اجاره ملک در فرانسه

  • 0 نظر
  • 2042 بازدید
  • سه شنبه 17 مهر 1397

اجاره ملک در فرانسه;
اجاره ملک در فرانسه
3.55 از 5 بوسیله 10 رای
پس از مهاجرت به کشور فرانسه از هر طریقی، شما نیاز به یک خانه برای سکونت دارید. مطا لعه ی این مقاله شما را برای اجاره ی خانه در فرانسه و آشنایی با قوانین این کشور َکمک خواهد کرد.

چارچوب کلی اجاره ملک در فرانسه

در کشور فرانسه نظام حقوقی قوی و کارآمدی برای نظم بخشی در قانون موجر و مستاجری تنظیم شده است.
بعد از یافتن یک خانه ی ایده آل نوبت به اجاره ی آن میرسد، پرونده مستاجری یک عامل تعیین کننده در انتخاب یک مستاجر توسط مالک است. این یعنی چه مدارکی باید توسط فرد ارائه شود تا از صحت و درستی شخص و استطاعت مالی وی حمایت کند و این امر می تواند در رابطه بین مستاجر و صاحب خانه اطمینان ایجاد کند. با یک پرونده و تامین سابقه اجاره کامل ، شانس گرفتن خانه مورد نظرتان را افزایش خواهید داد.

اسناد فایل اجاره

• کارت شناسایی یا پاسپورت

• ضمانت نامه های اخیر (یا سند مشابه برای توجیه درآمد شما برای شاغلین غیر کارمند)؛

• قرارداد کار یا کارت دانشجویی با توجه به وضعیت و نوع اقامت؛

• آخرین اظهارنامه مالیاتی؛

• سه رسید آخر اجاره؛

• بند مربوط به تضمین اجاره

پرونده مستاجری شما می تواند با عوامل مختلفی تکمیل و مستحکم شود تا از شما فردی شاخص و مطلوب گزینش توسط مالکین بسازد با مواردی همچون نشان دادن نامه صندوق حمایت از خانوار یا همان CAF که نشان میدهد از این منبع کمک هزینه دریافت میکنید و نیز داشتن یک توصیه نامه از صاحب خانه قبلی خود و مواردی از این دست به غنی شدن پرونده شما کمک میکند. فقط در نظر داشته باشید که مدارک خواسته شده از سوی صاحب ملک بستگی به نظر او نیز دارد مثلا گاهی از شما نامه ضمانت از سوی شخصی معتبر را تقاضا میکنند.
از سوی دیگر، مطلع باشید که صاحب خانه اصلا نمی تواند از اسناد محرمانه و گاها مربوط به زندگی شخصی شما مانند پرونده پزشکی، عدم سوء سابقه کیفری و غیره تقاضای هرگونه گواهی کند و همه چیز در چارچوب ضوابط صورت میپذیرد.
از این مسئله نیز حتما اگاه باشید که مالکین در کشور فرانسه به هیچ وجه نمیتوانند بدون دلیل مستاجر خود را مجبور به ترک ملک مورد اجاره کنند.

نحوه دریافت و امضای قرارداد با توجه به پرونده مستاجری

داشتن یک پرونده مستاجری خوب و کامل همیشه به اندازه کافی برای اجاره ملک مناسب نیست.
برای داشتن اقبال و شانس بیشتر ، بهتر است هنگام ارائه فایل خود به صورت و طرح بندی شدن زیبا و منظم، پاکیزگی و جذابیت ظاهری و غیره توجه نمایید. شما همچنین می توانید در لیست موارد قابل ذکر قرار دهید که صاحب موارد قابل توجه و مثبتی از نظر مالکین هستید و با اینکار می توانید در نظر او انتخاب ارجح تری در مقایسه با سایر مستاجرین باشید، در این صورت بهتر است به نکات جزئی دیگری هم در مندرجات فایل خود توجه کنید مانند: غیر سیگاری بودن، بدون حیوان خانگی، عدم عادت یا زندگی شبانه بسیار محدود و مواردی از این قبیل.
در روز ملاقات با صاحب خانه، حتما توصیه میشود که از خود نگاهی صمیمانه و رفتاری خوب و محترمانه در برخورد با صاحب خانه نشان دهید. حواستان باشد یک لباس متناسب با شرایط، نشان دادن حسن نیت و مودب بودن از شاخص های اصلی هستند. در این صورت ترکیب مناسبی از اصالت و ترفند را با خود خواهید داشت و تا جای ممکن قوانین نفل مکان در فرانسه را رعایت بکنید.

پرونده سوابق مستاجری و اشتباهاتی که باید از آن اجتناب ورزید!

بعضی از اشتباهات ممکن است به جای موفقیت در ارائه پرونده منجر به شکست بشود برای این کار از ارسال پرونده توسط ایمیل خودداری نمایید (مگر اینکه از طرف مالک درخواست شده باشد) و البته از ارائه پوشه با ورق های کج و چروکیده اجتناب کنید.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  44     -     42   =