ویزای تحصیلی فرانسه 2019

 • 17 نظر
 • 2602 بازدید
 • یکشنبه 15 مهر 1397

ویزای تحصیلی فرانسه 2019;
ویزای تحصیلی فرانسه 2019
4.5 از 5 بوسیله 7 رای
ویزای تحصیلی فرانسه 2019 | دانشگاه های سطح بالا و کیفیت آموزش مناسب ویژگی کشور فرانسه است از این رو افراد از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرده و ویزای آنرا دریافت می کنند فرآیند دریافت ویزای تحصیلی در فرانسه در سال 2019 در این مقاله به خوبی شرح داده شده است

تحصیل در فرانسه

در معرفی کشور فرانسه باید به این موضوع پرداخت که این کشور اهمیت بسیار زیادی برای کیفیت آموزش ها و مدارک ارائه شده ی خود قائل است و هر ساله بیشتر از 23% از بودجه ملی خودش را صرف آموزش مینماید. از دلایل مهم دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه و تحصیل رایگان در این کشور میباشد همچنین فرانسه کشور خوبی است. تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی انجام می پذیرد.

 تحصیل در فرانسه -1

فرانسه شامل بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه، 240 مدرسه عالی مهندسی، 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و دیگر مراکز که برای ادامه تحصیل دانشجویان مکان های مناسبی میباشند. حدود 200 میلیون از جمعیت جهان به زبان فرانسوی صحبت می نمایند. تسلط به زبان فرانسوی دسترسی افراد را به 47 کشور و 5 قاره جهان آسان می سازد.

در صورتیکه فرد 7 سال متوالی برای اموری چون تحصیل، کار و غیره در فرانسه ساکن شود اقامت این کشور به او تعلق خواهد گرفت و پس از یک هفته ورود شخص به فرانسه مقیم انجا می شود. علاوه بر آن دانشجویان در حین تحصیل می توانند به مدت 20 ساعت در هفته در این کشور مشغول به کار شوند و اگر کارفرما آنها را بیمه نماید میتوانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند.

فرانسه از مهم ترین انتخاب های دانشجویان برای ادامه تحصیل است زیرا محبوبیت فراوانی دارد. علاوه بر داشتن برخی از دانشگاه های برتر دنیا، تمرین زبان فرانسوی، بازدید از مراکز فرهنگی از جمله موزه ها و تجربه زندگی در این کشور از دلایل دیگر مهاجرت افراد به این کشور است.

برای اخذ تابعیت کشور فرانسه راه های بسیاری وجود دارد. آنچه خوب است راجع به فرانسه بدانید این است که فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی است و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند.

ادامه تحصیل در فرانسه هدفی برای مهاجران است زیرا دارای بهترین امکانات و مدارکی معتبر در سطح بین‌المللی می باشد.از این جهت پیشنهاد مناسب مهاجرت است.کیفیت بالا یکی از اصلی‌ترین خصوصیات برنامه‌های دانشگاه‌های آلمان، در سطح کارشناسی یا بالاتر است. شما می‌توانید بین ادامه‌ی تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی یکی را انتخاب کنید. با این حال، به احتمال خیلی زیاد هیچ هزینه‌ای بابت شهریه نخواهید پرداخت.

خدمات رهام در خصوص اعزام دانشجو به کشور فرانسه

 • موسسه رهام متناسب با بودجه مالی و شرایط عمومی شخص، اقدام به معرفی شهر و دانشگاهی معتبر می نماید.
 • همچنین مدارک لازم جهت درخواست پذرش و تشکیل پرونده را ویرایش و تصحیح می کند و لازم است این مدارک به زبان رسمی فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت فرانسه ترجمه گردد همچنین شناسنامهه ایرانی، مدارک تحصیلی و ریز نمرات باید هم ترجمه شوند هم مورد تایید سفارت قرار گیرند.
 • جهت مکاتبات با گروه ها و اساتید نیز متن نامه را تهیه و تنظیم می کند.
 • شیوه اقدام و بهترین راهکارها برای تکمیل فرم های مربوطه را تعیین می نماید.
 • این موسسه راهکارهای تاثیر گذار در ارائه ی ویزای تحصیلی و افزایش احتمال موافقت با درخواست را ارائه می دهند.
 • از مهم ترین عواملی که متقاضی باید با خود همراه داشته یاشد انگیزه نامه و بیوگرافی او است که برای اعطای ویزای تحصیلی بسیار ضروری است.افراد در این موسسه جهت بازبینی و ویرایش آن کمک شایانی می کنند.
 • به منظور کاهش هزینه های تردد و اقامت در این کشور اطلاعات ضروری به متقاضی ارائه می کند.
 • اقدامات رزرواسیون خوابگاه را انجام میدهد.
 • کمک به متقاضی برای دریافت بیمه را نیز انجام می دهد.
 •  اعزام دانشجو به فرانسه -1

موسسه رهام در رابطه با راهنمای تحصیلی در کشور فرانسه و فرصت های عالی شغلی در هر مقطع شما را یاری می کند.

زندگی و کار در این کشور

زندگی در پاریس دارای هزینه هایی معادل 900 یورو و زندگی در شهرستان ها هزینه ای برابر با 500 یورو را دارد. مسکن در این کشور هزینه ی بالایی دارد و 70% هزینه های زندگی را صرف خودش میکند. سازمانی به نام CAF توسط دولت فرانسه ایجاد شده است که بعد از اقامت 40% از هزینه ی مسکن را متقبل شده و راهکاری مفید برای حل این مشکل است. البته دانشجویان متناسب با مخارج خود میتوانند هزینه های خود را کاهش یا افزایش دهند.

در راستای اعمال ماده 21-24 قانون مدنی کشور جمهوری فرانسه، این منشور حقوقی کشور فرانسه تهیه شده است که اصول و ارزشهای اساسی را برای تمامی شهروندان یاد آور می شود و جمهوری فرانسه ، حقوق و وظایف شهروندی را که به موجب قانون اساسی و یا قانون مدنی به تصویب رسیده است.

شاید این سوال پیش بیاید که کار در فرانسه چه مزایایی دارد؟ حمایت دولت فرانسه از حقوق کارمندان و قانون مهم RTT در این کشور افراد زیادی را برای مهاجرت ترقیب می نماید .

هزینه های زندگی در شهرستان های فرانسه

هزینه های زندگی در پاریس گرانتر میباشد. هر سانتیم برابر یک صدم فرانک فرانسه است. هزینه های روز مره در سال های 2012 تا 2013 معادل:

 هزینه های زندگی در شهرستان های فرانسه -1

 •  1 قهوه در بار معمولی: 1.30 یورو
 •  نان باگت: 60 سانتیم
 •  کره 250 گرمی: از 1 تا 1.30 یورو
 •  1 لیتر شیر: از 50 سانتیم تا 1 یورو
 •  هزینه تمبر برای ارسال یک نامه 20 گرمی در فرانسه: 50 سانتیم
 •  شانه 6 تایی تخم مرغ: 1.30 یورو
 •  1 کیلو برنج: 1.30 یورو
 •  غذای کامل در رستوران دانشگاه: 3.50 یورو
 •  بلیط سینما: صبح 4.90 یورو و بعد از ظهر 9.90 یورو
 •  بلیط استخر: 2.50 یورو
 •  بلیط موزه: بین 2 تا 4 یورو که در این مورد دانشجویان کمتر از 26 سال با ارائه کارت دانشجویی رایگان است. همچنین داشتن کارت دانشجویی موجب میشود تا از همه ی مکان های توریستی بصورت مجانی بازدید نمایند.
 •  بلیط مترو یا اتوبوس: برای یک مسیر کامل: 1.40 یورو، برای 3 ایستگاه: 70 سانتیم، سری 10 تایی: 11 یورو، بلیط برای 1 روز کامل: 4 یورو، یک کارت ماهیانه: 48 یورو دانشجویان زیر 26 سال با داشتن کارت مخصوص میتوانند از تخفیفات خاصی بهره مند شوند.
 • خوابگاه دانشجویی:اطاق 9 متری دانشجویی بین 190  تا 210 یورو، استودیو 18 متری 290 یورو از آنجایی که هزینه برق در فرانسه زیاد است دانشجویان بهتر است خوابگاه بدون شارژ تهیه کنند البته مزیت خوابگاه های دانشجویی این است که پول شارژ جداگانه ندارند.

کشور فرانسه پر است از موزه های بزرگ و زیبایی که در سرتا سر این کشور و در شهر های مختلف وجود دارند. دانشجویان به راحتی می توانند از مشهورترین موزه های پاریس دیدن نمایند. پس از مهاجرت به کشور فرانسه از هر طریقی، شما نیاز به یک خانه برای سکونت دارید. اجاره ملک در فرانسه راهی مناسب برای افرادی است که علاقه ای به داشتن خوابگاه دانشجویی ندارند.

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق این کشور واقع شده است. این شهر زیبا را پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه می‌نامند که دلایل خوبی هم برای این انتخاب وجود دارد. لیون همچنین یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور به حساب می آید.اجاره خانه در لیون فرانسه هم به صورت دانشجویی و هم شخصی امکان پذیر است.

کشور فرانسه، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و خاستگاه شعرو فرهنگ و هنر در اروپا می باشد.مشترکات بسیار زیادی،از زمان سلطنت قاجار با کشور فرانسه برای ایرانیانی که خواهان مهاجرت به فرانسه بودند تشکیل شده است.یکی ازراههایی که در زمان رژیم گذشته و اکنون، برای مهاجرت ایرانیان به فرانسه وجود دارد،تحصیل در فرانسه می باشد.با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاههای فرانسه رایگان می باشد و دانشجویان خارجی و بین المللی به راحتی در همه ی مقاطع، امکان تحصیل رایگان در فرانسه را دارند، موج بیشماری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به فرانسه مراجعه نموده و مشغول تحصیل و فعالیت در فرانسه می شوند یکی دیگر از راه ها برای اقامت در این کشور اخذ اقامت دائم در فرانسه با خرید ملک است.

از شهرهای مهم فرانسه برای زندگی می توان به پاریس که پایتخت این کشور است، مارسی قدیمی ترین شهر فرانسه، لیون مشهور به پایتخت خوش گذرانی فرانسه، تولوز بهترین مقصد برای نمایشگاه ها و کنوانسیون های تجاری ، نیس، ناتت، استراسبورگ و بوردو اشاره کرد.

اسباب کشی همیشه یکی از پرچالش ترین و انرژی برترین روزها به شمار می رود. لازم است این کار را با کمک یک متخصص مربوطه که از قوانین نقل مکان در فرانسه آگاه است و یا به طور انفرادی و مستقل انجام دهیم، اما همیشه درخاطر داشته باشید که مقدمات این کار را باید خیلی زودتر آماده کنید.

سیستم آموزشی در سال 2019

ایجاد سیستم اروپایی در خصوص آموزش عالی و پژوهش اقدامی بود که از سال 1998 تعداد دولت هایی که در این زمینه تلاش کردند به 36 دولت اروپای بزرگ افزایش پیدا کرد. این سیستم جدید جهت سهولت جابجایی دانشجویان، استادان و پژوهشگران در اروپا و خارج از آن بوجود آمد همچنین موجب افزایش جذب دانشجو در دانشگاه های مختلف اروپا در جهان گردید.

آموزش عالی در فرانسه

دانشجویان در ایران می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر رشته ای جهت ادامه تحصیل در فرانسه در مقاطع بالاتر به فرانسه اعزام شوند. گذراندن سال اول و یا دوم کارشناسی ارشد در فرانسه برای متقاضیان مقطع دکترا پیشنهاد میشود زیرا بدون استرس وارد سیستم آموزشی شده و گذراندن این دوره تجربه های ارزشمندی را در اختیار دانشجو قرار خواهد داد و موجب تقویت زبان نیز خواهد شد.

مدرک زبان فرانسه از موانع بزرگ ادامه تحصیل در این کشور است و در صورت دریافت این مدرک گرفتن پذیرش دانشگاه تا حد زیادی آسان خواهد شد بنابراین 1 یا 2 سال وقت صرف یادگیری زبان فرانسه ارزش زیادی دارد. از اینرو دانشجو به راحتی می تواند برای گرفتن پذیرش دکترا اقدام کند. طی گذراندن این دوره مطالب تکراری بسیار کم به چشم میخورد و جای نگرانی برای تکراری بودن مطالب وجود نخواهد داشت.

در فرانسه دوره ی لیسانس به مدت 3 سال پس از دیپلم متوسطه خواهد بود، دوره ی مستر 2 سال تحصیلی پس از لیسانس که همان مقطع کارشناسی ارشد است و دانشجو در سال اول دروه M1 و در سال دوم دوره M2 را مگیذراند که در این دروه می تواند کارشناسی ارشد Research و یا Professional را انتخاب نماید،

دکترا 3 سال تحصیل پس از فوق لیسناس میباشد که دانشجوی متقاضی آن باید در کارشناسی ارشد خود Research را در مقطع M2 بخواند زیرا professional برای متقاضیانی است که پس از اتمام تحصیل خود وارد بازار کار بشوند. 2/3 دانشگاه های فرانسه از سیستم LMD پیروی می کنند. 

برنامه ریزی پیش از اقدام به تحصیل در فرانسه یعنی برای اقامت مطالعاتی در کشور فرانسه باید برنامه ریخت و اغراق آمیز نیست حدودا یک سال قبل باید آماده بود.

دانشگاه ها و رشته های موجود

 • دانشکده حقوق و جرم شناسی: حقوق- جرم شناسی- مدیریت عمومی
 • دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی: (فیزیولوژی کار و سازمان- فیزیولوژی) اجتماعی (گسترش فرهنگ بین کشورها)- روانشناسی (نورو پیسکولوژی)- روانشناسی بالینی و آسیب شناسی روانی- علوم تربیتی- گفتار درمانی
 • دانشکده علوم: ریاضیات- علوم کامپیوتر- فیزیک- شیمی- زمین شناسی- بیولوژی-جغرافیا- علوم مهندسی- آمار- بیوشیمی و بیولوژی- علوم کشاورزی- علوم فضایی- مدیریت توریسم- مدیریت محیط- اقیانوس شناسی و…
 • دانشکده ادبیات و فلسفه: فلسفه- اخلاق- زبان و ادبیات کهن- زبان و ادبیات فرانسه
 • زبان و ادبیات مدرن- تاریخ هنر و باستان شناسی- اطلاعات و ارتباطات- صنعت نمایش- علوم دینی و غیر مذهبی- زبانشناسی- علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات- مدیریت فرهنگی و…
 • دانشکده علوم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی: جامعه شناسی- مردم شناسی- علوم سیاسی- علوم اقتصادی- علوم انسانی و اجتماعی- مدیریت مردمی – علوم کار- مهندسی اداری- علوم جمعیت و توسعه- علوم سیاسی روابط بین الملل
 • دانشکده علوم دارویی: داروسازی
 • دانشکده پزشکی: عمومی- دندانپزشکی- دامپزشکی- بیو مدیکال
 • انستیتو بهداشت عمومی
 • انستیتو تربیت بدنی
 • انستیتو مطالعات اروپایی
 • دانشکده علوم کاربردی (polytechnic): مهندسی معماری داخلی- معماری- مهندسی عمران- بیو مهندسی- مهندسی ساختمان- مهندسی شیمی و مواد- مهندسی هوافضا- مهندسی معدن- مهندسی شهرسازی- مهندسی هسته ای
 • دانشکده علوم اداری: مهندسی اداری- علوم اداری- علوم اقتصادی
 • دانشکده هنر و معماری: کلیه شاخه های هنر

 دانشگاه ها و رشته های موجود در فرانسه -1

شرایط ویزای تحصیلی فرانسه

این شرایط به ملیت فرد بستگی دارد در صورتیکه شخص دارای ملیت اروپایی باشد و یا ملیتی از اتحادیه ی اروپا EEA، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین را داشته باشد نیازی به دریافت این ویزا نخواهد داشت و بجای آن برای تحصیل قانونی در این کشور تنها به یک گذرنامه و یا سایر شناسه های مسافرتی که معتبر باشد نیاز دارد. در غیر اینصورت برای پذیرش تحصیل در کشور فرانسه باید جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.

ویزای دانشجویی فرانسه انواع مختلفی دارد و متناسب با مدت زمان اقامت شرایط متفاوتی خواهد داشت. ویزا مجوزی است برای اقامت در فرانسه و به میزان طول مدت تحصیل فرد اعتبار دارد.

ویزای شینگن

این ویزا کوتاه مدت میباشد. برای درافت این ویزا باید به دادگاه درخواست بدهید که این ویزا برای شما شناخته شده باشد. ویزای شینگن دانشجویی قابل تمدید نیست و رایگان می باشد.

ویزا برای امتحانات ورودی

برای سفر به فرانسه جهت شرکت در آزمون ورودی برخی از دانشگاه ها این ویزا مناسب است. در صورت قبول شدن در امتجان و گرفتن گذرنامه مجاز به دریافت یک مجوز اقامت تجدیدپذیر یک ساله خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه رهام تماس حاصل فرمایید. 

ویزای موقت بلند مدت

ویزای تحصیلی یک ماهه این امکان را به شما میدهد تا به مدت 6 ماه در این کشور تحصیل نمایید و موقتی میباشد. با داشتن این ویزا نیازی به دریافت ویزای جداگانه جهت اقامت نخواهید داشت.

ویزای طولانی مدت 

درصورتیکه بیش از 6 ماه در فرانسه مشغول به تحصیل باشید این ویزای به معنی ویزای طولانی مدت و یا VLT-TS میباشد. این ویزا به شما کمک می کند تا بیش از 6 ماه در این کشور بمانید و به تحصیل خود ادامه دهید. 

هزینه تحصیل در فرانسه

به دلیل سیستم دانشگاهی کشور فرانسه و شهرت فرهنگی این کشور هزینه های تحصیل پایین است. در زمینه ی بودجه تحصیلی شهریه دانشگاه ها موردی است که باید به آن توجه خاص داشت. 

شهریه دانشگاه های دولتی فرانسه

با توجه به مقطع و رشته مورد نظر شهریه های متفاوتی دارند.

 • شهریه مقطع کارشناسی: متوسط شهریه دانشگاهی ۱۹۰ یورو (۹۰۰ هزار تومان) در سال است.
 • شهریه رشته‌های مهندسی تا ۶۲۰ یورو (۳ میلیون تومان) در سال هم می‌رسد.
 • متوسط شهریه دانشگاهی رشته‌های پزشکی تا ۴۵۰ یورو (۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) در سال هم می‌رسد.
 • شهریه مقطع کارشناسی ارشد: متوسط شهریه دانشگاهی ۲۶۰ یورو (۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان) در سال است.
 • شهریه مقطع دکترا: متوسط شهریه دانشگاهی ۳۹۶ یورو (۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان) در سال است. البته شهریه برخی رشته‌های تخصصی بالاتر از این خواهد بود.

شهریه دانشگاهی دیگر موسسات آموزشی فرانسه

 • شهریه مدارس عالی فرانسه (Grandes ecoles): دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه بالاتری در این گونه از دانشگاه‌های عالی کشور فرانسه خواهند بود. به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو (۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون ۹۰۰ هزار تومان) در سال و در برخی موارد تا ۱۰۰۰۰ یورو (۴۸ میلیون تومان) در سال هم شهریه دانشگاه خواهد شد.
 • شهریه دانشگاه‌های خصوصی فرانسه: شهریه دانشگاه‌های خصوصی کشور فرانسه تا ۱۵۰۰ یورو (۷ میلیون تومان) و در برخی موارد تا ۲۰۰۰۰ یورو (۹۶ میلیون تومان) در سال است.
 • در دانشگاه‌های اقتصاد این کشور هم شهریه دانشگاهی بدون توجه به مقطع تحصیلی بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو (۲۴ تا ۳۳ میلیون تومان) است.

برخی از مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه های فرانسه

 • دانشگاه علم و صنعت لیل (Université Lille 1 Sciences et Technologies): متوسط شهریه ۲۷۰ یورو (۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) در سال
 • دانشگاه نانت (Ecole Centrale de Nantes): متوسط شهریه ۴۵۰ یورو (۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) در سال
 • دانشگاه مان (Université du Maine): متوسط شهریه ۵۰۰ یورو (۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان) در سال
 • دانشگاه گرنوبل (Grenoble Institute of Technology): متوسط شهریه ۱۰۰۰ یورو (۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان) در سال

شهریه برخی از برترین دانشگاه های فرانسه

 • دانشگاه پلی‌تکنیک (École Polytechnique): متوسط شهریه ۱۲۰۰۰ یورو (۵۷ میلیون تومان) در سال
 • دانشگاه پیر و ماری کوری (Pierre and Marie Curie University): متوسط شهریه ۳۵۰ یورو (۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) در سال
 • دانشگاه مهندسی برق (École Supérieure d’Electricite SUPELEC): متوسط شهریه ۲۰۰۰ یورو (۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نومان) در سال
 • دانشگاه دکارت پاریس (Paris Descartes University): متوسط شهریه ۲۵۰ یورو (۱ میلیون تومان) در سال
 •  

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

fahime sadeghi :

سلام، خیلی ممنون از سایت خوبتون، اطلاعاتتون کامل بود، فقط اگر امکانش هست راجع به سیستم حمل و نقل کشور فرانسه هم مطلب بذارید که چجوری می تونیم از جایی که زندگی میکنیم به محل تحصیلمون بریم...

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

سلام، حمل و نقل در شهرهای فرانسه تنوع بالایی داره، از حمل و نقل ریلی مثل مترو گرفته تا حمل و نقل های زمینی مثل اتوبوس تاکسی و... شما با توجه به محل تحصیلتون هر کدوم که به صرفه تر هست رو می تونین انتخاب کنین. موفق باشید.

  0 0

shamim rezaei :

سلام، سایت خوبی دارین، لطفا راجع به دانشگاه های موجود در فرانسه اطلاعات و عکس های بیشتری بزارید تا با ظاهر دانشگاه هاشم آشنا شیم، ممنون

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

سلام حتما، بدین منظور با سایت ما همراه باشید.

  0 0

saba khosh kholgh :

سلام، شهریه دانشگاه های فرانسه شرایط اقساطی ندارن؟؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

سلام، بسته به شرایطی که کشور فرانسه قرار می ده، برای بعضی که واجد شرایط باشن بیش از ۳۰۰۰ مرکز آموزشی وجود دارد که به صورت رایگان خدمات تحصیلی ارائه می دهند و بیش از ۱۷۰۰۰۰ دانشجوی غیر فرانسوی در کشور فرانسه مشغول به تحصیل به صورت رایگان می باشند.، و هم چنین کار ضمن تحصیل هست که می تونین کنار تحصیل کار کنین و هزینه ی تحصیلتون رو در بیارین. موفق باشید.

  0 0

ملیحه سرخوش :

چطور مطمئن باشیم که بعد از اتمام مدت زمان ویزای شنگن،به کشور خود باز خواهیم گشت؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

به نماینده دیپلماتیک سفارت، روابط مهم و وابستگی های آموزشی / حرفه ای / شخصی خود را در کشور خود ذکر کنید که به شما دلایل بازگشت می دهد. همچنین می تواند خانواده شما، مطالعات مداوم، موقعیت شغلی مستمر، کسب و کار، اموال و یا … را ذکر کنید.

  0 0

خانم زنگنه :

به نماینده دیپلماتیک سفارت، روابط مهم و وابستگی های آموزشی / حرفه ای / شخصی خود را در کشور خود ذکر کنید که به شما دلایل بازگشت می دهد. همچنین می تواند خانواده شما، مطالعات مداوم، موقعیت شغلی مستمر، کسب و کار، اموال و یا … را ذکر کنید.

  0 0

مریم صادقی :

توي مصاحبه سفارت فرانسه چي ازمون مي پرسن ؟ سوالات متداولي كه مي پرسن چيه؟؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

در مورد مسائل خانوادگی و شغل، تعداد خواهر برادر و .... - در مورد دانشگاه و اینکه چرا انتخاب کردین؟ - مسائل مالی و ... - در مورد آینده و اینکه بعد تحصیل چه کار میخواین بکنین؟ و ....

  0 0

سپیده براتی :

چرا به ویزای ۱ ماهه و یا ۳ ماهه شینگن نیاز داریم؟ آِیا می‌تونیم سفرمون رو کوتاه‌تر کنیم؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

درصورتی‌که از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام نکرده‌اید و برنامه سفرتان با تورهای گردشگری هماهنگ نیست، حتماً به این نکته اشاره‌کنید که قصد دارید از جاذبه‌های گردشگری در سایر کشورهای حوزه شنگن نیز دیدن کنید بنابراین با ویزایی ۱۰ روزه قادر به این کار نخواهید بود.

  0 0

بابک تقوی :

باید حتما بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

همان‌طور که می‌دانید بیمه مسافرتی یکی از الزامات اخذ ویزای شینگن است و حتماً بیمه مسافرتی خود را در روز مصاحبه به همراه داشته باشید و به افسر ویزا نشان دهید.

  0 0

بهرام مولایی :

برای سفرمون حتما باید نامه مرخصی داشته باشیم؟

  0 0 ارسال پاسخ

خانم زنگنه :

یکی دیگر از سوالات ویزای شینگن در زور مصاحبه به نامه مرخصی شما مربوط می‌شود. حتماً نامه مرخصی از شرکت، اداره و یا سازمان محل خدمت خود به همراه مهر و امضا رسمی به همراه داشته باشید. در غیر این صورت تلاش شما برای متقاعد کردن شفاهی افسر ویزا عموماً به نتیجه نخواهد رسید.

  0 0

  چهل و پنج     +     21   =

خدمات ما

ثبت شرکت در فرانسه

سه شنبه 25 اردیبشت 1397

ثبت شرکت در مجارستان

یکشنبه 20 آبان 1397

بیشتر >>

کشور ها

مجارستان

دوشنبه 17 اردیبشت 1397

بیشتر >>

مقالات رهام

بازار کار در فرانسه

چهارشنبه 14 آذر 1397

بیشتر >>

وبلاگ رهام

نکات مهم قبل از مهاجرت

سه شنبه 02 مهر 1398

بیشتر >>