فرانسه

 • 0 نظر
 • 2576 بازدید
 • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

فرانسه;
فرانسه
4.75 از 5 بوسیله 2 رای
اطلاعات کشور فرانسه موقعیت جغرافیایی , مذهب , تاریخچه , شهر های دیدنی , صنایع , فرهنگ , صنعت و اقتصاد و همچنین وضعیت اقتصادی مردم این کشور برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند .

اطلاعات کلی کشور فرانسه

 • نام کشور - فرانسه
 • پایتخت - پاریس
 • جمعیت - ۶۷ میلیون نفر
 • دین - مسیحی
 • زبان - فرانسه
 • واحد پول - یورو

این کشور در ۵۰۰ سال گذشته یکی از بزرگترین قدرت های فرهنگی، نظامی ، اقتصادی در جهان بوده و این کشور در اتحادیه اروپا بزرگترین کشور به شمار می رود . در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی این کشور قسمت های بزرگی از شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا را مستعمره خود کرد و همچنین کشوری که قرن بیستم به دومین امپراتوری مستعمره جهان تبدیل شد فرانسه بود .

اطلاعات کلی کشور فرانسه

درباره فرانسه

این کشور یکی از کشور های اروپای غربی است که دارای قلمروهای زیادی است . کشور فرانسه جزو کشورهای است که هم در دریای مدیترانه ساحل دارد و هم در اقیانوس اطلس ساحل دارد .

با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا هم مرز می باشد . در کشور فرانسه ادیان مختلفی وجود دارد که ۶۴ درصد آنها کاتولیک ، ۲۸ درصد انها بدون دین ، ۳ درصد انها پروتستان و مابقی دیگر ادیان ها هستند.

کشور فرانسه از نظر آب و هوایی جزو کشور های معتدل و مدیترانه ای قاره اروپا است.

شهرهای فرانسه دارای آب و هوای متفاوتی می باشند که در کل شامل قیانوسی، مدیترانه ای، اقیانوسی مرطوب، سرد و زمستانی می باشد .

این کشور به خاطر موقعیت جغرافیای بسیار عالی و وجود اثار تاریخی و همچنین مراکز خرید و مراکز تجاری بسیار، مقصد مناسبی برای گردشگران و دوست داران تور فرانسه میباشد .

کشور فرانسه دارای شهر های زیادی است که از جمله انها می توان به این موارد اشاره کرد که عبارتند از:

 • پاریس
 • مارسی
 • تولوز
 • نیس
 • نانت

مسافرت به فرانسه یکی از بهترین مقصد گردشگری جهان است و یکی از مکان های امن در جهان به شمار می رود . کشور فرانسه یکی از پرجابذه ترین کشور های اتحادیه اروپا محسوب می شود .

دیدنی های این کشور تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد در کشور فرانسه بزرگترین سواحل و بزرگترین کوه ها وجود دارد و همچنین بهترین آثار تاریخی، زیباترین شهرها، زیباترین قلعه ها، بهترین روخانه ها و دهها ومورد دیگر که همین دلایلی شده است که تور فرانسه جزو محبوبترین تورها به شمار آید.

کشور فرانسه چیزی برای همه سنین و سلیقه ها دارد که همین امر یکی از دلایلی است که باعث می شود مقصد گردشگری شماره یک جهان باقی بماند.

چه نوع ویزایی برای مهاجرت به کشور های اروپایی بهتر است ؟
پاریس پایتخت فرانسه و مطمئنا جالب ترین شهر جهان میباشد . با موزه ها و بناهای تاریخی، بلوار های زیبا و فرهنگ متفاوت، رستوران ها و فضای منحصر به فرد آن باعث شده که شهر پاریس از دیگر پایتخت های جهان متفاوت باشد.

پاریس شهری است که می توانید یک هفته یا یک ماه یا یک سال آن را ببینید و هرگز از آن خسته نشوید .
موزه ها و گالری های هنری فرانسه که بر خلاف باور عمومی، همه در شهر پاریس قرار ندارد و در شهرهای دیگر کشور فرانسه هم وجود دارد.پاریس مجموعه ای باشکوه از آثار هنری و مصنوعات را ارائه می دهند .

برای کسانی که در یک روز تعطیل به دنبال کشف میراث تاریخی اروپا است شهر پاریس یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود.کلیساهای بزرگ فرانسه، قلعه های قرون وسطایی و هزاران آثار باستانی دیگر، گنجینه ای است که در انتظار کشف است.

مکان های توریستی و دیدنی فرانسه

 • برج ایفل
 • موزه لوور
 • کلیسای نوتردام
 • قلب مقدس
 • شانزه لیزه
 • طاق پیروزی
 • کاخ ورسای
 • باغ لوکزامبورگ
 • مرکز پمپیدو
 • موزه اورسی

صنایع
از جمله مهمترین صنایع کشور میتوان به صنایع فلزکاری، ماشینآلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد خوراکی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتیسازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و نظامی اشاره نمود .

گندم، جو، سیبزمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهمترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل میدهند .

معادن

مهمترین معادن کشور آهن، بوکسیت، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گازطبیعی، سولفور، موادخام ساختمانی، سرب و روی، فسفات، پیریت و اورانیوم است .

ذخایر زیر زمینی نفت فرانسه نیز به ۵۰ میلیون بشکه بالغ میرسد .

حمل و نقل

در کشور فرانسه بالغ بر ۸۴۰ هزار کیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. طول راهآهن مورد استفاده نیز بالغ بر ۵۵۵، ۴۲ کیلومتر بوده و ارتباطات هوایی بینالمللی این کشور توسط شرکتهای هواپیمایی ایرفرانس، (UTA) و پروازهای داخلی توسط ایر- اینتر صورت میپذیرد. سالانه بالغ بر ۸۴۰/۲۶ هزار توریست از این کشور دیدن میکنند.

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو نیز است. مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیعترین کشور اروپای غربی است (یک سوم وسعت ایران) و منطقه دریایی گستردهای را دارا است .

سطح فرانسه به یک ششضلعی شباهت دارد.بر اساس آخرین تقسیمات کشوری فرانسه به ۲۲ناحیه تقسیم شدهاست و از ۹۶شهرستان تشکیل گردیده که زیر نظر دولت مرکزی اداره شده و تحت نظارت شورای انتخابی محلی فعالیت مینمایند .

هر ناحیه به کانتونها و بخشهایی تقسیم شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار میباشد.

فرانسه از آب و هوایی معتدله و چهار فصل برخوردار میباشد که بر حسب نواحی متفاوت میباشند

برتانی و نورماندی

آب و هوای اقیانوسی مرطوب (زمستان ملایم ۷درجه و تابستان خنک ۱۶درجه)

اکیتن

آب و هوای اقیانوسی و مدیترانهای (زمستان ۵درجه و تابستان ۲۲درجه با بارانهای زیاد در بهار)

شرق و شمال غرب 

آب و هوای نیمه قارهای زمستان سرد و برفی : (۱درجه و تابستان گرم و توفانی: ۲۰درجه)

جنوب

آب و هوای مدیترانهای (زمستان ملایم ۶درجه و تابستان گرم: ۲۰درجه)

ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی، زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوت های بزرگ بسته به دامنهها و عوامل ریز آب و هوایی است.

فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل میشود. دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکت های بزرگ، بانک ها و بیمهها را خصوصی اعلام نمود .

اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله کوم، رنو و تالس در اختیار دولت است .

در برخی از امور به ویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد . بخش ارتباطات راه دور برای بخش خصوصی به تدریج آزاد شده است .

رهبران فرانسوی نظام سرمایهداری را میپذیرند که در آن عدالت اجتماعی از طریق قوانین، سیاستهای مالیاتی و تأمین اجتماعی اعمال میشود و اختلاف درآمد و تأثیر بازار آزاد بر بهداشت و رفاه عمومی را کاهش میدهد.

فرانسه یک کشور دارای تسلیحات هسته ای است.

جهت مشاهده روش ها و قوانین ثبت شرکت در فرانسه به این صفحه مراجعه کنید .

حدود ۶۴ درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸درصد بدون دین، و ۳درصد پروتستان هستند. فرانسه کشوری سکولار است که در آن دین به طور کامل از سیاست جدا میباشد .

طی ۵۰۰ سال گذشته فرانسه از قدرتهای بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اروپا و دیگر قدرت های جهان نفوذ سیاسی داشتهاست .

در خلال سدههای ۱۷و ۱۸میلادی، فرانسه بخشهایی از شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا را مستعره خود ساخت و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم با گسترش مستعمراتش دومین امپراتوری بزرگ استعماری را در جهان تشکیل داد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     چهل و پنج   =   سیزده