آزمون های رسمی مختلف زبان

 • 0 نظر
 • 2947 بازدید
 • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

آزمون های رسمی مختلف زبان;
آزمون های رسمی مختلف زبان
4 از 5 بوسیله 3 رای
آزمون های رسمی مختلف زبان

آزمون ها و مدارک مورد نیاز فرانسه

داشجویان غیر اروپایی،  برای ثبت نام در سال اول یا دوم دانشگاه  باید حتما روند « درخواست پذیرش اولیه» (DAP) را دنبال کنند. از این رو باید قادر باشند به نحوی تسلط شان به زبان فرانسوی را ثابت کنند.

 آزمون ها و مدارک مورد نیاز فرانسه -1

 • آزمون TCF-DAP:برای ورود به سال اول دانشگاه گرفنته کمیشود و شامل tcf و تفسیر متن است.tcf در 629 مرکز معتبر در 129 کشور برگزار میشود.
 • آزمون tef:TEF آزمونی است که از سوی اتاق بازرگانی و صنعت پاریس ابداع شده است.این آزمون مهارتها و سطح زبان فرانسوی عمومی داوطلبان را در قالب 100 سوال و دو امتحان کتبی و شفاهی مورد سنجش قرار میگیرد.

TCF در 400 مرکز معتبر و در حدود 100 کشور برگزار میشود.DELF(دیپلم مقدماتی زبان فرانسوی) و DALF(دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی) مدرک هایی هستند که آموزش و پرورش فرانسه صادر میکند.این دیپلم ها از 6 مدرک مستقل تشکیل شده است که هرکدام یک سطح دارد و پس از گذراندن 4 سطح میتوان مدرک DELF را گرفت و پس از گذران دو سطح تکمیلی میتوانید مدرکDALF را بگیرید.

آزمون ها و مدارک مورد نیاز آلمان

در این پست شما را میخواهیم با زبان آلمانی آشنا کنیم و کسانی که میخواهند اقامت دائم یا موقت بگیرند را کمک کنیم..

برای ورود به کشور آلمان ،چه اقامت دائمی چه موقت باید زبان آلمانی را بلد باشید و بدون زبان آلمانی اقامت در این کشور ممکن نیست.

 آزمون ها و مدارک مورد نیاز آلمان -1

 حال به بررسی آزمون ها میپردازیم..

 • سطح A1:در این سطح افراد با کلمات ابتدایی و روز مره آشنا میشوند و یاد میگیرند و همچنین افراد میتوانند خودشان را معرفی کنند و با دیگران ارتباط برقرار کنند.این آزمون در ایران بسیار طرفدار دارد و کسانی که میخواهند در آلمان کار کنند نیاز به این مدرک دارند.
 • سطح A2:در این سطح افراد میتوانند کلماتی که زیاد استفاده میشود را مانند صحبت درباره خانواده ،خرید و کار را درک کنند و در موقعیت های خاص به کار ببرند.
 • سطح B1:در این سطح افراد نکات اصلی را فهمیده و در اکثر موضوعاتی که در سفر به کشور آلمان با آن برخورد می نماید، از پس مشکلات خود برآمده و همینطور توانایی آن را خواهد داشت تا با استفاده از جملات ساده و پیوسته در رابطه با موارد آشنا و مورد علاقه خود، صحبت نماید.
 • سطح B2:در این سطح میتوانند کلمات کلیدی متن های دشوار را درک کنند و همچنین میتواند بدون آمادگی شروع به صحبت کند.
 • سطح C1:این سطح جز سطوح پیشرفته آلمانی است و افراد میتوانند متون طولانی شامل بخش بزرگی از واژه های سطح بالا را درک کنند.
 • سطح C2:در این دوره افراد هر آنچه که میشنوند و میخوانند را کاملا متوجه میشوند.

امتحانات سطحB هم در ایران طرفدار زیادی دارد و افرادی که میخواهند در آلمان تحصیل کنند باید B1 و B2 را داشته باشند.

 آزمون ها و مدارک مورد نیاز در آلمان -1

آزمون ها و مدارک مورد نیاز در انگلیس

TOEFL

اگر قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا و کانادا را دارید، باید مدرک تافل بگیرید. در مجموع برای 4400 کالج و دانشگاه در سراسر جهان،هنوز این مدرک معتبر است. علاوه بر این، مهاجرانی هم که دارای مشاغل حرفه ای هستند برای ادامه فعالیتشان دائما به یک رتبه تافل نیاز دارند. البته نمره کسب شده در این آزمون فقط تا دو سال اعتبار دارد.

آزمون تافل متعلق به سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون است. این آزمون به دو شکل (PAPER BASED TOEFL) PBT کتبی و (INTERNET BASED TOEFL)   IBT اینترنتی برگزار می شود که شکل اینترنتی آن رایج تر است.

PBT:آزمون کتبی تافل  از سه بخش تشکیل شده است که شامل:پرسش،درک مطلب وساختار ونگارش است که برای پاسخ دهی به 140 پرسش آن 115 دقیقه وقت دارید.

IBT:در آزمون های ایترنتی تافل بخش جدیدی به نام بخش گفتاری وجود دارد که و در عوض قسمت ساختاری در آزمون کتبی وجود دارد که حذف شده است.

  آزمون ها و مدارک مورد نیاز در انگلیس -1

IELTS

آیلتس یکی از با ارزش ترین آزمون های زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار میشود.داوطلبان آزمون آیلتس باید در کنار تفاوت ساختاری آزمون آیلتس به تافل باید هنگام انتخاب کشور مقصد در مهاجرت نیز بین این دو آزمون اولویت بندی داشته باشند.نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 است که نمره قبولی در این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح 5 سطح متوسط و 6 به بالا خوب به حساب می آید.دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد  آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونهٔ آکادمیک مشکل‌تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

 IELTS -1

سطح بندی نمرات آزمون آیلتس

 • هیچ اطلاعات  قابل  ارزیابی ندارد.
 • در اصل  هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ ندارد.
 • مکان ارتباط  واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌ های کوتاه در موقعیت های آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
 • فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌ های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
 • قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد و توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
 • دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیت ها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
 • علی‌ رغم بعضی بی‌ دقتی‌ها، عدم تناسب‌ ها، و نافهمی‌ ها،در کل دارای مهارت مؤثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتاً پیچیده به ویژه در موقعیت های آشنا می باشد.
 • مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هر ازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌ است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌ های جزئی نگر را درک کند.
 • مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای نا آشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
 • مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  39     -   =   بیست و سه