استرالیا

 • 0 نظر
 • 3001 بازدید
 • دوشنبه 17 اردیبشت 1397

استرالیا;
استرالیا

اطلاعات کلی کشور استرالیا

 • نام کشور:استرالیا
 • پایتخت:کانبرا
 • زبان رسمی:انگلیسی استرالیایی
 • واحد پول:دلار استرالیا

 استرالیا کشور توسعه یافته در نیمکره جنوبی است. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت،ششمین کشور پهناور دنیا است.سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند.

این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است.

 اطلاعات کلی کشور استرالیا -1 جغرافیا

استرالیا یا اقیانوسیه با ۶/۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین قاره جهان به حساب می‌آید.

استرالیا سرزمینی تقریباً هموار است. ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوه‌های جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته است.بلندترین نقطه استرالیا قله‌ ای در کوهستان برفی است که ۲۲۲۸ متر ارتفاع دارد و پست‌ترین نقطه آن ۱۵- متر است که در دریاچه اِیر قرار دارد. بلندترین رودخانه استرالیا رود دارلینگ است که بیش از ۲۷۰۰ کیلومتر طول دارد.

این رود با پیوستن به رود ماری که دومین رود بزرگ استرالیاست در نهایت در جنوب ویکتوریا به اقیانوس منجمد جنوبی می‌ ریزد.استرالیا که همچون جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده است، از نظر زمین‌شناسی کهن ترین خشکی جهان به‌ شمار می‌آید. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند.

درازای سرزمین اصلی از شمال تا جنوب ۳٬۱۳۵ کیلومتر و پهنای آن از شرق به غرب ۳٬۷۸۲ کیلومتر است. استرالیا ۲۵٬۷۶۰ کیلومتر مرز دارد که تماماً مرز آبی است.

کشور استرالیا با داشتن ۷۵۵ گونه متنوع‌ترین کشور در دنیا از لحاظ زیست‌ بوم است.

 جغرافیا -1 موقعیت و امنیت خوب شغلی 

یکی از مهمترین دلایل رواج مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قوی این کشور میباشد که حتی در دوره رکود جهانی نیز آسیب چندانی ندید. استرالیا از نرخ بیکاری پایینی بهره میبرد و  با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که میتوانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تامین شوند.

درآمد متوسط در استرالیا حدود ۵۸۵۰۰ دلار استرالیا در سال و حداقل حقوق پرداختی برای کار تمام وقت در استرالیا، حدود ۳۵۰۰ دلار استرالیا در ماه است.با توجه به مخارج استاندارد زندگی در این کشور (حدود۱۵۰۰ دلار استرالیا در ماه برای هر نفر)، میتوان گفت که مردم این کشور از سطح رفاه بسیار بالایی نسبت به سایر کشورهای دنیا برخوردار هستند.

 
 موقعیت و امنیت خوب شغلی -1

 سطح بالای آموزش در استرالیا

خدمات آموزشی استرالیا بسیار بالا است و باعث جذب دانشجویان کثیری از سراسر دنیا شده است.ابداع جعبه سیاه هواپیما ها و همینطور سیستم اینترنت بیسیم (WiFi) از جمله دستاوردهای استرالیایی ها بوده است.

در سال ۲۰۱۲، دولت استرالیا اقدام به برگزاری یک نظرسنجی کرد که در آن از دانشجویان خارجی در مورد تجربه آنها در زندگی و تحصیل در استرالیا نظر خواهی کرد و طی این نظرسنجی، ۸۷٪ دانشجویان خارجی از تجربه کلی انتخاب کشور استرالیا راضی بودند.

  سطح بالای آموزش در استرالیا -1

سفر به کشورهای خارجی بدون نیاز به ویزا

داشتن اقامت دایم استرالیا فاکتور بسیار مهمی برای تسهیل اخذ ویزای بقیه کشورها است ولی صرفا داشتن اقامت استرالیا حقی برای سفر بدون نیاز به ویزا ایجاد نمیکند.

سفر به بقیه کشورها بدون نیاز به ویزا فقط از طریق اخذ تابعیت استرالیا و دریافت پاسپورت این کشور مقدور خواهد بود.

سبک خاص زندگی استرالیایی

استرالیایی ها به داشتن زندگی آرام و بی دغدغه معروف هستند. این امر مدیون شرایط جغرافیایی خاص این کشور و موقعیت مالی مناسب استرالیایی ها است.

علاوه بر این، تسهیلات اصلی کشور استرالیا برای افراد مقیم دایم این کشور به شرح زیر میباشند:

بیمه درمانی استرالیا

بیمه درمانی استرالیا Medicare نام دارد و به صورت رایگان در دسترس افرادی که دارای اقامت دایم و یا تابعیت استرالیا هستند قرار داده میشود. این به این معنی است که اگر ویزای شما از نوع دایم است،‌ میتوانید از امتیاز این نوع بیمه بهره مند شوید.

نکته دیگر در مورد این ویزا این است که افرادی که در داخل استرالیا برای اقامت دایم این کشور اقدام میکنند، میتوانند تا موقع گرفتن نتیجه Visa Application، از خدمات بیمه درمانی بهره مند شوند.

بیمه بیکاری

برای دریافت مزایای بیمه بیکاری، به غیر از افرادی که دارای ویزای پناهندگی هستند، نیاز به داشتن تابعیت کشور استرالیا میباشند و افرادی که توسط ویزای مهارت به این کشور مهاجرت کرده اند،تا وقتی که تابعیت این کشور را اخذ نکرده اند نمیتوانند از تسهیلات بیمه بیکاری استفاده کنند.

 سبک خاص زندگی استرالیایی -1

 

 

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     17   =   17