اجاره خانه در لیون فرانسه

  • 0 نظر
  • 1581 بازدید
  • یکشنبه 28 مرداد 1397

اجاره خانه در لیون فرانسه;
اجاره خانه در لیون فرانسه
3.76 از 5 بوسیله 39 رای
لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق این کشور واقع شده است. این شهر زیبا را پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه می‌نامند که دلایل خوبی هم برای این انتخاب وجود دارد. لیون همچنین یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور به حساب می آید.اجاره خانه در لیون فرانسه هم به صورت دانشجویی و هم شخصی امکان پذیر است.

لیون پایتخت خوشگذرانی فرانسه

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق این کشور واقع شده است. این شهر زیبا را پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه می‌نامند که دلایل خوبی هم برای این انتخاب وجود دارد. لیون همچنین یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور به حساب می آید.

تکنولوژی به بهترین وجه در تار و پود معماری تاریخی این شهر وارد شده و با وجود غالب بودن معماری سنتی، جوی فوق العاده گیرا به این شهر داده است.  کافه‌ها، رستوران‌ها، موزه‌ها و گالری‌ها از جزو ویژگی‌ بسیار جذاب لیون به حساب می آیند.

شهر آب ها نامی برای لیون

در لیون، به هر طرف که نگاه کنید آب می‌بینید، به گونه‌ای که ۲۸ پل در این شهر موجودند. شهر یاد شده به وسیله‌ی دو رود بزرگ یعنی رون و سون و همچنین تپه‌های La Croix-Rousse و Fourvière به دو ناحیه‌ی متفاوت تقسیم می‌شود.

در اهمیت تاریخی لیون همین بس که همه‌ی آن به‌عنوان میراث تاریخی سازمان جهانی یونسکو به ثبت شده است. احتمالا همین موضوع ارزش این شهر را برای سفر به خوبی نشان می دهد اما قطعا این شهر چشم هر گردشگری را نوازش می دهد.

شهری با آب و هوای مدیترانه ای

در حالی که شمال فرانسه زمستان‌ی سرد و تابستانی غیر قابل پیش بینی و هر چند دلپذیری را دارا است، جنوب این کشور اقلیمی مدیترانه‌ای شامل زمستانی معتدل و تابستانی گرم دارد.

لیون در مرکز شرق فرانسه واقع شده است و معمولا زمستانی با دمای یک رقمی دارد که هرگز به زیر صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نمی رسد. بهار و پاییز در لیون فصل‌های بسیار مطلوبی هستند و سپتامبر (پاییز) را باید مرطوب‌ترین ماه سال دانست و در هر زمانی امکان دارد باران ببارد و لطافت خود را تقدیم ساکنان کند.

 شهری لذت بخش برای علاقه مندان به غذا

لیون به خاطر داشتن رستوران‌ها و آشپزهای بسیار خوب آن شهرت دارد. چندین رستوران عالی دارای ستاره‌ی میشلین در این شهر قرار دارند و شهرت آن‌ها به حدی است که بخشی از جاذبه‌ ی شهر محسوب می‌شوند. یک وعده غذا در رستوران‌ ارزان این شهر نباید هزینه‌ای بیشتر از ۱۲ یورو را بر دوش ما بگذارد.

زمانی که بخواهید در لیون غذا میل کنید، خواهید دید قیمت‌ها گران هستند، اما نگران نباشید، رستوران‌های Bouchon غذای عالی را با قیمتی منطقی به دست مشتریان می‌دهند. در اینجا می‌توانید سه وعده‌ غذای سبک را با پرداخت تنها ۱۴/۹۰ یورو بخورید و لذت ببرید. همچنین یک وعده غذا برای دو نفر در مراکز متوسط حدود ۵۰ یورو می‌شود. مک دونالد نیز گزینه‌ای نسبتا ارزان است که اگر علاقمند باشید، می‌توانید با پرداخت ۸ یورو از آن استفاده کرده و لذت ببرید.

 اجاره خانه،زندگی و اقامت در لیون فرانسه 

یافتن مسکن نگرانی دانشجویان 

پیدا کردن مسکن، دغدغه اصلی تمامی دانشجویان و محققین می باشد و به آسانی در شهرهای بزرگ مثل لیون پیدا نمی شود. علاوه بر این، از شما در ادارات مختلف مدرکی مبنی بر وضعیت مسکن درخواست خواهد شد مثل اداره پلیس اتباع خارجی فرانسه یا هنگام درخواست کارت اقامت و همچنین برای افتتاح حساب .بنابراین اگر هر چه سریعتر یک اتاق یا آپارتمان پیدا کنید اعمال بعدی تان راحت تر خواهد بود.انواع مسکن برای دانشجویان را بطور کلی می توان به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم بندی می شود.

دولت فرانسه حمایت های اجتماعی و مالی فراوان را از دانشجویان انجام می دهد که از آن جمله هزینه ی درمان و حمل و نقل رایگان برای همه ی دانشجویان است، به دانشجویان در این کشور بیمه ی درمانی تعلق می گیرد. از دیگر حمایت های قابل توجه پرداخت بخشی از هزینه خوابگاه و یا خانه به دانشجویان هست، برای مثال اگر دانشجویان ماهی ۵۰۰ یورو برای خانه پرداخت کنند معادل ۲۰۰ یورو به عنوان کمک هزینه مسکن دریافت می کنند.

ساختمان موجود در شهرک دانشگاهی

CU شهرک دانشگاهی توسط کروس مدیریت می شوند و اتاق  مبله(خوابگاه) به مساحت تقریبی ۱۰ متر مربع به بالا با مغارۀ لباسشویی، سالن ورزش و سرگرمی، سالن مطالعه… ارائه می کنند که اجاره بهای ماهانه آنها ااز ۱۲۴ یورو شروع می شود.

(HLM) یا خانه با اجارۀ نازل 

به معنی اسکان با اجاره متوسط است و بخشی از خانه های خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. با این حال شرایط خاص واگذاری آنها و انتظار حداقل یک سال و نیمه برای دریافت آنها معمولا برای دانشجویان توجیه مناسبی ندارد.

برای اجارۀ مسکن از بخش خصوصی لازم است که قراردادی را با مستقیما با موجر و یا با نمایندۀ آن (بنگاه مسکن) امضا کنید.

مجتمع مسکونی اجاره ای مخصوص دانشجویان 

آپارتمانی هستند که در نزدیکی مؤسسات دانشگاهی یا سایر مراکز علمی ایجاد شده اند و بصورت استودیو، یا آپارتمان های کوچک یک خوابه هستند که فقط به دانشجویان اجاره داده می شوند.برخی از خدمات مثل نگهبانی، پارکینگ، محل پارک دوچرخه، کافه تریا، مغازه لباسشویی، تلفن، سالن ورزش، سالن انفورماتیک در بعضی از این مجتمع ها وجود دارند. دورۀ اجاره برحسب هر مجتمع متفاوت است.علاوه بر اجاره امکان خرید و فروش مسکن در فرانسه نیز وجود دارد.

اجاره انواع ساختمان شخصی در لیون

معمولا در مرکز شهر قرار دارند و توسط افراد شخصی یا بنگاه مسکن پیشنهاد می شوند. در مورد نحوه یافتن مسکن بد نیست بدانید که از روشهای زیر نیز می توان مسکن پیدا نمود:  کروس، کریژ و شبکۀ دانشگاهی ، انواع مسکن را بدون هزینه آگهی می کنند.  روزنامه  محلی ومجلات مجانی , اینترنت , موسسه وبنگاه معاملات , کمک استاد راهنما , آگهی  اجاره مسکن که درآزمایشگاه محل کار از طریق ایمیل منتشر می شوند , انجمن دانشجویی ,آگهی نصب شده در دانشگاهها می توان جستجوی مسکن را انجام داد.

رابطه اجاره با درآمد شما 

یک قانون  مهم در اجاره خانه وجود دارد که بر اساس نیاز شرکت بیمه برای تضمین اجاره خانه ی نو ساز به آن مراجعه می شود، اما تقریبا برای بیشتر خانه های اجاره ای فرانسه صادق است. طبق این قانون شما فقط می توانید خانه ای را اجاره کنید که هزینه اجاره آن (بهمراه هزینه شارژ ماهیانه) کمتر از یک سوم درآمد شما باشد.
به این معنی که اگر درآمد شما حدود 1500 یورو در ماه است (رقمی که آخر ماه بدست شما میرسد)، شما فقط می توانید خانه یا آپارتمانی را اجاره کنید که هزینه اجاره بعلاوه شارژ آنها کمتر از 500 یورو در ماه باشد. درغیر اینصورت باید یک نفر را بعنوان گارانتی به صابخانه معرفی کنید که تعهد کند که اگر شما اجاره خانه را ندادید، صابخانه می تواند از گارانتی شما مبلغ اجاره را دریافت کند.
اما این قانون می تواند در مورد بعضی از آپارتمانها فرق داشته یاشد. به این معنی که گاهی صاحبخانه از شما گارانتی نمی گیرد. یا اینکه در بعضی از شهرهای بزرگ مانند پاریس یا لیون از شما بیشتر از یک گارانتی دریافت کنند

شرایط گارانتی مورد نیاز برای اجاره مسکن

تنها افرادی می توانند بعنوان گارانتی باشند که یک قرارداد کار دائم (CDI) داشته باشند و درآمد ماهیانه آنها بیشتر از چهار برابر اجاره خانه باشد. فرد گارانتی بایستی مدارکی برای اثبات موارد ذکر شده نشان بدهد. این مدارک شامل قرارداد کار، فیش حقوق 3 ماه قبل و مدرکی برای اثبات آدرس محل سکونت (مانند قبض برق، تلفن …) به ما نشان دهد.

با همه این شرایط، همیشه این امکان وجود دارد که آپارتمانی برای اجاره پیدا کنید که نیازی به گارانتی نداشته باشد. در اینصورت این آپارتمانها معمولا اجاره ای بالاتر از نرخ معمول  دارند ویا در منطقه های دورتر از مرکز شهر هستند.همچنین لازم به ذکر است که اگر شما خانه ای در اطراف شهر لیون انتخاب کنید ملزم به پرداخت اجاره ای بسیار کمتر می باشید. 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  32     -   =   17