کار در فرانسه چه مزایایی دارد

  • 0 نظر
  • 2138 بازدید
  • یکشنبه 25 شهریور 1397

کار در فرانسه چه مزایایی دارد;
کار در فرانسه چه مزایایی دارد
3.75 از 5 بوسیله 2 رای
کار در فرانسه چه مزایایی دارد و حمایت دولت فرانسه از حقوق کارمندان و قانون مهم RTT را در این مقاله مطالعه می کنیم.

کار در فرانسه چه مزایایی دارد

امروزه می توان مهم ترین بحث در هر جامعه را اشتغال دانست که اگر به تحقیقات انجام شده نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که بیشترین میزان رضایتمندی شهروندان در تمام کشورهای جهان مربوط به مسئله ی کار و اشتغال است ؛ پس می توان گفت این مورد از با اهمیت ترین مسائلی است که در تمام کشور های جهان روی آن بحث می شود. کشوری که شاید به طور جدی و دقیق این مسئله دنبال می کند بدون شک کشور فرانسه است پس اگر می خواهید شغلی داشته باشید با توجه به رویکرد آن در آینده برنامه ریزی کنید حتما در درجه اول این کشور را انتخاب کنید. دلایل بسیار زیادی برای این امر وجود دارد که در ادامه به پنج مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 

شور و اشتیاق مردم این کشور به کار است تا بتوانند زندگی خوبی داشته باشند یعنی زندگی را برای کار مناسب نمی دانند بلکه انتخاب اصلی مردم این کشور کار برای زندگی است.

  1. یکی از مجموعه قوانینی که در راستای این امر می توان به آن اشاره کرد قانونی بود که در ماه فوریه سال 2000 به تصویب این کشور رسید. تا قبل از این قانون ساعت رسمی کار در این کشور 39 ساعت در هفته بود که بعد از اجرای این قانون  این میزان به 35 ساعت کاهش یافت.دلایل بسیار زیادی برای وضع این قانون وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به اصرار سندیکا ها به حقوق اشخاص و البته حق بهره مندی فرزندان از گذراندن وقت مستمر در کنار والدین اشاره کرد.
  2. قانون RTT یا کاهش ساعت کار : در ابتدای این قانون 35 ساعت کار در هفته مطرح شده است. این قانون در راستای اجرای حقوق نیروی کار مطرح شده است و بیان می کند که اگر ساعت کاری شخصی در هفته بنا به هر دلیلی 39 ساعت شد کارفرما باید برای آن شخص 2 روز تعطیلی اضافه به عنوان پاداش برای وی در نظر بگیرد.یکی از دلایل وضع این قانون این است که شرایط کاری همه ی افراد تعادل نسبی ای داشته باشد و نکته مهم تر این که کارفرما نیروی خود را مورد استثمار قرار ندهد.
  3. فرانسه بهشت مرخصی ها :به طور رسمی در هر ماه برای هر فردی که کار می کند 2.5 روز مرخصی با حقوق در نظر گرفته شده است ؛ پس هر شخص در طی سال  دارای 5 هفته مرخصی با حقوق می باشد.همانطور که در مورد 2 به آن شاره کردیم اگر ساعت کاری هر فردی در هفته 39 ساعت باشد میزان مرخصی وی مطابق با قانون RTT  تا 10 هفته در سال افزایش می یابد. 
  4. پایه حقوق مطلوب تر از سایر کشورها :بر اساس 35 ساعت کار هفتگی در هر ماه حداقل به حقوق 1445 یورو در ماه میرسید که با احتساب کسورات برابر با 1112 یورو در هر ماه خواهید داشت. بنابراین اگر یک محاسبه ساده انجام دهید متوجه خواهید شد که در هر ساعت  9.53 یورو حقوق دریافت می کنید که اگر مقایسه ای بین این کشور و  سایر کشور های اروپایی داشته باشیم فرانسه در بین همه آن ها رتبه اول را دارد. در ادامه نتایج مقایسه بین سه کشور را مشاهده می کنید.           فرانسه1.445 یورو در ماه   انگلیس 1.301 یورو در ماه   اسپانیا752 یورو در ماه
  5. حمایت و پشتیبانی از حقوق کارمند و کارگر: هنگامی که یک شخص با یک کارفرما قرار داد بلند مدت امضاء می کند بسیار سخت است که از کار اخراج شود زیرا قانون کار فرانسه به این صورت است که از کارمندان خود حمایت می کند. با این حال، هنگامی که یک کارمند بنا به هر دلیلی از کار خود اخراج می شود، با توجه به مدت زمان قبلی اشتغال حداقل چهار ماه و حداکثر تا سه سال، حقوق بیکاری دریافت می کند.

حال قضاوت با شما! آیا این شرایط شما را وسوسه نمی کند؟

  فرانسه -1

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     سی و شش   =   نوزده