هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟

  • 0 نظر
  • 2999 بازدید
  • یکشنبه 01 مهر 1397

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟
یکی از ایده عال ترین زندگی ها برای هر شخص امروزه زندگی در یک کشور اروپایی و مهاجرت به یک کشور اروپایی مانند فرانسه است . اما حتما باید قبل از اقدام به مهاجرت به فرانسه درباره اینکه هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟ اطلاعاتی را بدست آوریم تا بهتر بتوانیم برای مهاجرت خود برنامه ریزی کنیم .

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟

شاید شما نیز قصد دارید مانند خیلی ها برای مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه و یا اقامت فرانسه از طریق خرید ملک اقدام کنید اما زمانیکه شما به فرانسه گام میگذارید بایستی از قبل برای بودجه خود برنامه ریزی کنید. در اینجا چند راهنمایی برای کمک به ارزیابی هزینه ها در هنگام ورود و سپس در زندگی روزمره ارائه شده است:

اولین اقدام و شاید ساده ترین در عین اهمیت زیاد آن، داشتن سه گانۀ کوله پشتی، گذرنامه و ارز
یورو است.

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است ؟

در بدو ورود به فرانسه

برای نخستین هزینه های جاری به پول خورد نیاز دارید. بهتر است برنامه ای برای تهیه حداقل یک یا چند اسکناس 50 یورویی داشته باشید. به عنوان مثال، زمانی که در پاریس از هواپیما پیاده می شوید و به مقصد خود در شهر راهی میشوید نیاز به اسکناس های خرد تر از 100 یورو دارید چراکه اسکناس های درشت را از شما قبول نمیکنند. خصوصا اسکناس 500 یورویی نزد برخی فروشنده ها شبیه یک شی خطرناک بنظر میرسد. قطعا از فرودگاه تاکسی نرخی از 70 یورو به بالا برای شما آب میخورد و با مترو هم چون در خطوط مرکزی وسط شهر نیستید بلیط خط RER حدود 10 یورو برای شما هزینه دارد.

برخی هزینه های زندگی در فرانسه

اجاره

در پاریس مرکز شهر یک آپارتمان 20 متری در حدود 800 یورو در هر ماه اجاره می شود. پس ازاستقرار، می توانید درخواست کمک هزینه مسکن (APL) را از صندوق کمک هزینه خانواده (Family Allowance Fund) در نزدیکی محل اقامت خود درخواست کنید.

حمل و نقل عمومی

بلیط متروو اتویوس هردو برای هردو کاربری یکسان است و بسادگی از طریق دستگاه های واقع شده در ایستگاه ها قبال تهیه است و در کل محدوده پاریس و حومه (مناطق 1 تا 5) قیمت بسته به مبدا (ایستگاه خروج) و مقصد (ایستگاه مقصد) متفاوت است. بلیط مترو بلیط عادی برای پاریس در حدود 1.90 یورو هزینه دارد. بلیط خریداری شده از رانندگان اتوبوس (بلیط داخل اتوبوس) هزینه € 2. شرکت بهره برداری RATP بسته های ماهانه و سالانه را ارائه می دهد. کارت بلند مدت (Navigo ) هم میتواند یک گزینه باشد برای آنهایی که دائما در حال جابجایی هستند، خرید یک دفترچه  10 بلیط (€ 14.50) به این نرخ است که توسط آن حدود 27٪ در خرید 10 بلیط تک صرفه جویی خواهد شد. نرخ سالانه این کارت حدود 342 یورو است. در سایر شهرهای فرانسه هم این نرخ ها برای جابجایی تقریبا مشابه است البته هزینه تاکسی به مراتب از پاریس ارزان تر می باشد.

نرخ بنزین در فرانسه

قیمت یک لیتر بنزین  از یک جایگاه به جایگاه دیگر تغییر می کند. در محدوده پاریس  از حومه تا مرکز شهر تفاوتی جزیی هست البته این نرخ به درصد اکتان بنزین هم بستگی دارد ولی از حومه تا مرکز شهر نرخ از 1.47 تا 1.65 یورو بر لیتر متغیر است. 

سبد خرید

هزینه های شما برای غذا بستگی به شیوه زندگی شما دارد. خرید در سوپرمارکت بسیار ارزان تر از رفتن به رستوران است .  مغازه های محله ها معمولا گران تر از فروشگاه های بزرگ هستند .

  برخی هزینه های زندگی در فرانسه -1

برخی از نرخ در پاریس

  • نان باگت : 0،90 €
  • ساندویچ: حدود 4 یورو به بالا
  • غذای غیر فست فود + دسر در رستوران: 20 €
  • بودجه غذای ماهانه برای یک نفر : حداقل 200 یورو

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  37     +     یازده   =

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

آلمان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

اخذ تابعیت کشور فرانسه

چهارشنبه 02 آبان 1397

ویزای تحصیلی فرانسه 2019

یکشنبه 15 مهر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>