زندگی بین شهر و ییلاق

  • 0 نظر
  • 864 بازدید
  • یکشنبه 11 شهریور 1397

زندگی بین شهر و ییلاق;
زندگی بین شهر و ییلاق
5 از 5 بوسیله 2 رای
در این مقاله در رابطه با زندگی بین شهر و ییلاق مطالعه می کنیم و شرایط تحصیل در دانشگاه استراسبورگ را بررسی می کنیم

محله کونیکسوفِن (Koenigshoffen)

در مرکز یک شهر سرسبز و در محله باصفای کونیکسوفِن (Koenigshoffen) صاحب ملکی مسکونی شوید.
مکانی جدید و ایده آل برای دورهمی های خانوادگی در شهر استراسبورگ انتخاب کنید.
این محل ویژگیهای خاصی دارد. اول اینکه مراکز خرید در دو قدمی آن هستند و همچنین به خوبی با وسایل حمل و نقل عمومی تجهیز شده است.
محل های که مجموعه یگانه ای از آپارتمان های بسیار آرام و نورگیر همراه با بالکن، تراس یا باغچه‌ای شخصی را با توجه به نقشه ها در خود جای داده است.
برای اطلاع از تاریخ های فروش از همین حالا ثبت نام کنید.

استراسبورگ

بی تردید می توان پاریس را مهمترین شهر فرانسه به حساب آورد اما این کشور دارای شهرهای دیدنی زیادی است که یکی از آن ها استراسبورگ می باشد.شهر استراسبورگ (در زبان فرانسه : Strasbourg) هفتمین شهر بزرگ فرانسه می باشد و در شمال شرقی فرانسه واقع است. از جاذبه های گردشگری آن می توان به کلیساهای دیدنی، معماری های جذاب، خیابان های سنگ فرش شده و کانال های تماشایی اشاره کرد.

یکی از دلایلی که این شهر را دارای اهمیت زیادی کرده است موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر می باشد که در حد فاصل ارتباطات بین‌المللی و مشرف به رودخانه رن است. شهر استراسبورگ به عنوان مرکز قانون‌گذاری اروپا می باشد و مرکز ناحیه آلزاس است. این شهر به عنوان مرکز قانون گذاری برگزیده شده است که از جمله این مراکز می‌توان پارلمان اروپا، مرکز مشاورت اروپایی و مرکز دادگاه حقوق بشر اروپا اشاره کرد.

جمعیت این شهر در سال 2013 بدون در نظر گرفتن بخش خارج از مرز در کشور آلمان 773347 نفر بوده است و آن نهمین منطقه دارای فضای بزرگ مترو در فرانسه می باشد. در سال 2014، منطقه Eurodistrict Strasbourg-Ortenau دارای جمعیت حدود 915000 نفر بوده است. جهت تحصیل در دانشگاه استراسبورگ فرانسه، Alsace فرانسه با حدود 46،000 دانش آموز و بیش از 4،000 محقق و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ فرانسه محل مناسبی می باشد. 

دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ از یک ژیمیناست انسان شناس آلمانی وابسته به مارتین لوتر ظهور یافته است و در سال 1538 توسط یوهانس استورم تاسیس شده است.از جمله اولین دانشجویان این مجموعه، یوهان شفلر می باشد که در رشته پزشکی تحصیل می کرد؛ بعدها دین خود را به کاتولیک تغییر داد و به عارف و شاعر آنجلوس سیلسیوس تبدیل گردید.این دانشگاه با 18 نفر برنده جایزه نوبل شده است و در میان بهترین دانشگاه های تحقیقاتی لیگ اروپا می باشد.

ساختمان های مدرن معماری در این دانشگاه شامل Escarpe، دانشکده دکترای استراسبورگ، آریوم و Pangloss که ساختمان اقامتگاه دانشجویان دکترای این دانشگاه در سال 2007 توسط معماران نیکلاس هار در لندن طراحی شد. این سازه ها بر روی دیواره اصلی داخلی رستوران دانشگاه Esplanade، همراه با اسامی معماران و سال های تاسیس آنها، نشان داده می شود. ارگان های اداری، وابسته به دانشگاه (ریاست CAF، LMDE، MGEL بیمه درمانی SNCF شرکت ملی راه و ترابری فرانسه شرکت حمل و نقل شهری CTS – Strasbourg) در ساختمان “Agora” قرار دارد.

 جاذبه های گردشگری استراسبورگ

میدان گوتنبرگ

 در این میدان معروف‌ترین ساختمان رنسانسی استراسبورگ یعنی اتاق تجارت قرار دارد. این بنا در سال ۱۵۸۵ توسط «هانس شوخ» (Hans Shoch) ساخته شده است و نامش در فهرست زیباترین ساختمان‌های آلزاسی قرن ۱۶ قرار دارد.این میدان برای افرادی که به دنبال کتاب‌های قدیمی هستند، مکانی رویایی می باشد و هر هفته کتاب‌ فروشان غرفه‌هایشان را پای مجسمه چاپگر معروف می گذارند.

میدان کلِبِر

این میدان نیز در زمان انقلاب فرانسه محلی برای اعدام‌های عمومی با گیوتین بوده است. امروزه این میدان با ساختمان‌های زیبایی متعلق به دوران «پروموتِریسم» (promoterism) یکی از جاذبه‌های محله قدیمی استراسبورگ به شمار می آید. در ضلع شمالی هم «اوبِت» (Aubette) قرار دارد که ایستگاه اصلی سابق پلیس بوده است و امروزه محلی برای کافه و رستوران می باشد. این میدان مرکز تجمع مردم در رویدادها و جشن‌ها بوده است و آن را قلب شهر می نامند.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     سی و هفت   =   پنج