اقدام برای مهاجرت

  • 0 نظر
  • 1105 بازدید
  • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

اقدام برای مهاجرت;
اقدام برای مهاجرت
4.75 از 5 بوسیله 2 رای
افراد بسیاری وجود دارند که آرزوی زندگی و کاردر یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند و در نهایت میخواهند اقامت دائم در آن کشور را اخذ کنند.اکثر افرادی که قصد اقدام برای مهاجرت دارند مایلند که راحت ترین,کم هزینه ترین,زود بازده ترین و ایمن ترین راه را انتخاب کنند.افراد مهاجرگزینه های متفاوتی پیش رو دارد از جمله: ازدواج,نامزدی,سرمایه گذاری,ویزای کاری,green card,تحصیلی.

راهکار های اقدام برای مهاجرت چیست؟

افراد بسیاری وجود دارند که آرزوی زندگی و کاردر یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند و در نهایت میخواهند اقامت دائم در آن کشور را اخذ کنند.اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند مایل هستند که راحت ترین,کم هزینه ترین,زود بازده ترین و ایمن ترین راه را انتخاب کنند.انجام مشاوره با نهاد های معتبر در این زمینه اهمیت زیادی دارد فرد مهاجرگزینه های متفاوتی پیش رو دارد از جمله: ازدواج,نامزدی,سرمایه گذاری,ویزای کاری,green card,تحصیلی.

هر کدام را به اختصار توضیح میدهیم:

ازدواج

کسانی که می خواهند از طریق ازدواج اقدام کنند باید آن شخصی را که در نظر دارند شهروند آن کشور باشد و پاسپورت آن کشور را داشته باشد و حتما مدرکی مبنی بر اینکه این دو نفر با هم همسر هستند داشته باشند(به عنوان مثال عقد نامه).

 

نامزدی

افرادی که میخواهند از طریق نامزدی اقدام کنند پروسه کاری آنها شبیه به ازدواج می باشد,این افراد باید آن شخصی را که در نظر دارند شهروند آن کشور باشد و نیز حتما مدرکی دال بر این که این دو نفر یک دوره زمانی را با هم بوده اند داشته باشند(به عنوان مثال یک قطعه عکس).

 

سرمایه گذاری

گرفتن ویزای سرمایه گذاری شرایط ویژه ای دارد,این ویزا مناسب افرادی است که میخواهند یک سرمایه نسبتا بزرگی را وارد یک کشور بکنند و در آن کشور با این سرمایه به یک کار تجاری بپردازند و از این طریق نیز ویزایشان را اخذ کنند معمولا این افراد باید مبلغ مشخصی را برای یک مدت در یکی از حسابهای آن کشور ذخیره کرده و در این مدت مشخص هیچ گونه دخل و تصرفی در آن نداشته باشند.در کل باید این مبلغ به این گونه باشد که به اقتصاد کشور مقصد کمک کند و در نهایت باعث رشد اقتصاد آن کشور باشد.

 

کاری

افرادی که می خواهند از طریق ویزای کاری اقدام کنند باید از کشوری که مورد نظرشان می باشد دعوت نامه کاری از یک کارفرما را داشته باشند که شرایط ویژه ای دارد به این صورت که اگر شخص برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقدام کند باید آن شغل مورد نظر را سه ماه در کشور مورد نظر آگهی کنند وکسی که توانایی انجام این کار را داشته باشد وجود نداشته باشد و بعد از آن سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کنند و باز کسی که توانای انجام این کار را داشته باشد وجود نداشته باشد وبعد از طی کردن این پروسه نسبتا طولانی و سخت تحت شرایط خاصی کارفرما میتواند برای شخص دعوت نامه کاری بفرستد تا شخص نیز از این طریق اقدام کند.

 

Green card

بعضی از کشورها هستند که به دلایل خاص حکومتی از طریق دادن green card به افراد خارجی اقامت داده و از این طریق جذب مهاجر و در واقع نیروی انسانی می نمایند به عنوان مثال یکی از این دلایل میتواند کمبود جمعیت یا کمبود نیروی متخصص باشد. این کشورها برای جذب نیروهای مورد نیازشان شرایطی را در نظر می گیرند که افراد باید این شرایط را با شرایط خودشان تطبیق دهند و اگر آن شرایط را دارا بودند از این طریق برای مهاجرت اقدام کنند. افرادی که از طریق green card اقدام می کنند و موفق به گرفتن ویزا می شوند دارای تمام مزایای شهروندی آن کشور خواهند بود.

 

تحصیلی

یکی از راههای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا و سایر کشورهای جهان مهاجرت از طریق پذیرش تحصیلی می باشد.اکثرکسانی که از طریق تحصیلی اقدام می نمایند مایل هستند در کنار تحصیل شاغل نیز باشند و قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهند پس بهتر است کشوری را برای تحصیل انتخاب کنند که اجازه کار داشته باشند و همچنین اگر همراه دارند بهتر است کشوری را برای تحصیل انتخاب نمایند که به همراه نیزاجازه کار می دهند (تنها کشوری که به همراه اجازه کار می دهد کشور انگلستان می باشد که به صورت تمام وقت اجازه کار می دهند).همچنین اگر افراد مایل باشند برای کشورهای دیگر اقدام کنند بهتر است برای کشوری اقدام نمایند که اولا رتبه دانشگاهی آن کشور رتبه بالایی در سطح جهان باشد دوما حتی الامکان هزینه تحصیل در آن کشور رایگان باشد.

 

مزایا و معایب هر کدام از شیوه های مهاجرت

به طور کلی از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنیم؟ سوالی است که ذهن افراد خواهان مهاجرت را به خود مشغول کرده است.ما در اینجا به صورت خلاصه به آن پرداخته ایم.

مزایای ویزای ازدواج ونامزدی

در این نوع ویزا فرد نیازمند هیچ شرط خاصی نیست و صرفا به جهت داشتن یک شخص که شهروند آن کشور باشد که قصد ازدواج با او را دارد می توان اقامت یک کشور را اخذ نمود.

معایب ویزای ازدواج و نامزدی

ازمعایب این نوع ویزا این است که معمولا افراد کیس مورد نظری که شهروند یک کشور اروپایی باشد را در نظر ندارند.

معایب ویزای سرمایه گذاری

از معایب این نوع ویزا این است که افراد برای مهاجرت به یک کشور و اخذ اقامت آن کشور باید هزینه ی زیادی را متقبل شوند و در عین حال از اقتصاد و وضع بازار آن کشور اطلاع خاصی ندارند و این امر باعث میشود که این امر دارای ریسک بالایی باشد پس پیشنهاد میشود که حتی الامکان از این طریق اقدام نشود.

مزایای ویزای کاری

از مزایای ویزای کاری می توان به این نکته اشاره نمود که چون این افراد صرفا جهت کار درکشورمورد نظر اقدام می کند تمام وقت اجازه کار دارد و همچنین هزینه های اضافی دیگری ندارد از جمله:هزینه تحصیل.

معایب ویزای کاری

از معایب این نوع ویزا میتوان به این نکته اشاره نمود که چون اکثر کشورهای دنیا شرایط سختی را برای ویزای کاری در نظر گرفته اند معمولا افراد نمی توانند از این طریق اقدام نمایند و یا خیلی سخت می باشد به عنوان مثال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایط به این شکل می باشد که شخص باید در ابتدا در آن کشور کارفرما داشته باشد و همچنین باید آن کار را سه ماه در کشور مورد نظر آگهی کند و در آن کشور کسی وجود نداشته باشد که بتواند آن کار را انجام دهد و بعد از آن کار را سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند و باز هم کسی در کل اتحادیه اروپا نباشد که بتواند ان کار را انجام دهد بعد از این پروسه سخت و زمانبر میتواند برای شخص مورد نظر دعوتنامه کاری ارسال کنند.

مزایای اخذ ویزا از طریق green card

کسانی که از طریق اخذ گرین کارت اقدام میکنند از همان ابتدا امتیازات یک شهروند را دارا میباشند به همین خاطر طرفدار زیادی برای این نوع ویزا وجود دارد.

معایب اخذ ویزا از طریق green card

چون کشورهایی که از طریق گرین کارت مهاجر میپذیرند معمولا شرایط سختی را در نظر میگیرند اکثر افرادی که مایلند از این طریق اقدام کنند شرایطش را دارا نمی باشند و نمی توانند از این طریق اقدام کنند.

مزایای ویزای تحصیلی

از مزایای این نوع ویزا می توان به این نکته اشاره نمود که تقریبا تمام افرادی که می خواهند مهاجرت کنند شرایطشان برای مهاجرت از این طریق محیا می باشد به عبارت دیگرکمتر کسی وجود دارد که برای مهاجرت از این طریق نتواند اقدام کند وهمچنین راحت ترین و ایمن ترین وزودبازده ترین و کم هزینه ترین راهی که میتوان به هموطنان عزیز برای امر مهاجرت پیشنهاد داد این نوع ویزا می باشد در ضمن یکی از خصوصیات خوب این نوع ویزا این است که افرادی از این طریقه اقدام می کنند اغلب اجازه کار دارند و همچنین بعد از پایان تحصیلشان در صورت داشتن کار می توانند ویزای تحصیلی شان را به ویزای کاری تبدیل کنند وبعد از این که چند سال به دولت مربوطه مالیات بپردازندو همچنین می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند و همچنین ازمزایای دیگر این نوع ویزا این است که افرادی که از یک کشور اروپایی مدرک تحصیلی می گیرند شرایط کاری خوبی در آن کشور یا سایر کشورهای دیگر دنیا را دارند همچنین اگر برای ادامه تحصیل در دانشگاههای برتر دنیا اگر بخواهند پذیرش بگیرند شانس بالایی خواهند داشت.

باتوجه به تجربیات کاری وکلا وهمچنین مهاجرینی که در گذشته اقدام نموده اند بهترین راه برای مهاجرت,مهاجرت از طریق تحصیل می باشد.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی برای کشورهایی که مدرک تحصیلی معتبری دارند اقدام می کنند اگر زمانی مایل باشند که به کشور خود بازگردند حداقل شغلی که میتوانند داشته باشند این است که عضو هیئت علمی دانشگاههای برتر کشور باشند.

از میان کشورهایی که دانشگاههای معتبری در سطح جهان دارند میتوان این کشورها را نام برد:آمریکا,انگلستان,اتریش.

کشور آمریکا معتبر ترین دانشگاهای دنیا را دارد و همچنین شرایط زندگی که در این کشور وجود دارد فوق العاده است اما مشکلی که برای این کشور وجود دارد این است این کشور ویزا را به ایرانی ها بسیار سخت می گیرند و ریسک ویزای بالایی دارد و احتمال ریجکت شدن شخص ایرانی بسیار بالاست.

کشور انگلستان شرایط تحصیل و زندگی بسیار عالی را دارد به این صورت که افرادی که از این کشور فارغ التحصیل می شوند در اکثر دانشگاههای برتر دنیا پذیرفته می شوند و همچنین اگر مایل باشند در انگلستان بمانند شرایط کاری که در این کشور دارند عالی می باشد و همچنین اگر مایل باشند به کشور آمریکا یا کانادا یا استرالیا مهاجرت کنند درصد شانس بالایی را دارند.وهمچنین در این کشور به همراه اجازه کار تمام وقت می دهد.

کشور اتریش دارای دانشگاههای معتبری در سطح جهان می باشد که رنک دانشگاهی 18 تا 20 دنیا را دارد و همچنین نکته مثبتی که این کشور دارد این است که تحصیل در این کشور رایگان می باشد و همچنین این کشور اجازه 20 ساعت کار در هفته را به مهاجران می دهد و پس از پایان تحصیلات اگر فرد ویزای تحصیلی را به ویزای کاری برگرداند می تواند از این طریق برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.شرایط زندگی در این کشور بسیار شبیه به ایران می باشد,چهار فصل می باشد دارای تابستان گرم و زمستان سرد وهمچنین طبیعتی بسیار زیبا است.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  48     -     بیست و دو   =