با روش های اخذ ویزای تحصیلی از فرانسه آشنا شوید !

  • 0 نظر
  • 1886 بازدید
  • پنج شنبه 14 تیر 1397

با روش های اخذ ویزای تحصیلی از فرانسه آشنا شوید !;
با روش های اخذ ویزای تحصیلی از فرانسه آشنا شوید !
3 از 5 بوسیله 3 رای
ویزای تحصیلی فرانسه در سال های اخیر محبوبیت خاصی بین افرادی که قصد اقامت فرانسه را دارند پیدا کرده است همچنین این نوع ویزا دارای هزینه بسیار کمتری و همچنین شانس موفقیت بالاتری نسبت به سایر روش های اقامت موجود دارد . کشور فرانسه امکانات و خدمات خاصی را به دانشجویان خود ارائه میدهد که در ادامه با آنها بیشتر آشنا میشویم .

آشنایی با کشور فرانسه

فرانسه کشوری واقع در اروپای غربی است .بخش های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل میباشند و همچنین بخش های جنوبی آن نیز آب و هوای مدیترانه‌ای دارند. این کشور دارای یک حکومت متمرکز نیمه ریاستی میباشد .پایتخت این کشور شهر پاریس است که میتوان گفت  اصلی ترین جاذبه گردشگری فرانسه است .برج ایفل (eiffel tower): یکی از عجایب هفت گانه دنیاست و به عنوان نماد شهر پاریس و یکی از برج های مشهور و قابل تامل دنیا شناخته شده است .

   اخذ ویزای تحصیل -1

ادامه تحصیل در فرانسه

دانشجویان زیادی از کشور های مختلف جهت تحصیل در فرانسه اقدام میکنند چراکه این کشور یکی از مناسب ترین کشورها برای تحصیل شناخته شده است .یعنی میتوان گفت این کشور از نظام آموزشی فوق العاده ای برخوردار است .

نظام آموزشی فرانسه به گونه است که تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان میباشد و دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی از رستورانها و مراکز تفریحی و هنری از تخفیف ویژه ای برخوردار میشوند .

دانشجویان میتوانند ۲۰ ساعت در هر هفته به صورت پاره وقت کار سفید کنند و هزینه های زندگی خود را تحت پوشش قرار داده و در انجام کارسیاه محدودیتی وجود نداشته باشند .کارسفید : کارفرما متعهد به پرداخت بیمه میباشد و ازحقوق شما مالیات کسر خواهد شد .کارسیاه : سابقه ی بیمه لحاظ نمیشود و مالیات در نظر گرفته نمیشود .

لازمه های تحصیل در این کشور

اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید توجه داشته باشید برای تحصیل در این کشور باید شرایطی را دارا باشید .برای مثال در اکثر دانشگاه های این کشور در مقاطع مختلف به زبان فرانسوی تدریس میشود بنابراین لازم است به این زبان آشنا باشید تا در دئران تحصیل در این کشور به مشکل برنخورید و اینکه قبل از اعزام باید ویزای تحصیلی و مدارک لازم را جهت ارائه تهیه کنید .

 

درخواست ویزای تحصیلی 

با توجه به وجود انواع مختلف روادید، تصمیم گیری در مورد مدت و هدف از اقامت كه تقاضای روادید برمبنای آن صورت می گیرد امری بسیار مهم و ضروری میباشد . باید توجه داشت كه پس از ورود به خاك فرانسه امكان هیچ گونه تمدید و یا تغییر در نوع روادید وجود نخواهد داشت .درخواست های روادید از طریق بخش همكاری و فعالیت فرهنگی سفارت فرانسه در تهران انجام می پذیرد . بیشتر تاخیر های احتمالی در صدور روادید به دلیل ناقص بودن پرونده متقاضیان بوده بنابراین هنگام تحویل پرونده باید از كامل بودن مدارك و مستندات مورد نیاز اطمینان حاصل نمود(ترجمه تایید شده مدارك، اصل مدارك و…)

روادید دانشجویی بلند مدت :تمامی دانشجویان غیر اروپایی (دانشجویانی كه تابعیت جامعه اقتصادی اروپا، آندورا، موناكو، سوییس، سن مارین و واتیكان را ندارند) در صورتی كه تصمیم به  اقامت بیش از شش ماه داشته باشند باید جهت ادامه تحصیلات خود، روادید دانشجویی بلند مدت اخذ نمایند . مدت اعتبار این روادید بیش از یك سال نیست و دانشجویان از هر ملیتی در صورت تهیه و ارایه مدارك اعلام شده از سوی مراجع ذیصلاح می توانند روادید دانشجویی خود را تمدید نمایند .برای دریافت اقامت دانشجویی در هنگام ورود به فرانسه و در مهلت دو ماهه داشتن این نوع روادید ضروری خواهد بود .

گرفتن ویزای تحصیلی بلند مدت فرانسه :دانشجویان خارجی ای که می خواهند برای اولین بار در سال اول یا دوم لیسانس ثبت نام کنند باید روند درخواست پیش ثبت نام DAP را طی کنند : دریافت پرونده ثبت نام از بخش همکاری و فعالیت فرهنگی سفارت. روند درخواست ویزا زمانی به جریان خواهد افتاد که دانشجو گواهی پیش ثبت نام را در اختیار داشته باشد.در موارد دیگر ، دانشجویان مستقیما با موسسه یا موسسات آموزشی مورد نظرشان تماس گرفته و درخواست گواهی پیش ثبت نام می میکنند. سپس فرم درخواست صدور ویزای بلند مدت را به همراه کلیه مدارک لازم به کنسولگری  تحویل می دهند. 

ویزای اقامت كوتاه مدت :برای تحصیلاتی كه مدت آنها كمتر از شش ماه می باشد روادید اقامت كوتاه مدت صادر میشود که فرد را از درخواست اقامت معاف خواهد کرد و خود این نوع روادید به عنوان مجوز اقامت معتبر است.

توجه داشته باشید : در پایان برنامه پیش بینی شده، ادامه تحصیل در دیگر رشته ها بدون بازگشتن به كشور مبدأ به منظور اخذ روادید دانشجویی بلند مدت غیرممكن بوده و امكان تغییر روادید اخذ شده به هیچ وجه در فرانسه وجود ندارد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی 

    اخذ ویزای تحصیل -2

تمامی دانشجویان باید پرونده ای را برای ارایه به بخش همكاری و فعالیت فرهنگی سفارت فرانسه در تهران تشكیل دهند . (اصل مدارك ذیل باید هنگام مصاحبه در كنسولگری ارائه شود.)

مدارک مورد نیاز:
۴ فرم روادید بلند مدت كه با دقت و با ذكر تاریخ تكمیل و توسط متقاضی امضا شده باشد .

  • ۵ قطعه عكس جدید متقاضی بدون روتوش سال جاری

عکسها باید:رنگی / زمینه سفید / تمام رخ / تازه (زیر سه ماه) / کاملاً شبیه و در ابعاد 45 در 35 میلی متر باشند . 

اندازه صورت در عکس از سطح تحتانی چانه تا سطح فوقانی سر از 32 تا 36 میلی متر باشد .
مدارك درخواستی ذیل باید در سه نسخه و هر كدام در یك پوشه جداگانه ارایه شوند :

كپی آخرین مدرك تحصیلی ایرانی به همراه ترجمه فرانسه آن كه به هم الصاق شده باشند.

كپی ترجمه رسمی تایید شده شناسنامه ایرانی متقاضی و همچنین كپی اصل فارسی شناسنامه كه به هم الصاق شده باشند.
CV متقاضی
كپی گواهی ثبت نام (یا پیش ثبت نام) در یك دانشگاه یا یك موسسه عالی فرانسوی دولتی یا خصوصی كه مورد تایید دولت قرار گرفته باشد .
كپی ۵ صفحه اول گذرنامه به همراه كپی صفحات روادید قبلی كشورهای شن گن

 

جهت مشاهده روش ها و قوانین ثبت شرکت در فرانسه به این صفحه مراجعه کنید

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  سی و هشت     -     هشت   =