هراز نفر آن دانشجو هستند. این شهر مقام مرکز تحققیقات در رشته های شیمی و زیست را در ایالت Sachsen دارد ودر لیست آرزوی اکثر دانشجویان تازه دارد است.از نظر کیفیت زندگی و مکان های تفریحی هم سطح با شهر Muenster. برای زندگی در این شهر نیاز به بوجه ی کافی دارید چرا که یکی از شهرهای گران در کشور آلمان محسوب میشود.از آنجایی که Heidelberg یکی از شهرهای توریستی آلمان به حساب میاد از لحاظ کاری جای نگرانی برای دانشجویان نیست.


Muenchen

یک مغناطیس قوی در آلمان از لحاظ اقتصادی به شمار میاید چرا که 7 شرکت از شرکت های 30DAXدر داخل و یا اطراف این شهر فعالیت دارند. جمعییت این شهر 1،5میلیون نفر که از آن 120000هزار نفر دانشجو هستند .هزینه ها در این شهر نسبتا بالاست بخاطر هزینه مسکن ولی در کنار آن دقدقه ای برای پیدا کردن کار برای دانشجویان نخواهند داشت .


Koeln

با جمعیت 1میلیون نفر دارای 100000هزارنفر دانشجو مباشد که نسبت به بقیه شهرها خیلی زیاد نیست ولی به دلیل شعاری که مردم این شهر دارند : "زندگی کن و اجازه ی زندگی بده " محبوب است . به دلیل برگزاری اکثر جشن ها این شهر همیشه شاد است و طبیعت زیبایی نیز دارد .از لحاظ کاری شهری مناسب اما در کنار آن هزینه ی مسکن کمی بالاست.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  1     +   =   33