شهرهای مهم فرانسه

  • 0 نظر
  • 841 بازدید
  • چهارشنبه 21 شهریور 1397

شهرهای مهم فرانسه;
شهرهای مهم فرانسه
4.41 از 5 بوسیله 11 رای
از مهم ترین شهرهای کشور فرانسه برای زندگی می توان به پاریس که پایتخت این کشور است، مارسی قدیمی ترین شهر فرانسه، لیون مشهور به پایتخت خوش گذرانی فرانسه، تولوز بهترین مقصد برای نمایشگاه ها و کنوانسیون های تجاری ، نیس، ناتت، استراسبورگ و بوردو اشاره کرد.

شهر های فرانسه

فرانسه کشوری زیباست که به مد، پنیرها، معماری و فرهنگش معروف شده است. هر کدام از شهرهای فرانسه هویت منحصر به فردی دارند. کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است و به آن جمهوری فرانسه می‌گویند. بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا و از کشورهایی است که عضو دائمی سازمان ملل بوده و رتبه بالایی در برنامه سفر توریستی دارد.

از آنجایی که شکل این کشور در نقشه جهان به صورت شش ضلعی است به آن L'Hexagone نیز می‌گویند

معرفی برخی از شهرهای بزرگ فرانسه

پاریس

پاریس پایتخت فرانسه و همچنین بزرگترین شهر این کشور با بیش از 12 میلیون نفر جمعیت می باشد. برج ایفل، موزه لوور، نتردام د پاریس و کلیسای سَکرِه‌کُر یا قلب مقدس جاذبه‌های مهم توریستی پاریس هستند. شنل و لوئی ویتون معروف ترین خانه های مد جهان در پاریس است.

مارسی

قدیمی‌ترین شهر فرانسه می باشد که بسیاری از هنرمندان معروف در آن متولد شده‌اند. این شهر در سواحل جنوب شرقی فرانسه و در ساحل مدیترانه قرار گرفته است. هنر و فرهنگ پاریس همیشه زبانزد بوده است. موزه های تاریخی معروف و خانه های اپرا در پاریس قرار داشته و موسیقی هیپ هاپ آن شناخته شده می باشد. و از نظر جمعیت بعد از پاریس دومین شهر است.

لیون

به عنوان پایتخت فرانسه در خوش‌گذرانی، مشهور است و نقش خیلی مهمی در تاریخ سینما ایفا می کند. معماری این شهر بی‌نظیر است و همین معاری تاریخی باعث شده که مقر سازمان جهانی یونسکو (بخش میراث تاریخی) در آن قرار داشته باشد. اجاره خانه در لیون فرانسه دغدغه اصلی تمامی دانشجویان و محققین می باشد.

تولوز

تولوز در جنوب غربی فرانسه در ساحل رودخانه گارنن قرار گرفته است. ایرباس، مرکز تجارت صنایع اطلاعات و بیوتکنولوژی و ستاد مبارزه با هواپیما است. تولوز بهترین مقصد برای نمایشگاه ها و کنوانسیون های تجاری می باشد. این شهر همچنین بین قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا با بیش از 120،000 دانشجو به عنوان مرکز آموزشی شناخته می‌شود.

این شهر رکورد بیشترین تعداد دانشگاه‌های شهرستان‌های فرانسه را دارد.

نیس

جاذبه توریستی نیس بخصوص برای ماه عسل زوجهای جوان منظقه ساحلی فرنچ ریویرا می باشد. باشکوه ترین و پرطرفدارترین استراحتگاه‌ها در این خط ساحلی قرار دارد. مجموعه گل های نادر و عجیب و غریب در بازار گل آن دیده می‌شود و معروف است. نیس دارای آب و هوای مدیترانه در طول سال می باشد.

نانت

نانت فقط 35 مایل با اقیانوس اطلس فاصله دارد. دارای خط ساحلی جذاب و هم به عنوان منطقه فرهنگی و هم صنعتی شناخته می‌شود. نانت لقب "قابل زندگی‌ترین شهر اروپا" را در سال 2004 به خود اختصاص داده است.

استراسبورگ

باغ های استراسبورگ به خاطر ترکیبی از معماری منظر فرانسه و آلمان شناخته شده هستند. پارلمان اروپا در این شهر قرار دارد. این شهر با ارتباطات جاده‌ای، راه آهن و دریایی مرکز حمل و نقل فرانسه است. شهر استراسبورگ به عنوان مرکز قانون‌گذاری اروپا نیز برگزیده شده‌ است.

بوردو

بوردو با حدود 116160 هکتار تاکستان یکی از بزرگترین مراکز صنعت شراب در جهان می باشد. گران ترین شراب‌ های قرمز و سفید در این شهر یافت می شوند. 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     چهارده   =   13