مهاجرت به اتریش

  • 0 نظر
  • 3821 بازدید
  • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

مهاجرت به اتریش;
مهاجرت به اتریش
5 از 5 بوسیله 3 رای
مهاجرت به اتریش

کشور اتریش

یکی از کشورهای عضو شینگن میباشد که دارای سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا میباشد و شهر وین پایتخت این کشور یکی از 5 شهر برتر دنیا از حیث تسهیلات شهری و امنیت شهری برای زندگی میباشد.اتریش با برخورداری از بسیاری امکانات و ویژگی ها شرایط استثنایی را برای کسانی که قصد ادامه تحصیل تقریبا رایگان را دارند فراهم نموده است. از جمله آن ها می توان به دارا بودن رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال 2012 اشاره کرد. همچنین دانشگاه های این کشور از نظر علمی در رتبه های بسیار عالی قرار دارند. در ادامه می توان به این نکته اشاره کرد که بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته های هنر و موسیقی در این کشور قرار دارند. زبان تدریس در دانشگاه‌های این کشور، آلمانی و در بسیاری از رشته‌ها به ویژه دوره کارشناسی ارشد و دکتری انگلیسی می‌باشد .

  کشور اتریش -1
کارخانجات و صنایع این کشور باعث جذب بسیاری از افراد جویای کار میشود. حال این سوال ممکن است ایجاد شود که روشهای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور چگونه است؟
ویزای توریستی که برای این کشور صادر میشود یک ویزای کوتاه مدت میباشد که باعث اخذ اقامت شخص نخواهد شد. معمولا مدت ویزای توریستی صادر شده بین یک تا سه ماه و گاهی نیز تا شش ماه میباشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ویزای توریستی این کشور نمی تواند تبدیل به ویزای دیگری مانند ویزای کاری و دانشجویی شود. برای تبدیل ویزا باید از این کشور خارج شد و دوباره برای دریافت نوع دیگری از ویزا اقدام کرد.
در ادامه یکی از روشهای مهاجرت به این کشور را بررسی می نماییم. ازدواج با یکی از اتباع اتریشی یکی از روش هایی می باشد که شخص میتواند بعد از ثبت ازدواج و ارائه مدارک آن به سفارت این کشور جهت اخذ ویزا اقدام نماید. معمولا ویزای صادر شده در این حالت یک ساله میباشد که بعد از تمدید تا سه سال شخص میتواند جهت اقامت دائم اقدام نماید.
روش دیگر اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی میباشد. تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر این کشورباعث شده است که بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل اتریش را انتخاب نمایند. بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه ها میتوان برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد. معمولا ویزایی که در این حالت صادر میشود یک ویزای سه ماهه میباشد که شخص بعد از ورود به شهر وین پایتخت این کشور برای دریافت کارت اقامت یک ساله خود اقدام مینماید. کارت اقامت هر ساله برای دانشجویان تمدید میشود. دانشجویانی که 7 سال در این کشور تحصیل کرده باشند میتوانند اقامت خود را دریافت کنند. یکی نکات قابل توجه این است که شخص دانشجو اجازه کار دانشجویی در هنگام تحصیل دارد و بعد از تحصیل نیز به وی یک سال فرصت کاریابی داده میشود، چنانچه شخص در این مدت موفق به کار کردن و پرداخت مالیات و بیمه شود بعد از سه یا چهار سال میتواند اقامت خود را از کشور اتریش دریافت نماید.

  ویزا -1 حق کار

دولت این کشور برای تمامی دانشجویان زمان های مشخصی برای کار به هنگام تحصیل در هفته در نظر گرفته که در مقاطع مختلف نسبت به یکدیگر در مدت زمان متفاوت هستند ؛ در مقطع لیسانس حدود 10 ساعت کار در هفته با حقوق 7 تا 10 یور، فوق لیسانس 20 ساعت با حقوق 9 تا 11 یورو و برای دانشجویان مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعته بصورت هفتگی با حقوق ۸ تا۱۰ یورو برای هر ساعت .

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجوهای عزیز به صورت میانگین 700 تا 800 یورو در ماه می باشد که به هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و … مرتبط می شود.

با توجه به نکات ذکر شده اتریش می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی برای مهاجرت باشد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  چهل و دو     +     بیست و نه   =