مهاجرت به مجارستان

 • 0 نظر
 • 3930 بازدید
 • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

مهاجرت به مجارستان;
مهاجرت به مجارستان
2.56 از 5 بوسیله 8 رای
یکی از موضوعاتی که در مراجعه به مؤسسات مهاجرتی سؤال می شود موضوع مهاجرت به مجارستان و راه های دستیابی به اقامت مجارستان میباشد. مهاجرت به مجارستان به علل مختلف مورد توجه علاقمندان به تحصیل و زندگی در اروپا قرار گرفته است، لذا با توجه به این موضوع در این مقاله اطلاعات زیادی در باب مهاجرت به این کشور زیبای اروپایی خواهیم داد.

مجارستان کشوری از اروپای غربی و عضو پیمان شینگن می باشد. این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست. مساحت کشور مجارستان93030 کیلومتر مربع می باشد . این کشور از شرق با رومانی، از شمال غرب با اتریش، از سمت شمال با اسلواکی، از شمال شرق با کشور اوکراین و از جنوب غرب با اسلوونی دارای مرز مشترک هست. زبان رسمی مردم مجارستان، مجاری و پایتخت آن شهر بوداپست است.
مجارستان از جمله کشورهای توریستی جهان، که با توجه به طبیعت بسیار زیبا و حاصل خیز خود سالیانه پذیرای بازدید کنندگان بسیاری می باشد. از مهم ترین شهر های مجارستان میتوان به دبرتسن ، میشکولتس ، سگد ، پچ ، گیور و… اشاره نمود. این کشور دارای آب و هوای سرد در زمستان ها و گرمای شدیدی در تابستان ها می باشد. کشور مجارستان دارای جمعیتی بالغ بر ده میلیون و سیصد و سیزده هزار نفر و واحد پول آن فورینت است.

راه های گوناگونی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

کشور مجارستان به دلیل اقتصاد نسبتأ قوی به عنوان مقصد سرمایه گذاری و کارآفرینی از سوی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد. علاوه بر این موضوع بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت در مجارستان به دلیل امکان اخذ اقامت خانوادگی این روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند و با توجه به مالیات بسیار پایین گزینه خوبی به حساب می آید. از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در مجارستان امکان اخذ اقامت مجارستان در کمترین زمان ممکن وجود دارد اما باتوجه به اینکه احتمال بازگشت سرمایه و سودآوری در کشور مجارستان بسیار پایین است کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، اسلواکی و اتریش جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا بیشتر توصیه می شود. به هر صورت روش سرمایه گذاری پس از روش های دیگر و کم هزینه تر مهاجرت توصیه می شود و بهتر است پس از شناخت بیشتر کشور مقصد اقدام به ثبت شرکت و کارآفرینی نمایید .

 ثبت شرکت در مجارستان -1

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

یکی از سریعترین راههای مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت مجارستان ازدواج با یک تبعه مجارستانی و یا شخصی است که تنها اقامت مجارستان را دارد. اما باید دقت داشته باشید که این راه به هیچ وجه آسان نیست و شما جهت انجام صحیح اقدامات حقوقی اخذ ویزای ازدواج احتیاج به مشاور حقوقی پیدا می کنید.

در سالهای گذشته به دلیل اینکه افرادی به بهانه ازدواج وارد کشورهای اروپایی شدند و به شیوه های گوناگون اقدام به اخذ اقامت به بهانه ازدواج نموده اند قوانین بسیار سختگیرانه ای وضع گردیده است. افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت دائم مجارستان از این طریق را دارند باید اثبات نمایند که این ازدواج قصد واقعی آنها بوده و برای اثبات این موضوع باید مدارکی به سفارت ارائه نمایند.

این مدارک شامل مدارک مالی همسر، مدارک اثبات ازدواج، گواهی تجرد شخص پیش از ثبت ازدواج و فرمهای سفارت می باشد. یکی از مهم ترین مدارک جهت ارائه به سفارت مدارک مالی و شغلی همسر مقیم مجارستان می باشد. در واقع باید اثبات گردد این فرد شغل مناسبی جهت امرار معاش و تأمین هزینه های زندگی در کشور مجارستان دارد.

 مهاجرت به مجارستان از طرق ازدواج -1

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های مهاجرت و اخذ تابعیت می باشد. قوانین مربوط به پناهندگی زمانی وضع گردید که عده زیادی از افراد به واسطه جنگ و مسائل دیگر با خطرات جانی، مالی و حیثیتی رو به رو شدند و به این دلیل طبق قانون ژنو اعلام گردید اینگونه افراد می توانند انسانیت و جان خود را از خطرات مصون دارند و به کشورهای دیگر پناه ببرند.

با گذشت چندین سال عده زیادی در پی سودجویی برآمدند و به بهانه های مختلف از کشور خود بدون دلیل قانع کننده به کشور مورد علاقه خود از راه های پر خطر سفر کرده و اعلام پناهندگی نمودند. لذا دولتها بر آن آمدند که قوانین مربوط به پناهندگی را محکم تر نمایند و به هر شخصی با هر بهانه ای تابعیت اعطا نگردد. علاوه بر این موضوع علت دیگری سبب شده که اکثر حقوقدانان این روش را یکی از بدترین راههای مهاجرت معرفی نمایند. این علت خطر جانی راه های پر خطر پناهندگی است. امروزه با توجه به سودجویی بسیاری از کلاهبرداران و کسب مبالغ کلان از این راه، توصیه می شود راههای قانونی و مناسب تر را بر حسب مشاوره با کارشناسان این حرفه برگزینید که در ادامه بیان خواهیم نمود.

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی

یکی از روش های مهاجرت به مجارستان که متقاضیان زیادی را در مقایسه با دیگر راهها به خود اختصاص داده مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در کالج ها و دانشگاه های مجارستان می باشد. دلایل زیادی سبب شده که کشور مجارستان به عنوان مقصد و کشور مورد علاقه دانشجویان قرار گیرد.
مزایای تحصیل در مجارستان:

 • هزینه پایین تحصیل در بهترین کالج ها و دانشگاهها
 • اعتبار بسیار بالای دانشگاههای مجارستان در کشورهای اروپایی و آسیایی من جمله کشور ایران
 • تحصیل به زبان انگلیسی حتی در مقطع لیسانس
 • عدم نیاز به مدرک زبان جهت پذیرش از کالج ها و دانشگاههای مجارستان
 • امکان کار و اقامت پس از تحصیل
 • عدم محدودیت سنی در اخذ ویزای تحصیلی

در حال حاضر کشور مجارستان مقصد بسیاری از دانشجویان علاقمند به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی را دارند می توانند بدون قبولی در دانشگاههای دولتی ایران از بهترین کالج های مجارستان پذیرش بگیرند و حتی دوره های زبان انگلیسی را در این کالج ها طی بکنند. در واقع جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مجارستان دانش آموزان می بایست ابتدا یک دوره pre medical را در کالج بگذرانند و پس از اخذ نمره قبولی در آزمون این رشته ها وارد دانشگاه گردند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب مجارستان عدم محدودیت سنی در تحصیل پزشکی می باشد. دانشجویان علاقمند به رشته پزشکی می توانند حتی تا سن ۲۸ سال پذیرش اخذ نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:
فرم درخواست اقامت بلند مدت
گذرنامه معتبر ( با اعتبار حداقل ۳ ماه)
یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی
اسناد مربوط به رزرو محل اقامت و خوابگاه
بیمه نامه
نامه پذیرش دانشگاه
نامه تمکن مالی شامل حساب بانکی معادل هزینه یکسال تحصیل و زندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار

مهاجرت به اروپا از طریق ویزای کار در چند سال گذشاته به دلیل بحران های اقتصادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. لذا توصیه می گردد پیش از هر اقدامی از قوانین اخذ ویزای کار هر کشور به طور دقیق آگاه باشید و از ضرر های احتمالی خود در این روش جلوگیری نمایید. بر اساس قانون کشور مجارستان افراد خارجی زمانی امکان اخذ ویزای کار مجارستان را خواهند داشت که شرایط شغل مورد نظر برای یک فرد مجارستانی و یا اروپایی مساعد نباشد و تقاضایی از این محدوده برای این شغل وجود نداشته باشد. در واقع اشخاص غیر اروپایی در صورتی می توانند ویزای کار مجارستان را اخذ نمایند که شغل مورد نظر آنها از طرف کارفرما سه ماه در کشور مجارستان و سه ماه در کشورهای اتحادیه شینگن آگهی شود و تقاضایی متناسب با شرایط اعلام شده از سوی کارفرما وجود نداشته باشد. لذا اقدام برای ویزای کار مجارستان کار آسانی نیست و پیشنهاد می گردد افرادی که رزومه کاری و علمی قوی دارند برای کشورهای صنعتی و دارای موقعیت شغلی در اروپا همچون کشور های آلمان و اتریش اقدام نمایند.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار مجارستان:

 • فرم درخواست ویزای بلند مدت مجارستان
 • یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • رزرو محل اقامت در مجارستان
 • بیمه نامه
 • گذرنامه معتبر حداقل با اعتبار سه ماه
 • قرارداد استخدام (در این قرارداد می بایست میزان حقوق دریافتی، مدت زمان قرارداد کاری، سمت شغلی و سایر موارد مهم ذکر شود)
 • اساسنامه شرکت مربوطه
 • ترازنامه سال گذشته شرکت
 • یک گواهی مبنی بر عدم بدهی شرکت

مجارستان و ویژگی ها

مجارستان یکی از ۳۰ کشور پر بازدید جهان است.
مکعب روبیک در سال ۱۹۷۴ توسط Ernő روبیک، استاد معماری در مجارستان اختراع شد.
ساخت کاخ سلطنتی سنت استفان، ۵۰ سال به طول انجامید و به یادبود پادشاه اول مجارستان ساخته شد.
کاخ سلطنتی سنت استفان و ساختمان پارلمان مجارستان هم ارتفاع هستند (۹۶ متر) و ساختمانی بلندتر در این شهر اجازه ساخت ندارد.
بوداپست به خاطر داشتن حمام‌ها و چشمه‌های آب گرم مشهور است و این کشور بیش از ۱۰۰ چشمه آب گرم را در خود جای داده است.

بزرگترین فستیوال موسیقی جهان به نام Sziget هر ساله در ماه آگوست و به مدت یک هفته در بوداپست برگزار می‌شود.

قدیمی‌ترین خط متروی جهان پس از لندن، در بوداپست و در سال ۱۸۹۶ افتتاح شده است.

محبوب‌ترین ورزش در مجارستان فوتبال و واترپلو است.
پایه‌های کشور امروزی مجارستان را قوم مجار در اواخر قرن نهم میلادی بنا نهادند.
کشور مجارستان در فاصله سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۸۹ تحت سلطه کمونیسم بود

امید به زندگی در این کشور برای زنان بین ۷۷ تا ۸۳ سال و برای مردان بین ۶۸ تا ۷۳ سال است.
کتب خاطرات زندگی در مجارستان یکی از پرفروش‌ترین عناوین چاپی اروپا است.

وجود بروکراسی در ادارات


معمولاً بررسی پرونده‌های اداری و رسمی در مجارستان، طی یک فرایند بسیار بوروکراتیک انجام می‌شود و زمان زیادی برای بررسی پرونده‌های اداری صرف می‌شود. این موضوع معمولاً باعث ناراحتی بسیاری از ارباب رجوع‌ها در این کشور می‌گردد.

زبان دشوار

مجاری یک زبان دشوار برای یادگیری است. درصد قابل توجهی از مردم محلی در حومه شهر و خارج از بوداپست، فقط به زبان مجاری می‌توانند صحبت کنند. این موضوع گاهی می‌تواند به یک چالش برای مهاجران و حتی توریست‌ها تبدیل شود. معمولاً به مهاجران خارجی و توریست‌ها توصیه می‌شود حداقل با برخی از عبارات معمول مجاری آشنا باشند که بتوانند ابتدایی‌ترین تعاملات روزانه را با مردم محلی برقرار کنند.

نرخ بالای مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده ۲۷% بوده و این عدد بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا می‌باشد. تنها به تعداد کمی از اقلام مانند نان، مالیات ۱۵% تعلق می‌گیرد.

مزایای زندگی در مجارستان و داشتن اقامت این کشور

هزینه‌های زندگی پایین در این کشور.
سطح رفاه و امنیت نسبتاً بالا در این کشور.
تحصیلات رایگان شما و فرزندانتان در یکی از بهترین کشورهای اروپا.
امکانات رایگان و باکیفیت پزشکی درصورت داشتن بیمه دولتی.
امکان کار، زندگی و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن بدون هیچگونه محدودیتی.
راه اندازی یک تجارت امن در این کشور و تعامل تجاری با تمام کشورهای دنیا.
امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی و بین‌المللی.
امکان استفاده از تسهیلات بانکی در مجارستان و اروپا.
قوانین تجاری و گمرکی آزاد حوزه شنگن و اتحادیه اروپا.
امکان بهره برداری آسان از مارکت اروپا و دنیا.

وضعیت بهداشت و درمان مجارستان

در سال ‌های گذشته مجارستان به دلیل ارائه خدمات دندان پزشکی مناسب و مقرون به صرفه، توانست گردشگران زیادی را به خود جذب کند و هرساله گردشگران اروپایی زیادی برای ترمیم دندان‌های خود به مجارستان سفر می‌کنند. مجارستان بالاترین سرانه دندان پزشک را به ازای جمعیت خود در جهان به خود اختصاص داده و مراکز دندان پزشکی بزرگی را در بوداپست و شهرهای کم جمعیت‌تری همچون مشونگاروور تأسیس کرده است.

به کشور مجارستان، عروس کشورهای اروپایی نیز می‌گویند. این کشور از نظر معماری جذابیت بصری بسیاری بالایی را برای گردشگران ایجاد می‌کند. ساختمان‌های سطح شهر به همان شیوه معماری قرون ۱۸ تا ۲۰ میلادی هستند.

مجارستان دارای آب و هوای نسبتاً معتدلی است

این کشور دارای آب و هوای نسبتاً خنک و معتدل و نزدیک به آب و هوای غرب ایران است و به دلیل بارندگی‌های فصلی، دارای جنگل‌های سرسبز و باغات میوه زیادی می‌باشد. دمای هوا در مجارستان و در تابستان حدوداً ۳۴+ درجه و در زمستان نهایتاً ۱۸- درجه می‌باشد.

اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  سی     -   =   21