اخذ اقامت دایم در فرانسه با خرید ملک

  • 0 نظر
  • 2054 بازدید
  • یکشنبه 21 مرداد 1397

اخذ اقامت دایم در فرانسه با خرید ملک;
اخذ اقامت دایم در فرانسه با خرید ملک
4.83 از 5 بوسیله 3 رای
کشور فرانسه، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و خاستگاه شعرو فرهنگ و هنر در اروپا می باشد.مشترکات بسیار زیادی،از زمان سلطنت قاجار با کشور فرانسه برای ایرانیانی که خواهان مهاجرت به فرانسه بودند تشکیل شده است.یکی ازراههایی که در زمان رژیم گذشته و اکنون، برای مهاجرت ایرانیان به فرانسه وجود دارد،تحصیل در فرانسه می باشد.با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاههای فرانسه رایگان می باشد و دانشجویان خارجی و بین المللی به راحتی در همه ی مقاطع، امکان تحصیل رایگان در فرانسه را دارند، موج بیشماری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به فرانسه مراجعه نموده و مشغول تحصیل و فعالیت در فرانسه می شوند

تحصیل و اقامت

کشور فرانسه، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و خاستگاه شعرو فرهنگ و هنر در اروپا می باشد.از زمان سلطنت قاجار مشترکات زیادی بین کشور فرانسه و ایزان وجود داشته که ایرانیان را نرغیب به مهاجرت میکرده است .

یکی ازراههایی که در زمان رژیم گذشته و اکنون، برای مهاجرت ایرانیان به فرانسه وجود دارد،تحصیل در فرانسه می باشد.با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه های فرانسه رایگان می باشد و دانشجویان خارجی و بین المللی به راحتی در همه ی مقاطع، امکان تحصیل رایگان در فرانسه را دارند ، موج بیشماری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به فرانسه مراجعه نموده و مشغول تحصیل و فعالیت در فرانسه می شوند.

برای اخذ تابعیت کشور فرانسه راه های بسیاری وجود دارد.

دانشگاه های سطح بالا و کیفیت آموزش مناسب ویژگی کشور فرانسه است از این رو افراد از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرده و ویزای آنرا دریافت می کنند فرآیند دریافت ویزای تحصیلی فرانسه 2019 قوانین جدیدی دارد.

در رابطه با راهنمای تحصیلی در کشور فرانسه و فرصت های عالی شغلی در هر مقطع میتوانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

برنامه ریزی پیش از اقدام به تحصیل در فرانسه یعنی برای اقامت مطالعاتی در کشور فرانسه باید برنامه ریخت و اغراق آمیز نیست حدودا یک سال قبل باید آماده بود .

فرانسه کشوری با جذابیت های گردشگری

کشور فرانسه مدعی داشتن آزادی های اجتماعی و آزادی بیان در سراسر دنیا می باشد و تا حدی بر این ادعای خود پایبند بوده و به تعهدات خود در زمینه ی آزادی بیان عمل نموده است.

فرانسه دارای آثار  تاریخی و بناهای بسیار قدیمی است که موج گردشگران را هر ساله به این کشور می کشاندمانند برج معروف ایفل همچنین کشور فرانسه پر است از موزه های بزرگ و زیبایی که در سرتا سر این کشور و در شهر های مختلف وجود دارند از جمله مشهورترین موزه های پاریس همچون موزه ی لوور در پاریس و آثار تاریخی دیگری مانند بنای آزادی در پاریس و خیابان شانزلیزه از جمله جاذبه های توریستی شهر پاریس و کشور فرانسه می باشد.

کشور فرانسه پر است از موزه های بزرگ و زیبایی که در سرتا سر این کشور و در شهر های مختلف وجود دارند . با خواندن این مقاله میتوانید با مشهور ترین موزه های پاریس آشنا شوید.

  سواحل فرانسه -1

سوالات متقاضیان از ما

سؤالات زیادی از سوی کاربران وب سایت مؤسسه رهام، مطرح شده است:

ازجمله اینکه آیا با خرید ملک در فرانسه، امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد؟آیا قیمت املاک در فرانسه، رو به رشد است و یا قیمت ثابتی است؟متراژ مورد نیاز برای هر نفر جهت خرید ملک در فرانسه چه مقدار می باشد؟چند سال پس از خرید ملک در فرانسه، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور فرانسه وجود دارد؟آیا با خرید ملک توسط یکی از افراد خانواده سایر افراد خانواده نیز موفق به اخذ اقامت دائم فرانسه می شوند؟آیا اصولا خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت دائم فرانسه امکان پذیر می باشد؟مشاور املاک قابل اعتماد،جهت خرید ملک در فرانسه چه ویژگی هایی دارد؟وکیل متخصص حقوقی و مهاجرتی جهت مشاوره در خصوص خرید ملک در فرانسه چه ویژگی هایی دارد؟آیا مؤسسه حقوقی معتبر در ایران جهت مشاوره حقوقی خرید ملک در فرانسه وجود دارد؟آیا امکان بررسی دقیق و کارشناسی ملک مورد نیاز جهت خرید در فرانسه امکان پذیر است؟در این نوشتار سعی ما بر این است با پاسخگویی دقیق و صحیح به سؤالات حقوقی و مهاجرتی شما عزیزان درباره ی شرایط خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق خرید ملک پاسخگو باشیم.

مشاورین املاک در فرانسه

تمامی بنگاههای مشاوره املاک در فرانسه در واقع به نوعی به استخدام فروشنده در می آیند و تمامی افرادی که به عنوان خریداری ملک در فرانسه اقدام به جستجو جهت یافتن ملک مناسب می نمایند به مشاورین املاک معرفی می شوند.پس از ایجاد ارتباط اولیه با مشاورین املاک و بازدید مقدماتی از ملک، طرفین جهت تنظیم قولنامه یا فروش نامه به دفتر قراردهای مشاورین املاک در فرانسه هدایت می شوند.

با توجه به اینکه متن قراردادها به زبان فرانسه می باشد و تسلط بر قوانین و حقوق مدنی فرانسه و همچنین قواعد و امور عمومی قراردادها برای خریدار لازم است، بهترین روش استفاده از مشاوره حقوقی و متخصص عقد قراردادها در فرانسه می باشد. با توجه به اینکه مشاورین املاک کلیه مسئولیت خود در قراردادها را از خود سلب و ساقط می نمایند اهمیت این نکته بیش از پیش هویدا می شود که بدون همراه داشتن وکیل متخصص در امور قراردادها،اقدام به امضاء قرارداد نفرمایید.با توجه به اینکه متراژ لازم جهت هر یک از اعضاء خانواده در فرانسه حدود 15 متر می باشد و قیمت املاک نیز در مناطق مختلف فرانسه متفاوت است این موضوع را از طریق یکی از دفاتر اسناد رسمی استعلام بفرمایید. قیمت املاک در پاریس بین دو تا سیزده هزار یورو برای هر متر مربع متغیر است و در مناطق غیر شهری فرانسه بین هزار تا سه هزار یورو برای هر متر مربع نیز متغیر است.همچنین امکان خرید همه گونه ملک برای خارجیان در فرانسه وجود دارد که در بندهای بعدی به این مسائل می پردازیم.

یافتن یک خانه ی ایده آل دغدغه ی هر فردی است که قصد جا به جایی یا تغیر محل زندگی خود را دارد . چرا که در هنگام پیدا کردن خانه جدید سوالاتی در ذهن ما ایجاد میشود که باید حتما از آن ها یک چک لیست ایجاد کنیم و آن ها را مد نظر قرار دهیم . تا بتوانید خانه ایده آل خود را پیدا کنید .

 خرید ملک مسکونی در فرانسه

در صورتی که یک نفر به تنهایی، متقاضی خرید ملک مسکونی یا آپارتمان در فرانسه باشد،متراژ ملک مورد نظر کمتر از 15 متر نباید باشد اما در صورتی که شخص متقاضی خواهان خرید ملک برای خود و خانواده ی خود می باشد لازم است ابتدا یک شرکت غیر تجاری در فرانسه ثبت نماید.

این شرکت غیر تجاری و غیر انتفاعی است و فقط جهت خرید ملک برای فرد متقاضی و افراد خانواده وی تشکیل می شود.الزامی جهت پرداخت مالیات جهت ثبت این شرکت و راه اندازی شرکت وجود ندارد و بدون پرداخت مالیات و یا سایر حقوق متعلقه،این شرکت فقط و فقط جهت خرید ملک مسکونی به ثبت رسیده و با خرید ملک مسکونی به نام این شرکت کلیه سهامداران شرکت که متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می باشند، کارت اقامت 1 ساله ی فرانسه را دریافت می نمایند.

کارت اقامت 1 ساله فرانسه به متقاضی و همراهان وی این امکان را می دهد که در تمامی کشورهای عضو حوزه ی شنگن تردد و سکونت داشته باشند.کارت اقامت 1 ساله فرانسه به متقاضی مجوز کار در فرانسه نیز می دهد.جهت خرید ملک مسکونی هیچگونه وامی به افراد خارجی تعلق نمی گیرد.

  مقاله -6

 خرید ملک تجاری در فرانسه

جهت خرید ملک تجاری در فرانسه، ثبت یک شرکت و راه اندازی آن، شرط اولیه و لازم است، پس از ثبت شرکت، امکان خرید ملک تجاری در فرانسه برای متقاضی و مدیران و سهامداران شرکت وجود دارد.مدیران و سهامداران شرکت امکان استفاده از وام بانکی تا 65% از قیمت ملک تجاری را دارند و می توانند با دریافت وام از کشور فرانسه نسبت به راه اندازی و تجهیز تجارتی که جهت آن ملک خریداری شده است اقدام فرماید.

متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی موفق به اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک تجاری و راه اندازی تجارت خواهند شد.این اقامت پس از 8 سال اقامت در فرانسه و آشنایی با زبان فرانسه امکان تبدیل به پاسپورت فرانسه را نیز دارد.

 خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت دائم

آیا با خرید ملک در فرانسه امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد؟

در سالهای گذشته، فقط خرید ملک در فرانسه می توانست باعث اقامت یک ساله و سپس تبدیل آن به اقامت دائم و پاسپورت کشور فرانسه شود اما در 2 سال اخیر خرید ملک به تنهایی در فرانسه باعث اقامت دائم متقاضی و یا اقامت اروپا نخواهد شد.اخیرا توسط تعدادی از مؤسسات حقوقی غیر مجاز، تبلیغات زیادی شده است که با خرید ملک در فرانسه امکان اخذ اقامت دائم این کشور را دارید.حال اینکه در قوانین جدید مهاجرتی فرانسه، این بند از قانون مهاجرتی فرانسه حذف شده است.

هرچند که فرد خارجی، امکان خرید ملک در فرانسه را دارد اما خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم فرانسه و یا اقامت 1 ساله فرانسه نخواهد شد بلکه سرمایه گذاری و ثبت شرکت به همراه خرید ملک ممکن است موجب اقامت دائم متقاضی در فرانسه شود.

دقت فرمایید که هزینه های خرید ملک در فرانسه محدود به قیمت املاک نمی شود بلکه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات سرانه ی املاک در فرانسه را نیز باید در نظر بگیریدجمع مالیاتها در فرانسه ممکن است تا 25% در سال برسد که پرداخت آن به عهده ی مالک ملک می باشد، پس لازم است قبل از هر اقدام مهاجرتی به فرانسه و یا خرید ملک در فرانسه حتما با مشاورین حقوق مهاجرت و یا وکلای پایه یک دادگستری که با قوانین مدنی فرانسه و قوانین مهاجرتی فرانسه آشنایی دارند مشاوره کامل بفرمایید.

دقت بفرمایید در بندهای قراردادهای مشاورین املاک در فرانسه کلیه مسئولیت ها از مشاورین املاک و فروشنده سلب و ساقط می شود و تمامی اختیارات فسخ درعیوب غیر آشکار از فرد خریدار سلب و ساقط خواهد شد و امکان طرح دعوی یا پیگیری موضوع، بعد از ساقط کردن حقوق وجود ندارد.

 اخذ اقامت دائم اروپا با خرید ملک، در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

در قوانین جدید مهاجرتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تنها خرید ملک در کشورهای اسپانیا و پرتغال با مبلغ حداقل پانصد هزار یورو، امکان اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا و حوزه شنگن وجود دارد.این ویزا به ویزای طلایی یا Golden visa  معروف است. متقاضی و همه ی افراد خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال، بلافاصله پس از خرید ملک، موفق به اخذ اقامت دائم کشور پرتغال یا اسپانیا و در نهایت اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا و حوزه شنگن را دارند.دقت بفرمایید در صورت خرید ملک در اروپا و اخذ اقامت اروپا نیازی به اقامت در اروپا وجود ندارد و متقاضی، همسر و فرزندان وی می توانند به دفعات از اروپا خارج شده و وارد اروپا شوند.

 مؤسسه حقوقی و مهاجرتی معتبر جهت خرید ملک در فرانسه

کلیه مؤسسات حقوقی که در ایران ثبت شده اند به شرطی که در اساسنامه ی آنها انجام امور مشاوره حقوقی و مهاجرتی به ایرانیان در خارج از کشور و خارجی ها در ایران قید شده باشد صلاحیت ارائه مشاوره حقوقی مهاجرتی را دارند.اما موضوعی که لازم است به آن دقت شود صبغه و رنگ حقوقی اینگونه مؤسسات می باشد، بعضی از مؤسسات حقوقی بدون داشتن وکیل پایه یک دادگستری و یا تحصیلات حقوقی اقدام به ثبت و تشکیل مؤسسه حقوقی می نمایند.

با توجه به اینکه طبق قانون، نظارتی بر نحوه ی کار مؤسسات حقوقی وجود ندارد و تنها مرجع نظارت بر مؤسسات حقوقی طبق ماده 55 قانون وکالت، کانون وکلای دادگستری می باشد، لازم است قبل از هرگونه اقدامی از کانون وکلای دادگستری در باره ی اصالت پروانه ی وکالت مدیر مؤسسه حقوقی استعلام شود.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  15     -   =   7