اقامت کاری در مجارستان

  • 0 نظر
  • 3349 بازدید
  • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

اقامت کاری در مجارستان;
اقامت کاری در مجارستان
4.75 از 5 بوسیله 2 رای
مجارستان به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که دارد میتواند انتخابی مناسب برای کسب و کار باشد.برای مهاجرت و اخذ اقامت کاری باید به اخذ ویزا یا اجازه کار اقدام کرد.

اگر حرفه ای دارید و میخواهید به قصد کار از کشور خارج شوید باید بگویم مجارستان پیشنهادی منسب برای شما خواهد بود چرا که این کشور از نظر اقتصادی شرایط ایده آلی دارد و میتواند مقصد مناسبی برای شما جهت کار و زندگی باشد .در ادامه با این کشور و شرایط شغلی و زندگی در آن بیشتر آشنا خواهید شد .

مجارستان کجاست ؟

مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی که در همسایگی کشورهای اسلواکی ،رومانی، کرواسی، اوکراین و اسلوونی قرارگفته است . این کشور در سال ۲۰۰۴ جزئی از کشورهای اتحادیه اروپا شد .این کشور بخشی از منطقه شینگن نیز هست .درصد زیادی از جمعیت این کشور را مجاری ها تشکیل داده اند و زبان رسمی آنها مجاری است .واجد پول در این کشور فورینت است .اگر بخواهیم از آب و هوای این کشور بگوییم باید گفت که زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسار گرمی دارد در واقع آب ؤ هوای مجارستان قاره ای است .مجارستان کشوری بسیار زیبا با مکان های توریستی زیادی همچون ساختمان پارامان ،کاخ رویال و جزیره مارگیت است به همین دلیل کشوری توریستی شناخنه شده و سالیانه پذیرای توریست های زیادی است .از نظر حمل و نقل باید بگویم شما با هیچ مشکلی مواجه نخواهید بود چراکه سیستم حمل و نقل در این کشور بسیار پیشرفته است .

  مجارستان کجاست ؟ -1

کار در مجارستان

اگر تصمیم به اقامت در مجارستان و کار در این کشور را دارید تصمیم شما دو حالت دارد :یا قصد داریذ با توجه به حرفه ای که دارید در شرکتی استخدام شوید و یا اینکه تصمیم به راه اندازی یک کسب و کاری دارید که خودتان آن را اداره می کنید .با توجه به تصمیم خود ،  اقدامات جهت مهاجرت و اخذ ویزای کاری متفاوت خواهد بود . پیشنهاد میشود هدفتان را کاملا مشخص نمایید و برای آن برنامه دقیقی داشته باشید تا از دردسرههی ناشی از بی برنامگی جلوگیری کنید و همچنین تسلط بر زبان مجارستانی که مجاری است میتواند نقش مهمی در پیشرفت شغلی شما داشته باشد . 

  کار در مجارستان -1

شرایط اخذ ویزای کاری مجارستان

اخذ ویزای مجارستان راه های متفاوتی همچون اخذ ویزای تحصیلی مجارستان یا اخذ ویزای کاری  دارد که یکی از بهترین راه ها اخذ ویزای کاری مجارستان است .اخذ ویزا و اقامت کاری مجارستان بستگی به این دارد که شما در حال حاضر شهروند چه کشوری هستید .اگر شهروندی در یکی از کشور های اتحادیه اروپا هستید یا حتی در مجارستان زندگی میکنید ، به دنبال اجازه کار یا ویزای کاری نباشید چراکه جزء آن اتحادیه هستید و نیازی به این کار نیست .در غیر این صورت یعنی در صورتی که شهروند کشوری غیر از اتحادیه اروپا مثل ایران ،مصر و...هستید به ویزای تحصیلی یا اجازه کار نیاز دارید در واقع میتوان گفت اگر شرکتی در این کشور در ادامه و در ابتدای کار جهت اخذ ویزای کاری باید از طریق اداره مهاجرت مجارستان اقدام کنید . شما باید یک آگهی سه ماهه را درباره شرایط شغل و حرفه ای که دارید در این کشور به ثبت رسانید تا شرکتی که با توجه به حرفه ثبت شده در آگهی خواستار استخدام شما شد پیشنهاد کار یا دعوت نامه لازمه را جهت ارائه شما برای اجازه کار در مجارستان ارسال کند .بعد از دریافت معرفی نامه شما اجازه کار دارید و باید جهت دریافت ویزای مجارستان به سفارت این کشور مراجعه کنید . لازم به ذکر است این ویزا به مدت دو سال اعتبار خواهد و بعد از پایان اعتبار میتوانید برای تمدید آن اقدام نمایید و این روند در نهایت به گرفتن اقامت منجر خواهد شد . در صورتی که متناسب با حرفه و آگهی شما شرکتی خواستار استخدام شما نشد بار دیگر یک آگهی سه ماهه در اتحادیه اروپا ثبت میکنید . اینبار اگر بازهم نتیجه ای نداشت دریافت دعوتنامه امری غیرممکن خواهد بود .

  شرایط اخذ ویزای کاری مجارستان -1

اقدامات و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار

مجوز کار معتبر

شرایط کار

اثبات از محل اقامت

روند اجازه کار(این روند حداقل 30 روز به طول می انجامد)

اثبات بودجه کافی و بیمه بهداغشت و درمان

تکمیل فرم درخواست

هزینه پردازش این ویزا در سفارت

  اقدامات و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار -1

راه اندازی کسب و کار جدید

در صورتی که تصمیم به راه اندازی کسب و کار دارید مراحل و مدارک کمی متفاوت میشود.

مدرک مورد نیاز شامل:

گواهی معامله (از یک دفتر محلی اداری و الکترونیکی خدمات عمومی)

اثبات بیمه بهداشت و درمان

اثبات از محل اقامت

اثبات حمایت مالی در مجارستان

بعد از گرفتن اجازه کار برای اخذ ویزا مدارک زیر را ارائه میدهیم :

مجوز کار معتبر

شرایط کار

اثبات از محل اقامت

طرح کسب و کار

سند ارتباط

شماره ثبت تجاری

مدارک تحصیلی

درآمد سالانه مورد انتظار

گزارش سالانه در صورتی که شرکت در حال فعالت است

اثبات عدم بدهی عمومی

  راه اندازی کسب و کار جدید -1

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  13     -     3   =