دریافت ویزای کار آلمان

 • 4 نظر
 • 4637 بازدید
 • یکشنبه 15 مهر 1397

دریافت ویزای کار آلمان;
دریافت ویزای کار آلمان
4.25 از 5 بوسیله 56 رای
در رابطه با دریافت ویزای کار آلمان با استفاده از ویزای جستجوی کار میتوانید طی مدت 6 ماه شغل مناسبی بیابید و یا با پیدا کردن کارفرما در کشور آلمان می توانید از طریق پیشنهاد شغلی ویزای کار دریافت نمایید. یکی دیگر از روش های دریافت بلو کارت(پاسپورت آبی) می باشد که اقامت موقت این کشور را به اقامت دایم تبدیل می نماید.

درباره کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان در مرکز اروپا، دارای جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن می باشد. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه،  بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایه می باشد. زبان اصلی مردم این کشور آلمانی است، واحد پول این کشور یورو بوده و از شهرهای بزرگ آن می توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره نمود.

ثروتمند ترین کشور اتحادیه اروپا

آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا ، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه در جذب متخصصین پیشرو بوده است. آلمان بعد از کشور ژاپن و آمریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب می گردد. همچنین نرخ بیکاری در این کشور پنج درصد است.در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دایم وجود دارد که متقاضی دریافت هر یک از روشها باید شرایط مورد نیاز را دارا باشد.

دریافت ویزای کار آلمان 1

   شرایط کار در کشور آلمان و دریافت ویزای کار آلمان 

:یکی از روشهایی که میتوان به وسیله آن اقامت موقت دریافت کرد دریافت ویزای کار آلمان میباشد که از طریق یکی از روشهای زیر آن را دریافت کرد

 • ویزای جستجوی کار در آلمان
 • ویزای کار از طریق پیشنهاد شغلی کارفرمای آلمانی
 • ویزای کار از طریق بلو کارت آلمان(پاسپورت آبی)

دریافت ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار در آلمان

 ویزای آلمان -1  

در تعداد کمی از  کشورها از جمله آلمان این امکان وجود دارد که اشخاص تحت این ویزا وارد خاک آلمان شده و طی مدت ۶ ماه شغل بیابند .در این شرایط شخص نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد اما واضح است که از الزامات برقراری ارتباط و رفع حداقل نیازها، آشنایی به زبان مشترک می باشد پس بهتر است که شخص به زبان انگلیسی حداقل  با نمره ی ۵٫۵ یا زبان آلمانی حداقل  A2 آشنا باشد.نیاز به تکلم و برقراری ارتباط امری اجتناب ناپذیر بوده و در هر نوع اقدامی جهت مهاجرت ارائه ی مدرکی دال بر دانستن زبان کشور مورد نظر یا حدافل قدرت بر تکلم حتی به زبان مورد وثوق دولت ها ((انگلیسی)) مورد نیاز می باشد.شخص میبایست در ابتدا به صورت انفرادی وارد کشور آلمان شده و به جستجوی کار بپردازد.

قرار داد کاری

چنانچه شخص بتواند در این مدت شش ماه قرارداد کاری منعقد نماید می تواند همسر و فرزندان خود را نیز وارد این کشور کند. منظور از قرارداد کاری قراردادی با حداقل یک سال اعتبار می باشد. گفتنی است که این شغل باید مرتبط با تحصیلات و سابقه ی کاری فرد متقاضی باشد.پس از اینکه فرد متقاضی دریافت ویزای کار آلمان قرارداد خود را منعقد نمود ابتدا به وی یک کارت اقامت یک ساله و در نوبت دوم نیز یک اقامت یک ساله و پس از آن یک اقامت ۳ ساله به فرد تعلق خواهد گرفت.بعد از طی شدن این پنج سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم آلمان نماید.

دریافت ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد شغلی کارفرمای آلمانی

در این روش نیاز به پیدا کردن کارفرما در این کشور دارید. به این صورت که کارفرمای آلمانی ابتدا میبایست شغل مورد نظر را ۳ ماه در این کشور و پس از آن ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی کند.اگر فردی از داخل کشور آلمان و یا داخل اتحادیه اروپا تمایل به تصاحب این موقعیت شغلی نداشت آنگاه کارفرما می تواند درخواست دعوت به کار از شما نماید.راه دیگر در این روش دریافت ویزای کار آلمان این است که کارفرما به شخصه و یا توسط وکیل به اداره ی کار مراجعه کرده و این اداره را قانع نماید که نیروی کار مورد نظر او در کشور خودش یافت نمی شود و کارفرما می بایست این نیروی کار را از ایران ویا هر کشور دیگری استخدام نماید.

دریافت ویزای کار آلمان از طریق بلو کارت(پاسپورت آبی)

  بلو کارت -1

 

BLUE CARD آلمان یک نوع ویزای کار می باشد که قابل تمدید در همین کشور است و این امکان را دارد که اقامت موقت آلمان را به اقامت دایم تبدیل کند. در ۱ اوت سال ۲۰۱۲ سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا در این کشور آغاز شد.

اگر فردی که ویزای جستجوی کار ۶ ماهه ی آلمان را دریافت کرده باشد و بتواند در همین کشور کاری متناسب با تخصص خود  پیدا کند ،ویزای فرد به مدت ۶ ماه دیگر هم تمدید می شود و پس از آن فرد می تواند blue card  آلمان را هم دریافت کند.blue card اتحادیه ی اروپا برای حداکثر ۴ سال صادر خواهد شد و یا برای یک دوره ی کوتاه برای قرارداد کار کوتاه صادر می شود. فرد متقاضی باید فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر باشد .

فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در آلمان داشته باشد. فرد بدون پیشنهاد کار نمی تواند BLUE  CARD را دریافت کند. حقوق دریافتی فرد متقاضی که با یک شرکت آلمانی قرارداد کار دارد باید حداقل سالی ۴۵۰۰۰ یورو باشد و اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که این کشور به آن نیازمند است مثل ریاضیات،علوم پایه،IT،مهندسی،پزشکی و…حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی ۳۵۰۰۰ یورو باشد.

شخصی که  BLUE CARD را دریافت می نماید می تواند خانواده خود را همراه ببرد و آنها هم اجازه کار و زندگی را در آلمان خواهند داشت اما مدت اقامت و کار در آلمان بستگی به اعتبار BLUE CARD دارد.

شخصی که BLUE CARD را دارا میباشد و مدرک زبان آلمانی حداقل تا سطح B1 را هم دارا است خیلی راحتتر و سریعتر می تواند اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید حتی ممکن است فرد پس از گذشت ۳ ماه اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید و پس از گذشت ۳ سال از اقامت دایم فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام کند.

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که اقامت در آلمان و اروپا را دریافت کرده اند نباید بیشتر از ۶ ماه در خارج از این کشور زندگی کنند در غیر این صورت شرایط دریافت اقامت دائم را از دست می دهند. همانطور که ملاحظه نمودید کار برای ایرانیان در آلمان به سه طریق اصلی قابل اقدام است.از این رو متقاضیان ایرانی دریافت ویزای کار آلمان می توانند به هر یک از این روشها اقدام به مهاجرت کاری کنند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار آلمان

 • گذرنامه ی با اعتبار حداقل ۳ ماهه
 • مدرک تحصیلی متقاضی که توسط ZAB تائید شده باشد.
 • انگیزه نامه ی متقاضی از ورود به آلمان
 • تکمیل فرم سفارت
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه ی پرینت حساب بانکی (گردش سه ماهه) در حدود ۶۵۰۰ یورو
 • شناسنامه ی متقاضی به همراه کپی تمام صفحات
 • گذرنامه و شناسنامه ی همسر
 • بیمه ی سفر برای طول مدت مسافرت با پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو و دارای اعتبار برای تمام کشورهای عضو شینگن به همراه ۱ نسخه کپی از آن
 • دعوتنامه کاری امضا شده که بیانگر هدف فرد از مسافرت و طول مدت سفر است. دعوت کننده باید تمام هزینه های سفر فرد را تقبل نماید.
 • مکاتبات تجاری با شرکت دعوت کننده و یا مدارک مربوط به واردات و صادرات کالا و کلیه مدارکی که نشانگر اعتبار تجاری شرکت دعوت کننده باشد.
 • گواهی اشتغال به کار از طرف کارفرما و مدارکی نظیر روزنامه فیش حقوقی و سوابق بیمه تامین اجتماعی در ایران.
 • اصل و کپی اسناد مالکیت و مدارک تمکن مالی.

اخذ ویزای تحصیلی از دیگر خدمات موسسه رهام می باشد که در واقع بعد از اخذ پذیرش تحصیلی دومین گام جهت اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد.

دریافت ویزای کار آلمان 3

 

مطالب زیر را مطالعه کنید:

برای دریافت مشاوره درباره ی دریافت ویزای کار آلمان فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

موسسه رهام با 9 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت در فرانسه،ثبت شرکت در مجارستان، اعزام دانشجو به فرانسه، کاریابی و خرید ملک در فرانسه، کانادا، آلمان، اتریش و سایر کشورهای اروپایی،دریافت ویزای کار آلمان

 

تماس با ما

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

منور شاهی :

من در ترکیه استم قبلا شغلم عکاسی بوده توی ترکیه اصلاح جنگل و قالب بندی ساختمان رو تقریبا یاد گرفتم . 0905050957662

  0 0 ارسال پاسخ

کارشناس سیدین :

با ما در ارتباط باشید ایمیل : Info[at]rohamde.com شماره دفتره تهران : ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢٠ ٠٢١٨٨٣٧٦٦٢١ تلفن دفتر آلمان: 004917620956032

  0 0

حسین رضایی :

سلام با سابقه برنامه نویسی میشه اونجا راحت کار پیدا کرد؟

  1 0 ارسال پاسخ

مدیر سایت :

بله اونجا کار برای برنامه نویسی خوب هست اگر واقعا متخصص هستید. با ما در تماس باشید.

  0 0

  28     +     21   =