معرفی کشور آلمان و مکان های توریستی و جاذبه های گردشگری

 • 0 نظر
 • 3777 بازدید
 • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

معرفی کشور آلمان و مکان های توریستی و جاذبه های گردشگری;
معرفی کشور آلمان و مکان های توریستی و جاذبه های گردشگری
4.43 از 5 بوسیله 15 رای
اطلاعاتی در باره کشور آلمان شامل موقعیت جغرافیایی ،جاذبه های گردشگری ، سیاست ، اقتصاد ، دین ، موقعیت اجتماعی و هرآنچه که برای مهاجرت به این کشور لازم است بدانید.

اطلاعات کلی کشور آلمان

 • نام کشور - آلمان
 • پایتخت - برلین
 • جمعیت - ۸۲ میلیون نفر
 • زبان رسمی - آلمانی
 • واحد پول - یورو

 اطلاعات کلی کشور آلمان -1

درباره آلمان

آلمان کشوری است در اروپای مرکزی که در همسایگی کشورهایی مثل هلند ، بلژیک ، فرانسه ، اتریش ، چک و لهستان قرار گرفته است .از شهرهای مهم آلمان میتوان به برلین (پایتخت آلمان) ، هامبورگ ،مونیخ ، فرانکفورت آم ماین ، دورتمند اشاره کرد .این کشور عضو سازمان ملل متحد بوده و همچنین در گروه های هشت ، ۱+۵ و ناتو نیز عضو میباشد .آلمان از نظر نظام سیاسی کشوری دموکرات ، اجتماعی ، مبتنی بر قانون و فدرال  شناخته شده است .آلمان که آغازگر جنگ جهانی دوم بود بعد از جنگ به دو بخش آلمان شرقی و آلمان غربی تقسیم شد و پایتخت این کشور نیز توسط دیوار برلین به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد که پس از فروپاشی آن ، آلمان درصدد جبران خسارات یر آمد .

آیا در مورد  ویزای شینگن  اطلاعات دارید ؟

مکان های توریستی و دیدنی آلمان

آلمان هفتمین کشور پربازدید جهان محسوب میشود بطوری که اکثر شهرهای آن مکان های توریستی و تفریحی دارند و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده اند .

 • کلیسای معروف شهر کلن
 • رودخانه کنستانس
 • جنگل سیاه
 • کلیسای ماگدبورگ
 • odeonsplatz واقع در شهر مونیخ
 • بندر شهر هامبورگ
 • اسکله زلین
 • قلعه neuschwanstein واقع در شهر بایرن
 • مسیر جاده رمانتیک
 • مسیر شراب 
 • جاده دژها

آب و هوا

فرانسه اگر چه تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی دارد اما به طور کلی دارای آب و هوایی پایدار است زیرا مدت زمان گرما و سرمای شدید طولانی نیست .

بارش باران در این کشور عامل اصلی متعادل شدن هواست . این بارش ها در تابستان بیشتر بوده و اغلب غیر قابل پیش بینی هستند . 

سیستم حمل و نقل

کشور آلمان برای جلوگیری از آلودگی هوا سیستم حمل و نقل و رفت  آمد را رایگان کرده است .

با این روش میزان استفاده مردم از وسایل نقلیه شخصی کاهش یافته و در نتیجه از آلودگی هوا و افزایش گازهای گاخانه ای مثل دی اکسید کربن و نیتروژن جلوگیری شده است .

همچنین اعلام شده است که به زودی اتوبوس ها و تاکسی های الکتریکی جایگزین انواع دیزلی آنها خواهد شد .

این کشور همچنین به احداث قطار های نیتروژنی نیز کرده است .این قطار با انرژی الکتریسیته که از واکنش گازهای هیدروژن و اکسیژن موجود در هوا تولید میشود ، کار میکند

سرعت حرکت این قطار ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت بوده و با یک دور شارژ شدن میتواند مسافتی ۱۰۰۰ کیلومتری را طی کند .

 سیستم حمل و نقل -1

سیاست

تصمیم گیری ها و مسائل سیاسی بر مبنای قانون اساسی صورت میگیرد و نکته قابل توجه در این قاوانین تاکید بر دموکرات بودن فرانسه است .

در راس دولت این کشور رئیس جمهور است که البته بیشتر نقش نمادین دارد و اصل تصمیم گیری ها بر عهده صدراعظم یا رئیس حکومت است .

اقتصاد

آلمان کشوری است که در قاره اروپا بزرگترین اقتصاد را دارد و به عنوان جهارمین کشور در تولید ناخالص داخلی ، بزرگترین صادر کننده کالا از نظر درآمد و دومین کشور وارد کننده کالا شناخته شده است .این کشور از نظر اقتصادی یک کشور پیشرو و کارآفرین بوده و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است .۵۳ شرکت از ۵۰۰ شرکت معتبر جهان به آلمان اختصاص دارد . مهم ترین صادرات این کشور وسایل الکتریکی و وسایل نقلیه میباشد . از جمله کارخانه های  اتوموبیل سازی آلمان که ساخته های آن با بهترین کیفیت ها به سراسر جهان صادر میشود : بنز ، بی ام و ، فولکس میباشد که جزو بزرگترین و معتبرترین شرکت های جهان هستند .

 اقتصاد آلمان -1

 

مدارک مورد نیاز


مدارک مورد نیاز روش‌های مختلف مهاجرتی به طور معمول موارد زیر را شامل می‌شوند:

 

مدارک شناسایی معتبر
مدارک تحصیلی
مدرک زبان
تأییدیه‌های بانکی
مدارک شغلی و سابقه کاری معتبر
مدارک مربوط به وضعیت سلامت

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل


تحصیل در آلمان از گذشته به خصوص در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. دلایل زیادی من جمله سطح عملی بالا در دانشگاه های آلمان، نظام تحصیلی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط بسیار خوب کار پس از پایان تحصیل و دلایل دیگری باعث شده است آلمان یکی از اولین انتخاب های مهاجرت و تحصیل باشد. البته توجه داشته باشید که تحصیل به تنهایی نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم آلمان شود و افراد برای تحقق این امر باید پس از پایان تحصیل خود در آلمان استخدام شوند و ویزای خود را به نوع کاری تغییر دهند. فارغ التحصیلان به مدت 18 ماه فرصت دارند که در آلمان بمانند و به جستجوی کار بپردازند در صورتی که نتوانند در این زمان در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند باید کشور آلمان را ترک کنند.

مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است و در صورت داشتن شرایط اخذ ویزای کار آلمان معمولاً روش دیگری به شخص متقاضی توصیه نمی شود. جهت اخذ ویزای کار آلمان دو روش وجود دارد.

اخذ ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا Job Offer

روش اول اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان با داشتن job offer است. متقاضی در صورتی می تواند از این طریق برای مهاجرت به آلمان اقدام نماید که کارفرمایی در کشور آلمان دعوتنامه ای به جهت استخدام متقاضی ارسال نماید. البته نباید تصور نمود که این روش روشی آسان برای مهاجرت به آلمان است زیرا این امکان برای کمتر کسی وجود دارد. کارفرمای آلمانی در صورتی می تواند برای شخص متقاضی دعوتنامه یا job offer ارسال نماید که شخص مناسبی برای استخدام در شغل مورد نظر در کشور آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد. در واقع شخص خارجی می بایست شرایط استثنایی و خاص برای استخدام در این شغل داشته باشد. جهت اثبات این موضوع کارفرمای آلمانی می بایست ۶ ماه آگهی استخدام صادر نماید که این زمان شامل ۳ ماه آگهی استخدام در کشور آلمان و ۳ ماه آگهی در کل اتحادیه شینگن منتشر می شود.

 پیشنهاد کاری -1

ویزای جستجوی کار آلمان
روش دوم جهت اخذ ویزای کار آلمان ویزای جستجوی کار آلمان است. در حال حاضر کشور آلمان نیاز خود را به نیروی متخصص اعلام نموده است و افرادی که مهارت قابل توجهی دارند می توانند برای ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام نمایند. این ویزا برای مدت ۶ ماه به شخص خارجی تعلق می گیرد این شخص ۶ ماه فرصت دارد که در کشور آلمان حضور داشته باشد و شغل مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در آلمان بیابد. افرادی که مدرک تحصیلی حداقل لیسانس دارند و سابقه کار اجرایی در زمینه رشته تحصیلی خود دارند می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند. البته مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی نیز برای اخذ این ویزا لازم است.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

یکی از طرق کسب تابعیت تولد می باشد که اعطای تابعیت از طریق تولد در دنیا دارای دو سیستم خاک و خون می باشد. گاها در برخی کشورها مثل کشور آلمان و بر طبق بند ۲، از ماده ۷ قانون مدنی آلمان، یک شخص می تواند چندین اقامتگاه دارا باشد، لذا همانطور که در بحث تابعیت، اشخاص دارای تابعیت مضاعف هستند در بحث اقامتگاه نیز افرادی هستند که دارای بیش از یک اقامتگاه هستند. کشور آلمان تابع، سیستم خون است. یعنی طفلی که در کشور آلمان متولد می شود تابع نسب و خون والدین خود قرار می گیرد. بدین معنا که طفل تا رسیدن به سن قانونی تابعیت اقامتگاه پدری خود را دارا است و متعاقب آن می تواند اقامتگاه مادری خود را برگزینند که البته این مورد بسته به کشور مادری دارد که قانون تابعیت مضاعف را پذیرفته باشد.

براساس قانون مدنی آلمان، موارد ذیل سبب اخذ تابعیت آلمان، از طریق سیستم خون یا خاک می باشند.

اگر فرد از پدر و مادر آلمانی به دنیا بیاید.

طفلی که در خاک آلمان، از پدر و مادر نامعلوم به دنیا آمده است.

فرد متولد شده در آلمان که در 21 سال ابتدایی زندگی، حداقل 8 سال را در آلمان زندگی کرده باشد.

به مدت حداقل 6 سال در مدارس آلمان تحصیل کرده باشد.

نکته ای که در این جا باید مورد توجه قرار گیرد، این است که تابعیت آلمانی براساس سیستم خون پایه گذاری شده است و طفلی که یکی از والدینش آلمانی باشد، بدون توجه به محل تولد طفل آلمانی محسوب خواهد شد.

 مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با یک شخص آلمانی و یا شخص مقیم کشور آلمان است اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق انجام شده است قوانین بسیار سختگیرانه ای در این باب وضع شده است. لذا در حال حاضر تنها افرادی می توانند مهاجرت به آلمان را از طریق اخذ ویزای ازدواج پیش بگیرند که قصد واقعی این امر را ثابت نمایند. در واقع اگر شخصی قصد ازدواج با یک تبعه آلمان و یا مقیم آلمان را داشته باشد می بایست مدارکی همچون عکس های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت ارائه دهد. شخص تبعه آلمان نیز می بایست ثابت نماید از نظر مالی امکان تأمین همسر خود را در کشور آلمان خواهد داشت. یکی از شرایط خاص و ویژه این امر دریافت دستمزد مکفی برای تأمین معاش دو نفر شخص بالغ در کشور آلمان است. همچنین شخص تبعه آلمان می بایست ثابت نماید سابقه نقض قانون و سوء پیشینه ای در کشور آلمان نداشته است. یکی از مواردی که همسر ایرانی می بایست به آن توجه نماید داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح ابتدایی است.

از جمله قوانینی که امروزه از بروز هر گونه سوء استفاده از طریق ازدواج جلوگیری می نماید اعطای پاسپورت به همسر خارجی پس از گذراندن حداقل ۳ سال زندگی مشترک در آلمان است. بنابراین مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و در عین حال حساس ترین ویزا ها از نظر دولت آلمان است.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی


یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان، پناهندگی در آلمان است. توجه داشته باشید که مؤسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات این روش، هیچ گونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. طبق کنوانسیون ژنو اشخاصی که در خاک کشور خود احساس نا امنی و خطر می کنند می توانند از حمایت کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند بهره مند شوند. امروزه با توجه به حجم زیاد پناهنده در سر تا سر دنیا به خصوص در کشور آلمان امکان رد درخواست پناهندگی بسیار زیاد است و کیس های پناهندگی با دقت بسیار بیشتری بررسی می شوند لذا باید توجه داشته باشید این روش به هر بهانه قابل قبول نیست و ریسک زیادی به همراه خواهد داشت. با توجه به خطراتی که امروزه متوجه پناهندگان می شود بر همه واضح و مبرهن است که این روش مردود شناخته شده است و به هیچ وجه از سوی حقوقدانان توصیه نمی شود.

اشخاصی که در آلمان درخواست پناهندگی ارائه می دهند از خدماتی برای گذران زندگی خود برخوردار می شوند. این خدمات شامل پرداخت هزینه های اولیه زندگی من جمله خوراک، پوشاک و مسکن می شود. البته منظور از مسکن مکان هایی است که وضعیت قابل قبولی از جهت بهداشتی و امنیت خاطر ندارند و پناهجویان تا زمان تأیید درخواست پناهندگی خود می بایست این شرایط را پذیرا باشند در غیر این صورت خدماتی از طرف دولت دریافت نخواهند نمود.

 

 

 

 

 برای مهاجرت به آلمان میتوانید از طریق دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید .

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     34   =   29  

خدمات ما

تحصیل در آلمان

سه شنبه 26 شهریور 1398

مهاجرت به مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

مهاجرت به آلمان

پنج شنبه 24 آبان 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>