درباره صندوق حمایت از خانواده در فرانسه یا CAF چه میدانید ؟

  • 0 نظر
  • 3347 بازدید
  • پنج شنبه 05 مهر 1397

درباره صندوق حمایت از خانواده در فرانسه یا CAF چه میدانید ؟;
درباره صندوق حمایت از خانواده در فرانسه یا CAF چه میدانید ؟
4.29 از 5 بوسیله 12 رای
CAF یک سازمان دولتی میباشد که خدمات و مزایای مختلفی را از دوران کودکی به شهروندان فرانسه ارائه می‌کند و خانواده هایی که با کودکان خود به فرانسه مهاجرت می‌کنند میتوانند از مزایای ویژه CAF استفاده کنند در کشور فرانسه آن را به نام صندوق حمایت از خانواده در فرانسه میشناسند .

صندوق حمایت از خانواده در فرانسه

تعداد زیادی از خانواده هایی که با بچه های کوچک خود به فرانسه مهاجرت می‌کنند اغلب نمی‌دانند که می‌توانند از مزایای ویژه CAF یا صندوق حمایت از خانواده در فرانسه استفاده کنند . شاید شما هم درباره CAF شنیده باشید و یا حتی در حال حاضر در حال تقاضای برخی از مزایای خود از این نهاد میباشید اما اطلاعات کامل درباره آن را در دسترس ندارید .

صندوق حمایت از خانواده در فرانسه

در این مطلب یک نمای کلی از برخی از خدمات CAF به شما ارائه داده می‌شود و به برخی از سوالاتی که ممکن است در این زمینه داشته باشید پاسخ داده خواهد شد . 

CAF چیست ؟

CAF یا ( Caisse des Allocations Familiales ) یک سازمان دولتی است که خدمات و مزایای مختلفی را از دوران کودکی ارائه به شهروندان فرانسه ارائه می‌کند. مانند مهد کودک، آموزش، تعطیلات، کمک هزینه های خانوادگی، مزایای بارداری و مزایای مسکن و ... 

چگونه می توانیم با CAF تماس بگیریم ؟

بهترین روش برای به دست آوردن اطلاعات کلی از طریق وب سایت اصلی www.caf.fr است که اطلاعات دقیق و جامعی دارد.  همچنین می توانید وضعیت خود را قبل از شروع روند، شبیه سازی کنید تا ببینید آیا به مزایا دسترسی دارید و تمام فرم‌ های درخواست را دانلود فرمایید .

البته این اطلاعات به زبان فرانسوی میباشد بنابراین میتوانید از ترجمه گوگل استفاده کنید یا از کسانی که مسلط هستند کمک بگیرید. 

درباره مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک بیشتر بدانید .

شماره تخصیص یا numéro d'allocataire چیست ؟

هنگامی که به فرانسه می‌آیید و درخواست استفاده از مزایای CAF را دارید نیاز دارید که تعداد مشخصی از اسناد را همراه با درخواست خود تهیه کرده باشید . شماره CAF را با پست به شما ارسال خواهد شد . این شماره که یک عدد 7 رقمی میباشد برای همه ارتباطات شما با CAF، از طریق تلفن یا پست ضروری می باشد .

کد Confidentiel یا محرمانه چیست ؟

اگر می خواهید از پرونده خود اطلاع پیدا کنید و یا دسترسی آسان از طریق تلفن به CAF پیدا کنید به کد محرمانه خود احتیاج پیدا خواهید کرد . تا زمانی که فایل CAF شما تأیید نشده باشد این کد را دریافت نخواهید کرد و بسته به اینکه کدام مزایا را درخواست می کنید، ممکن است درخواست شما طول بکشد .

وقتی این کد را دریافت کردید می‌توانید به صفحه اصلی CAF بروید و به فایل شخصی خود دسترسی پیدا کنید که آن هم آخرین پرداخت ها، ایمیل ها و دسترسی به اظهارات CAF را که ممکن است مورد نیاز باشد، به شما نشان خواهد داد .

آیا می توان حضوری به CAF مراجعه کرد ؟

برای آن دسته از دفاتر CAF که سیستم ملاقات ندارند، می توانید حضوری با مشاور آن صحبت کنید. باید صبور باشید چون ممکن است زمان زیادی را در انتظار بمانید. 

از سپتامبر 2014، بسیاری از ادارات CAF برای جلوگیری از صف و ازدحام به سیستم ملاقات مجهز شدند. با این که این سیستم به نظر کار را راحت تر کرده است اما پیچیدگی های خاص خودش را دارد.

قبلا حتی اگر زبان فرانسوی شما ضعیف بود، می توانستید به یکی از دفاتر CAF بروید، صبر کنید و با کسی صحبت کنید . اما باید از طریق سیستم تماس بگیرید و وقتی که فرانسوی شما به اندازه کافی خوب نباشد اغلب درک آن توسط اپراتور دشوار است و این می‌تواند بسیار سخت و استرس زا باشد و کار شما را دشوار کند .

تماس با ما