جدید ترین روش های گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه

  • 0 نظر
  • 3447 بازدید
  • یکشنبه 10 تیر 1397

جدید ترین روش های گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه;
جدید ترین روش های گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه
4.34 از 5 بوسیله 22 رای
در مورد اینکه به کدام نوع ویزای دانشجویی برای تحصیل در فرانسه نیاز دارید، اطلاعات کسب کنید و در یک دوره کوتاه یادگیری زبان فرانسه شرکت کنید.

درباره فرانسه

فرانسه کشوری بسیار زیبا در جنوب غربی اروپا است و جزو بزرگ ترین کشورهای قرارگرفنه در غرب اروپا می باشد و در همسایگی کشور های مهمی مثل آلمان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و ... قرار گرفته است.از نظر اقتصادی چهارمین اقتصاد جهان را دارا بوده و به دلیل عضویت در شورای امنیت ، کشور قدرتمندی از نقطه نظرسیاسی میباشد . فرانسه دارای متنوع ترین وضعیت اب و هوایی می باشد چرا که در نزدیکی دشت ها، کوهستان ها، سواحل مدیترانه ای و رشته کوه های مرتفع قرار دارد. درباره ملیت و مذهب مردم فرانسه حدود 88 درصد جمعیت کاتولیک و حدود 13 درصد مسلمان و پروتستان را تشکیل می دهد و البته حدودا 1 درصد هم قوم یهود در این کشور زندگی می کنند و این درحالی است که کلیه ی ادیان و مذهب ها به عقاید یک دیگر احترام می گذارند . اب و هوا و جو هوایی این کشور به طور کلی معتدل است و می توانید 4 فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را تجربه کنید. در نواحی جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، نواحی غرب و شمال غربی آب و هوای سرد و با بارش برف و باران ، نواحی شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و نواحی جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است.

تحصیل در این کشور

تحصیل قبل دانشگاهی کشور فرانسه : آموزش  و تحصیل در فرانسه بصورت اجباری بود و تا 16 سالگی رایگان می باشد . تحصیل در دانشگاه : نظام آموزشی فرانسه اینگونه است که تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان بوده و دانشجویان با در دست داشتن کارت دانشجویی میتوانند از تخفیف ویژه ای در استفاده از رستورانها و مراکز تفریحی و هنری بهره مند شوند .

تحصیل در مقطع لیسانس : مدت زمان دریافت مدرک لیسانس 3 سال می باشد و تحصیل در این مقطع به زبان فرانسوی است . در مقطع لیسانس پذیرش برای ایرانیان دشوار بوده و پیشنهاد می شود که در کشور خود مقطع لیسانس را پشت سر بگذارید و برای مقاطع بالاتر اقدام کنید .

برای ورود به مقطع فوق لیسانس نیاز به صلاحدید استادان می باشد در صورتی که اگر استادید صلاحیت دانشجو را قبول نکنند دانشجو موظف است ترم آخر لیسانس را دوباره سپری کند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس : مدت زمان دریافت مدرک  فوق لیسانس در کشور فرانسه ۱ تا ۲ سال می باشد و 120 واحد درسی دارد . در مقطع فوق لیسانس فرد متقاضی می تواند یکی از دو شاخه اصلی فوق لیسانس را انتخاب کند:

1)دوره ای که شامل درس و پژوهش است به انضمام پایان نامه 2)دوره ای که شامل درس و کار حرفه ای به علاوه پایان نامه است

اکثر رشته ها در مقطع فوق لیسانس در فرانسه به زبان فرانسوی ارائه میشوند.

تحصیل در مقطع دکترای کشور فرانسه : این دوره 3 الی 4 ساله درکشور فرانسه همراه با پایان نامه است . افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند حتما باید این نکته را در نظر داشته باشند که باید ماهیانه مبلغی را به عنوان هزینه مسکن و خورد و خوراک پرداخت کنند.

    جدید ترین روش های گرفتن ویزا  -1

شرایط تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه و اقدام برای اعزام و گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه است . شرایط تحصیل در فرانسه جدای از شرایط عمومی تحصیل در اتحادیه اروپا دارای یک سری شرایط اختصاصی نیز می باشد . دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه  باید  در نظر داشته باشند که اکثرا تدریس در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسه می باشد ، پس حتما باید بر زبان کشور فرانسه تا حدودی تسلط داشته باشند .نکته دیگر اینکه اگر شما قصد تحصیل بیش از شش ماه را در فرانسه دارید، باید مجوز اقامت را از مقامات محلی فرانسه درخواست کنید.

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

اگر چه ثبت شرکت در فرانسه راه حل آسانی برای اخذ ویزای این کشور می باشد ولی اگر تصمیم به تحصیل برای بیش از شش ماه دارید (اقامت بلند مدت)، باید برای این نوع ویزا درخواست دهید. از سال ۲۰۱۳، این نوع ویزای تحصیلی، (که اجازه اقامت هم هست) در طول دوره تحصیلی شما در فرانسه اعتبار خواهد داشت: سه سال برای مقطع کارشناسی، دو سال برای مقطع کارشناسی ارشد و چهار سال برای مقطع دکترا: ویزای اقامت بلند مدت به عنوان اجازه اقامت عمل می کند و ( VLT-TS) نامیده می شود . ویزای اقامت بلند مدت VLS-TS برای تمام دانشجویان بین المللی (به جز متقاضیان الجزایری که به آن نیاز ندارند) که مایل به ثبت نام در یک دوره آموزشی در موسسات آموزش عالی فرانسه باشند صادر میشود. بایستی اطلاعاتی در مورد سوابق علمی خود، مهارت در زبان فرانسه و منابع مالی کافی ارائه دهید (حدود ۶۱۵ یورو در هر ماه).

در ابتدای ورود خود به فرانسه باید به دفتر مهاجرت فرانسه (OFII) مراجعه و گواهی رسمی صادر شده در سفارت کشور خود را ارائه دهید و احتمالاً باید تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و ۵۸ یورو هزینه تمبر مالیاتی پرداخت کنید . بعضی دانشگاه ها با OFII توافقنامه ای دارند که به موجب آن شما می توانید این کار را به جای مراجعه به OFII از طریق دانشگاه انجام دهید.

درصورتی که مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارید و تصمیم به تحصیل در فرانسه برای شرکت در پژوهش و یا آموزش در سطح دانشگاهی دارید، دانشگاه قادر خواهدبود برای شما ویزای تحقیقاتی اقامت بلند مدت VLS-TS اخذ کند .برای این کار شما نیاز به تاییدیه موسسه دارید شامل شرح پژوهش و مدت زمان آن که بایستی از طرف حوزه اداری محلی شما مهر شود. سپس گواهی را همراه با درخواست ویزا به سفارت کشور خود ارائه دهید.مانند ویزای اقامت طولانی مدت عادی  شما باید در بدو ورود خود به فرانسه به OFII گزارش دهید. دو ماه قبل از انقضای ویزا باید برای اجازه اقامت یک الی چهار ساله درخواست دهید. با این ویزا، اعضای خانواده (همسر و فرزندان خردسال) به طور خودکار از حق اجازه اقامت برخوردار خواهند شد .
در برخی موارد نیاز است ابتدا در سایت CampusFrance، آژانس ملی فرانسه برای آموزش عالی و دانشجویان بین المللی، برای ارائه درخواست تحصیل در فرانسه ثبت نام کنید و ویزای دانشجویی خود را از طریق روش CEF دریافت نمایید. شما می توانید برای اطلاع از اینکه در روند درخواست خود به این کار نیاز دارید به سایت CampusFrance مراجعه نمایید. در غیر این صورت، باید برای دوره تحصیلی مورد نظر خود از طریق وب سایت دانشگاه درخواست کنید، و ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود دریافت نمایید . در صورتی که شما بخشی از یک برنامه مبادله دانشجو هستید، در یک موسسه آموزشی فرانسه به عنوان یک دانشجوی مستقل ثبت نام نموده اید و یا بخشی از یک برنامه سازماندهی شده توسط موسسه ای در کشور خود هستید باید مدارک زیر را به کنسولگری ارائه نمایید:
گواهی ثبت نام یا پذیرش نامه رسمی حاوی مشخصات کامل شما، مشخصات نهاد آموزشی در فرانسه و تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی.
اثبات این که شما منابع مالی کافی ( در حال حاضر ۶۱۵ یورو در ماه ) دارید، برای مثال، تاییدیه بانک، نامه ضامن و یا اطلاعیه کمک های مالی از یک منبع رسمی.
بلیط / رزرو هواپیما که نشان دهنده تاریخ خروج و یا بیانیه دستنوشته خود شما به همراه تاریخ خروج تعیین شده باشد.
گواهی بیمه خدمات درمانی با حداقل پوشش ۳۰،۰۰۰ یورو.
گواهی این که شما  خود را تعیین نموده اید. اگر محل اقامت شما در محوطه دانشگاه و یا مسکن دانشجویی باشد، پس باید نامه رسمی دانشگاه یا کالج را ارائه نمایید. اگر با خانواده یا دوستان زندگی می کنید، به گواهی هیئت مدیره شهرداری آن منطقه نیاز خواهید داشت .

 

 

مطالب زیر را مطالعه کنید :

مجوز اقامت زندگی تک نفره و خانوادگی برای خارجی‌ها در کشور فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟

اخذ اقامت دایم در فرانسه با خرید ملک

ثبت شرکت در فرانسه

معرفی کشور فرانسه

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     24   =   31  

تصاویر جانبی

  ویزای فرانسه 2 -1

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

ویزای تحصیلی فرانسه 2019

یکشنبه 15 مهر 1397

بازار کار در فرانسه

چهارشنبه 14 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>